برجام موشکی و برجام منطقه ای 2 خواست اروپائی ها

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانون گذاری / سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه اروپائیها 2 خواسته از ایران دارند، گفت: برجام موشکی و برجام منطقه ای 2 خواست آنهاست.

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با الف با اشاره به آغاز سفرهای فشرده ظریف به کشور چین و دیگر کشورها برای آینده برجام گفت: مجلس از ظریف خواست تا در خصوص مذاکرات برجام از آذر ماه گذشته تا کنون توضیح دهد.

وی افزود: ظریف باید تشریح کند که منطق مذاکرات با کشورهای 1+5 چه بوده که نتیجه آن خروج آمریکا از برجام شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: اروپائیها خود می گویند که ما هیچ کاره هستیم. بنابراین برای آینده برجام نباید به آنها دلخوش کرد.

کریمی قدوسی با بیان اینکه در برجام قرار بود سه موضوع مهم حل و فصل شود، افزود: لغو تحریمهای پولی و بانکی، سرمایه گذاری در کشور و آزادی اموال دارائیهای ایران از جمله مواردی بود که با برجام باید حل و فصل می شد اما نشد.

وی با بیان اینکه تحریمها نه تنها لغو نشد بلکه شاهد تحریمهای جدیدی هم بودیم، تصریح کرد: ما شاهد سرمایه گذاری در داخل کشور نبودیم.

نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اموال و درائیهای ایران در آمریکا نه تنها آزاد نشد یلکه در چند مورد شاهد مصادره اموال ایران بودیم و تا کنون هشت میلیارد دلار از دارائیهای ایران در آمریکا مصادره شد و 24 پرونده علیه ایران مطرح است که نزدیک به 100 میلیارد دلار هم در حال مصادره است.

کریمی قدوسی اضافه کرد: نه تنها این سه موضوع مهم در برجام حل نشد بلکه 2 موضوع دیگر هم اضافه شد و در حال حاضر اروپائیها می گویند ما به بود و نبود آمریکا در برجام کاری نداریم بلکه خواهان برجام موشکی و برجام منطقه ای هستیم.

وی افزود: از آذر سال گذشته تا کنون ظریف و تیمش حداقل پنچ بار با اروپائیها بر سر آینده برجام مذاکره کردند که اول و آخر حرف اروپائیها برجام موشکی و برجام منطقه ای بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظریف از خواست اروپائیها مطلع است، تصریح کرد: خواست اروپائیها تعطیلی فعالیت موشکی ایران و بازرسی از مراکز نظامی و همچنین دست کشیدن از حمایت از حزب الله و مسلمانان منطقه است.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1719

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.