عضو کمیسوین امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

آمریکایی ها آماده تشییع جنازه سربازان خود در سوریه باشند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / یکشنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسوین امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حمله موشکی آمریکا به سوریه نشان داد که همه ظرفیت اینها همین است و بیشتر از این نیست اینها ۱۰۰ موشک نه بلکه ۱۰۰۰ موشک هم شلیک کنند جز اینکه روحیه مقاوم مردم منطقه را تقویت کنند و سرعت حرکت حزب الله را بیشتر کنند کار دیگری نکردند.

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز اظهار داشت: حمله موشکی آمریکا و متحدانش  به سوریه بر اساس معادلات صحنه نبردی که بین جریان مقاومت و جریان تروریسم مورد حمایت مثلث عبری، عربی و غربی است قابل تحلیل و ارزیابی است.

وی تصریح کرد: غریب به ۸سال است که منطقه در آتش فتنه تکفیری ها با حمایت غربی ها و رژیم صهیونیستی و رژیم منحوس و خبیث آل سعود در حال سوختن است و میلیونها مسلمان آواره شدند و خونشان ریخته شده و هزاران میلیارد دلار خسارت به شهرهای مسلمین وارد شده است و هزینه های فوق العاده سنگینی را به جهان اسلام این مثلث شوم تحمیل کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: در نهایت خروجی این همه تلاش و هزینه های سرسام آوری که توسط آمریکا و تروریست ها  انجام شده شبیه خروجی و نتیجه ای است که در هشت سال جنگ صدام علیه ایران شکل گرفت.

کریمی قدوسی تاکید کرد: پیروزی های بسیار درخشان جریان مقاومت در باز پس گیری زمین های اشغال شده و شهرهای سقوط کرده به دست داعش و بقیه گروه های تکفیری در سوریه و عراق انجام شده و همچنین پبروزی های که به وقوع پیوسته به خوبی نتیجه را برای مثلث شوم محرز کرده که کارشان در منطقه پایان یافته است.

آمریکا با حمله به سوریه موقعیت خود را به خطر انداخت

وی بیان داشت: آمریکا و متحدانش راهی جز حمله موشکی به سوریه را نداشتند و بیش از ۱۰۰ موشک شلیک کردند که اعلام کنند ما به حیات ادامه می دهیم و وجود داریم و در صحنه حضور داریم این عمدتا پیامی بود که جریان تروریسم با این حمله به دنبال آن بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که حالا بعد از این حمله چه تحولاتی در منطقه رخ می دهد ؟ گفت: با این کار آمریکا موقعیت خود را به خطر انداخت  مطمئنا برخی از پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه که بیش از ۳۰۰۰هزار سرباز وجود دارد مورد ضربات جریان خواهد گرفت این  چند پایگاه نظامی در سوریه و عراق هستند البته این پایگاه ها در سوریه بیشتر هستند.

آمریکایی ها آماده تشییع جنازه سربازان خود در سوریه باشند

کریمی قدوسی اظهار داشت: در گذشته هم این اثبات شده با اشغال کشورها کاری از پیش نمی رود مانند اشغال افغانستان، آمریکایی ها از امروز آماده تشییع جنازه و مراسم سربازان آمریکایی حاضر در منطقه باشند زیرا خواهند دید که ملت مقاوم سوریه و عراق و حزب الله لبنان و انصارالله یمن به زودی بلاد اسلامی را به طور کامل از لوث وجود بیگانگان بخصوص آمریکایی ها، فرانسوی ها و  انگلیسی ها پاک خواهند کرد و ضربه نهایی را : به رژیم منحوس آل سعود خواهند زد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال در حرم مطهر امام رضا(ع) سه بار تاکید کردند یقیقا جمهوری اسلامی به تمام اهدافش در منطقه دست خواهد یافت و دشمنانش هرگز موفقیتی برای خودش به دست نخواهد آورد.

کریمی قدوسی گفت: حمله موشکی آمریکا به سوریه نشان داد که همه ظرفیت اینها همین است و بیشتر از این نیست اینها ۱۰۰ موشک نه بلکه ۱۰۰۰ موشک هم شلیک کنند جز اینکه  روحیه مقاوم مردم منطقه را تقویت کنند و سرعت حرکت حزب الله  را بیشتر کنند کار دیگری نکردند.

همه تحولات در منطقه به نفع جریان مقاومت است

وی افزود: صفر تا صد آنچه که در منطقه اتفاق می افتد به جریان مقاومت کمک می کند و به نفع جریان مقاومت است اینها حمله موشکی می کنند به نفع مقاومت است حمله هم نمی کردند باز هم کمک به جریان مقاومت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که چرا این حملات با آن همه توان نظامی آمریکا ناکام بود؟ گفت : واقعیت این است که مردم سوریه و ارتش سوریه و جریان مقاومت همگی مرد میدان نبرد هستند و نیروهای فوق العاده کار آزموده ای هستند و دارای روحیه برجسته و با یک تجربه بالا و دقیق آماده جنگ های خیابانی در حیفا و تلاویو و جاهای مختلف سرزمین های اشغالی شدند.

این نماینده مجلس افزود: همین طور آنهایی که در سوریه، غزه و در مناطق اشغالی در جبهه های مقاومت هستند اجازه نمی دهند که با شلیک ۱۰۰ موشک آمریکایی ها به پیروزی های بزرگ دست پیدا کنند.

کریم قدوسی بیان داشت: علت آن که حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه ناکام بود  هم آمادگی مردم  و هم تجهیز و تجربه نیروهای رزمنده است، محور مقاومت این حمله را برآورد می کرد لذا از قبل طراحی های خودشان را کرده بودند و آمادگی داشتند و احتمال می دادند که آمریکا و غرب به چه مناطقی حمله می کنند،  قطعا در آن مناطق تدابیری اندیشیده بودند که اگر موشک ها اصابت کرد کمترین خسارت وارد شود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1699

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.