تاکید لودریان بر توجه ایران به نگرانی‌ها درباره موشک‌های بالستیک

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب از نگاه دیگران / دوشنبه ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

وزیرامورخارجه فرانسه در آستانه سفرش به تهران گفت: ایران باید به نگرانی‌ها درباره برنامه موشکی بالستیکش توجه کند، یا این‌که با تحریم‌های جدید احتمالی مواجه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ژان ایو لودریان وزیرامورخارجه فرانسه روز یکشنبه در گفت‌وگو با یک روزنامه فرانسوی گفت: یک برنامه موشکی بالستیک وجود دارد که می‌تواند چندین هزار کیلومتر را هدف قرار دهد. این برنامه مطابق با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل نیست و فراتر از نیاز ایران برای دفاع از مرزهایش است.

لودریان در ادامه با تاکید بر این‌که «ایران باید به نگرانی‌ها درباره موشک‌های بالستیکش توجه نشان دهد»، گفت: اگر این کشور به این موضوع رسیدگی نکند، در معرض تحریم های جدید احتمالی قرار خواهد گرفت.

***

وی در شرایطی این اظهارات را بیان کرده که قرار است امشب وارد تهران شود و با حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان، محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه و دیگر مقامات ارشد ایرانی دیدار کند.

مقامات کشورمان در پاسخ به موضع‌گیری غرب و آمریکا درخصوص برنامه موشکی کشورمان و ادعاهای بی‌اساس آن‌ها در این زمینه همواره تاکید می‌کنند که موشک‌های جمهوری اسلامی بخشی از توان دفاعی ایران بریا محافظت از خاک خود در برابر تهدیدات و دشمنان است؛ علاوه‌براین، ایران همچون هر کشور دیگری این حق مشروع را دارد که ظرفیت‌های دفاعی خود را گسترش دهد و از این رو، برنامه موشکی ایران قابل مسامحه نیست.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1687

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.