عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

CTF خطرناک‌ترین کنوانسیونی است که ایران تاکنون می‌خواسته به آن بپیوندد/ با تصویب FATF هم مشکلات پولی و مالی حل نمی‌شود

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / چهارشنبه ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم(CTF) خطرناک‌ترین کنوانسیونی است که ایران تاکنون می‌خواسته به آن بپیوندند.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در خصوص در دستور کار قرار گرفتن لایحه الحاق به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب؛ گفت: فرمایش رهبر انقلاب برای ما حجت بوده و هرچه خلاف آن کسی مطرح کند برای ما دلیل نخواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر انقلاب در انظار 80 میلیون ایرانی فرمودند مجلس و دولت خودشان باید این مسائل را بررسی و تصمیم‌گیری کنند. ایشان بسیار صریح و شفاف گفتند این کنوانسیون‌ها را یک تعداد محدودی در دنیا برای تفکرات نظام سلطه طراحی می‌کنند. 

وی افزود: ایشان صراحتا فرمودند که درست نیست دولت این کنوانسیون‌ها را یکجا بپذیرد و مجلس تصویب کند، پس چرا مجددا در دستور کار مجلس قرار گرفته است؟

جریانی در تلاش است نظرات رهبری را در تقابل با قانون معرفی کند

کریمی قدوسی بیان کرد: تحلیل من این است که جریانی تلاش می‌کند نظرات ولایت فقیه را حمل بر این کند که ایشان نمی‌خواهند قانون اجرا شود، و بعد ملاحظه می‌کنید کسانی مانند آقای علی مطهری نطق می‌کنند که قانون‌گذاری تعطیل شد به خاطر نظرات رهبری! درحالی که ما معتقدیم قانون‌گذاری هم شأنی از شئونات ولایت‌فقیه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پیغامی که آقای لاریجانی نقل می‌کند از رهبر معظم انقلاب، این است که ایشان فرمودند خود مجلس بررسی‌هایش را انجام دهد و تصمیماتش را بگیرد، تا زبان این افراد در شماتت نظام ولایت دراز نباشد و دشمن نتواند سوءاستفاده کند.

وی با بیان اینکه کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم خطرناک‌ترین کنوانسیونی است که ایران تاکنون قرار بوده به آن بپیوندد؛ گفت: الحاق به این کنوانسیون به‌شدت امنیت کشور را در معرض تهدید قرار می‌دهد، من از دو جهت با استدلال می‌گویم که این پیوستن هم خیانت است هم حماقت.

تأکید مداوم اروپایی‌ها در مذاکرات بر  تصویب FATF
 
کریمی قدوسی یادآور شد: خیانت از این جهت که، آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و دشمنان ما اصرار دارند ایران زود تسلیم این کنوانسیون شود. اروپایی‌ها در مذاکرات دائم بر روی تصویب FATF، مباحث موشکی و محور مقاومت تأکید می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در جلسه کمیسیون امنیت ملی در روز سه شنبه، یکی از نمایندگان وزارت خارجه از قول آقای ظریف گفت، اگر قرار باشد مشکلات کشور با چهار اقدام حل بشود، یک اقدام آن برجام بود، یک اقدامش، تصویب FATF است و نگفت آن دو اقدام دیگر چیست؟
 
وی با بیان اینکه دو اقدام دیگر هم پذیرش جمع‌آوری قدرت موشکی، دست برداشتن از جریان مقاومت و حمایت از مردم مظلوم منطقه است، افزود: این چهار اقدامی است که غربی‌ها به دنبال آن هستند، هسته‌ای را که آقای ظریف و دولت انجام دادند، FATF را هم دارند پیش می‌برند.

کریمی قدوسی ادامه داد: نکته جالب اینجاست که این کارشناسان در کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به سؤال ما اذعان کردند که با تصویب FATF هم مشکلات پولی و مالی حل نمی‌شود!

مذاکرات عراقچی با اروپایی‌ها درباره مسائل موشکی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر از اینها بپرسید چگونه حل می‌شود، همانی را می‌گویند که آقای ظریف می‌گوید، یعنی دو گام دیگر هم باید برداشته شود! آن دو گام چیست؟ ایشان قبلا هم درجاهای مختلف گفته و الآن هم دارند بدون اذن روی بحث موشکی مذاکره می‌کنند، 20 روز قبل آقای عراقچی با اروپایی‌ها مذاکره داشت.

وی با بیان اینکه آن دو گام دیگر، مسأله موشک و مقاومت است؛ گفت: پس FATF هم که تصویب شود، هیچ تغییری در سیستم‌های پولی و بانکی دنیا با ما بوجود نمی‌آید.

کریمی قدوسی متذکر شد: حماقت هم از آن روست که، آمریکایی‌ها برجام را پاره کردند و تحریم‌ها را برگردانده و تشدید کردند، اما شما چرا در این شرایط به این اقدامات دشمن جایزه و مدال هم می‌دهید؟ درواقع شما دارید دشمن را تشویق می‌کنید که دشمنی و فشار را ادامه بده!

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت FATF واقعا اسفبار است؛ اشاره کرد: آقای لاریجانی، رییس‌جمهور و عده‌ای از نمایندگان بویژه نمایندگان لیست امید که بسیار برای تصویب FATF اصرار دارند، مصر هستند که این در دستور بیاید.

وضعیت FATF اسفبار است!

وی افزود: دلیلش هم این است که صبغه سیاسی‌ این افراد هم‌جهت با تسلیم شدن ملت ایران در نظام سلطه و افکار غرب است. درحال حاضر، نمایندگان لیست امید بیشتر در مجلس پرچمداری می‌کنند، البته نه همه آنها، بعضی از آنها افراد منصفی هستند.

کریمی قدوسی یادآور شد: البته خداراشکر مردم خوب دارند پیگیری می‌کنند و من هم ضمن تشکر از افکار عمومی درخواستم این است که باقوت ادامه دهند، با نمایندگانشان درتماس باشند و به طرق مختلف نمایندگان را متقاعد کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بسیاری از نمایندگان حقیقتا توجیه نیستند که دارند چه تصویب می‌کنند، خیلی سطحی فکر می‌کنند، هرچه هم مسؤولان دولتی به آنها می‌گویند باورشان می‌شود و زود می‌پذیرند، درحالی که کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند، صداقت ندارند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1840

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.