نگاهی به دیروزنامه‌های زنجیره‌ای

دست خالی مدافعان FATF از پاسخ به استدلال‌های منتقدان

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / سه شنبه ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

مخالفان الحاق ایران به کنوانسیون منع مالی تروریسم تاکنون در یادداشت‌ها، گزارش‌ها و مصاحبه‌های گوناگون با ارائه دلایل متقن و مستدل و ضمن بیان مصادیق به نقد این موضوع پرداخته و دلایل مخالفتشان را گفته یا نوشته‌اند. در مقابل اما طیف موسوم به اصلاح‌طلب که دستشان از ارائه پاسخی مستدل به ایرادهای منتقدان خالی است به حاشیه سازی و ترورشخصیت می‌پردازند و این کار را به مدد همان موضوع پیشین یعنی دروغ پراکنی انجام می‌دهند.

روزنامه آرمان در شماره دیروز خود در صفحه نخست با فونت درشت نوشته: «تهدید پیامکی نمایندگان» و در متن گزارش خود مدعی شده پیامک‌های تهدیدآمیز برای نمایندگان موافق پیوستن به FATF ارسال شده است!! این در حالی است که یکشنبه شب محمد دهقان، نماینده طیف اصولگرا و موافق شفافیت آرا و عملکرد نمایندگان در رسانه ملی با محمدعلی وکیلی درباره طرح شفافیت به گفت‌وگو و اعلام دلایل خود پرداختند. وکیلی نماینده طیف موسوم به اصلاح‌طلب که حزب متبوعش به شدت با شفافیت آرا و عملکرد نمایندگان و آگاهی مردم از آنها مخالف است در بخشی از سخنانش گفت که معتقد است شفافیت آرا برای آن است که شورای نگهبان از آرای نمایندگان در‌باره لوایح و طرح‌های خاصی مانند FATF مطلع شود و از آن برای رد صلاحیت استفاده کند!! 

تحمیق مردم به سبک اصلاح‌طلبانه
حال این روزنامه و برخی نمایندگان لیست امید در راستای تخریب جناح مخالف پیوستن به FATF مدعی می‌شوند برای نمایندگان موافق این طرح پیامک تهدید ارسال می‌شود! یعنی حتی جامعه می‌داند چه کسانی موافق و مخالف این طرح هستند آن وقت چطور می‌شود که شورای نگهبان نداند و محتاج طرح شفافیت باشد. ضمن آنکه همانطور که دهقان نیز در پاسخ وکیلی بیان کرد، نمایندگان همسو با شما گاه سخنانی ساختارشکنانه از تریبون مجلس عنوان می‌کنند یا در فضای مجازی می‌نویسند آن وقت برای زدن طرح شفافیت این استدلال‌های سخیف را بیان می‌کنند. 
در ادامه گزارش آرمان به ترورشخصیت یکی از نمایندگان فراکسیون ولایی پرداخته و مدعی می‌شود که از پیامک‌های تهدیدآمیز حمایت کرده است. جالب آنکه بخشی از سخنان کریمی قدوسی که بیان شده در این گزارش اصلا حاوی چنین چیزی نیست و دروغی که این روزنامه زنجیره‌ای به این نماینده نسبت می‌دهد نهایت بی‌اخلاقی است. چنانکه خود آرمان نوشته کریمی قدوسی گفته بود که «این حرف امیدی‌ها و زنجیره‌ای‌هاست.» و در ادامه از قول کریمی قدوسی آورده است: «پیامک‌های بسیار زیادی ارسال شده و فکر می‌کنم تصاویر آنها را هم پخش کردم ولی به هیچ عنوان تهدیدآمیز نبوده است. ادعاهای مطرح شده مبنی بر تهدیدآمیز بودن پیامک‌ها کاملا خلاف واقع است و برخی جریانات سیاسی از این موضوع به دنبال پیشبرد اهداف سیاسی و جناحی خود در این موضوع هستند.»
چنانکه خواندید کریمی قدوسی از اساس تهدیدآمیز بودن این پیامک‌ها را نفی می‌کند و دروغ‌های از این دست را ابزار کار سیاسی‌کاران می‌داند نه اینکه از پیامک‌های تهدیدآمیز دفاع کرده باشد. روزی که این نماینده در حاشیه صحن علنی مجلس در میان خبرنگاران در‌باره این پیامک‌ها سخن می‌گفت خبرنگار کیهان نیز حضور داشت. کریمی قدوسی در توضیحاتش در‌باره پیامک‌ها گفت که بسیج دانشجویی فلان شهر آمده در راستای آگاهی بخشی به نمایندگان پیامک زده و مثلا مواد خطرآفرین FATF را متذکر شده‌اند، اینکه بگویند ماده 2 این معاهده این است و این عواقب را دارد کجایش تهدید است؟!
 جالب آنکه این نماینده گفته که تصویر آن پیامک‌ها را منتشر کرده است اما این گزارش حتی به اندازه نقل به مضمون نیز متن یک پیامک را نیاورده است. موضوع دیگر آنکه سخنان کریمی قدوسی برای مقطعی دیگر بوده و گفتن آنها در این مقطع و برای مصادیقی جدید (اگر وجود داشته باشند) نهایت بی‌اخلاقی است.

بزک FATF با حمله به منتقدین
روزنامه زنجیره‌ای قانون در شماره دیروز خود با بزک کردن FATF به منتقدین حمله کرده و آنان را برگزاری کارناوال‌های خیابانی متهم کرد.
در گزارش قانون با تیتر «صف‌آرایی علیه شفافیت» آمده است: عده‌ای برای بررسی قانونی یک لایحه به کارناوال خیابانی روی آوردند!
«روزنامه زنجیره‌ای قانون» FATF را موضوعي دانسته است که «مدت‌هاست توسط برخي عليه آن حاشيه‌سازي مي‌شود و اندك جماعتي مي‌كوشند تا اين لايحه را از دستور كار مجلس خارج كنند.»
کشورهای سلطه‌گر غربی در نمایشی مضحک کارگروه FATF را با عنوان ادعایی نهاد مبارزه با پول شویی و تروریسم تشکیل داده‌اند. کارگروهی که مقر اصلی آن در فرانسه است. کشوری که میزبان گروهک تروریستی منافقین است. گروهکی که دستش به خون 17 هزار ایرانی آلوده است. بزک کنندگان FATF در داخل کشور به این سؤالات پاسخ دهند؛ در حال حاضر کارگروه FATF کجاست؟! چرا با تامین کنندگان مالی تروریست‌های الاحوازیه برخورد نمی‌کند؟! چرا برخوردی با قاتلان 17 هزار شهید ایرانی که مورد حمایت فرانسه قرار دارد، انجام نمی‌دهد؟! آیا آمریکا، انگلیس و فرانسه خبر ندارند سرکردگان و اعضای این گروهک‌ها در کدام خیابان از کدام شهرهای اروپا و آمریکا اقامت دارند؟! چرا FATF فقط برای مقابله با سپاه قدس و حزب‌الله لبنان و محور مقاومت که کمر گروهک تکفیری تروریستی داعش را شکسته، ساخته شده است؟! جالب آن است که داعش با  در حال حاضر سرکرده‌های گروهک‌های تروریستی ضدایرانی از جمله گروهک الاحوازیه تحت حمایت برخی دولت‌های اروپایی (گردانندگان FATF) قرار داشته و به راحتی در این کشورها کنفرانس خبری و میتینگ برگزار می‌کنند و در مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی ضدایرانی مستقر در اروپا نحوه ترور مردم ایران را شرح می‌دهند!
جالب اینجاست که فرانسه و انگلیس و برخی دیگر از کشورهای اروپایی با وجود حمایت گستاخانه و بی‌ملاحظه از قاتلان 17 هزار شهروند ایرانی و تروریست‌های تجزیه‌طلب، به عنوان مالکان مافیای FATF از ما می‌خواهند در راستای شفافیت و صداقت(!) و برای استفاده از مزایای برجام، تعهدات جدیدی را ذیل FATF و ملحقات آن بپذیریم که وجه مشترک آنها ادعای «مبارزه با تروریسم و پولشویی حمایت‌های مالی از تروریست‌ها» می‌باشد!

FATF در خدمت خزانه‌داری آمریکا
گفتنی است مارشال بیلینگسلیا دستیار معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا(اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران)، تیرماه سال جاری رئیس‌FATF شد. وی همزمان پیگیر تحریم‌های ضدایرانی است.
بیلینگسلیا در هفته‌های گذشته گفته بود:«با اسرائیل علیه ایران همکاری نزدیک داریم». حال به نظر شما، FATF حامیان غربی تروریست‌هایی مثل الاحوازیه و منافقین را تحت فشار می‌گذارد؟!
براساس FATF ایران باید تراکنش‌های مالی سپاه قدس به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی، وزارت دفاع، وزارت اطلاعات، مراکز علمی از جمله دانشگاه صنعتی شریف و گروه‌های مقاومت را به آمریکایی‌ها تحویل بدهد.
از سوی دیگر بنابر مستندات موجود، تعریف تروریسم از سوی کشورهای عضو FATF باید مطابق تعریف وزارت خزانه‌داری آمریکا صورت گیرد.
بر همین اساس FATF در خدمت وزارت خزانه‌داری آمریکا در جهت تسهیل اجرای تحریم‌های آمریکاست. به عبارت دیگر آمریکا برای دقیق‌تر شدن تحریم‌ها نیاز بسیار زیادی به اجرای استانداردهای FATF  در ایران دارد و اتاق جنگ اقتصادی این کشور (در وزارت خزانه‌داری) ازFATF  به عنوان یک بازوی قدرتمند در این راستا استفاده می‌کند.
تصویب FATF و کنوانسیون‌های وابسته به آن، ریل‌گذاری برای تسلیم‌سازی کشور در جنگ اقتصادی است.

اصرار مدعیان اصلاحات به دروغ‌پراکنی!
طیف موسوم به اصلاح‌طلب پیش از این هم نشان داده که چندان پایبندی به اخلاق حرفه‌ای ندارد. انتشار خبری دروغ یا سوءاستفاده از فضای به وجود آمده در جامعه برای پیش‌بردن اهداف حزبی مسبوق به سابقه است.
برای نمونه انتشار خبر کاملا دروغ احضار امام جمعه مشهد به شورای عالی امنیت ملی در بحبوحه اغتشاشات دی ماه سال گذشته در کانال خبری اصلاح‌طلبان نمونه‌ای از این عملیات‌های روانی-رسانه‌ای برای تخریب افراد غیرهمسو با این جریان است. این جماعت با هدف باورپذیر کردن خبر دروغ خود حتی به شرح خلاصه‌ای از آنچه در آن جلسه تخیلی گذشته بود نیز پرداختند و در خبر دروغ خود نوشتند امام جمعه مشهد پس از استماع سخنان اعضای شورای عذرخواهی کرده است!! خبر مذکور برای مدت کوتاهی (کمتر از یک ساعت) روی خروجی کانال قرار گرفت و همین مدت کافی بود تا به سرعت در فضای مجازی پخش شود.
موضوعی دیگری که همین روزها رخ داد ماجرای «500دوربین دختریاب» در ورزشگاه آزادی است که ابتدا این خبر دروغ و مضحک توسط خبرگزاری اصلاح‌طلب ایلنا مطرح شد و پس از آن این خبر تکذیب گردید، اما نقل این خبر دروغ از زبان فلاحت پیشه، رئیس‌کمیسیون امنیت ملی مجلس اوج فاجعه بود. پس از انتشار این خبر رئیس‌ مجموعه ورزشی آزادی در مصاحبه‌ای تاکید کرد که این خبر از اساس دروغ است.
به غیر از این اگر کمی اندیشه می‌شد به این نتیجه می‌رسیدند که نصب این تعداد دوربین در مبادی ورودی ورزشگاه چطور ممکن است؟ و دیگر اینکه آنکه وقتی چشم انسان یا ماموران در مبادی ورودی نتواند این افراد را تشخیص دهد دوربین چگونه می‌تواند؟!   به رغم تکذیب این خبر اما طیف موسوم به اصلاح‌طلب همچنان در بازنشر این دروغ اصرار دارند. روزنامه‌های سازندگی و آرمان از جمله این روزنامه‌ها بودند که نوشتند فلاحت پیشه در نطق میان دستور خود از تریبون مجلس گفت که «500دوربین!! در ورزشگاه آزادی نصب شده تا دختران پسرنما را هنگام ورود!! به ورزشگاه بازداشت کنند» او سپس با حسرت ورزشگاه آزادی را به حادثه تروریستی اهواز پیوند می‌زند آن هم با ملات این خبر ساختگی: «به این فکر بودم که اگر یکی از این دوربین‌ها در فضای پشت جایگاه را پوشش می‌داد قلب ایران اینگونه به درد نمی‌آمد»
مهم‌تر از همه این است که خبرگزاری ایلنا هنوز (تا لحظه نوشتن این متن) دروغ مذکور را به رغم تکذیب رئیس ‌ورزشگاه آزادی از خروجی سایت برنداشته است. ضمن آنکه در خبر مذکور منبع مشخص نیست. اینکه چه کسانی این را به ایلنا گفته‌اند؟! 

زنجیره‌ای‌ها و ترویج نظام قبیله‌ای و ارباب رعیتی!
روزنامه زنجیره‌ای آرمان (نزدیک به خانواده‌ هاشمی رفسنجانی) در شماره دیروز خود یادداشتی را منتشر کرده که تاسف‌برانگیز است و از فاصله عمیق میان حرف و عمل جماعت داعیه‌دار اصلاح‌طلبی پرده برمی‌دارد.
این روزنامه نوشته است: «گزارش اخراج دختران آیت‌ا... هاشمی از دانشگاه آزاد برای قشر بزرگی از جامعه قابل پذیرش نبود»!! کدام قشر بزرگ جامعه؟ اصلا جامعه این موضوع را می‌داند و یا برایش مهم است؟ سپس این نوشته در ادامه به ذکر دلایل خود برای این حمایت سفارشی می‌پردازد. 
آرمان در ادامه نوشته: «زیرا همگان آگاه هستند پایه‌گذار تاسیس و فعالیت این دانشگاه آیت‌ا... هاشمی است و حذف فرزندان از میراث پدر!! سؤال بزرگی در اذهان پدیدار کرد که تاکنون پاسخی به آن داده نشده است.»
میراث هاشمی و میراث‌خواران او ابتدا باید این را درک کنند که مرحوم «هاشمی رفسنجانی» در شخصیت حقوقی خود که به تاسیس این دانشگاه اقدام کرد یکی از کارگزاران نظام بوده و آنچه با طرح او ساخته شده در این مقام با آنچه او در شخصیت حقیقی خود به عنوان پدر خانواده ساخته متفاوت است.

درباره سدهایی که آن مرحوم ساخته ادعایی ندارند؟!
با این اوصاف احتمالا فردا روزنامه آرمان و خانواده‌هاشمی در‌باره سدهای که آن مرحوم در دوره ریاست جمهوری خود ساخته نیز مدعی خواهند شد. همچنین ممکن افرادی دیگر هم پیدا شوند که پدرانشان در مقام کارگزار نظام چیزی را ساخته باشند، اگر آنها نیز مدعی میراث شوند آرمان و خانواده‌هاشمی رای به تقسیم آنها می‌دهند یا به صورت کاملا «استثنایی» تنها برای خود این حق را قایل هستند؟!
دلیل دیگر این روزنامه در ادامه یادداشت مذکور این ادعاست که «فاطمه و فائزه هر دو استاد دانشگاه آزاد بودند که در توانایی و صلاحیت آنها تردیدی مطرح نشده است و دانشجویان همواره تمایل داشتند که در کلاس‌های درس آنها به دلیل طرح دیدگاه‌های مختلف حضور فعال‌تری داشته باشند...»
همچنانکه خواندید مدعیان اصلاحات خلاف شعارهای خود به ترویج روابط و ساختاری که در نظام قبایلی در جریان بوده مشغول هستند و گویا با همان تفکر ارباب و رعیتی را دنبال می‌کنند. 

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1839

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.