کریمی قدوسی:

شخصیت انقلاب در چهلمین سال خود تثبیت شده است/ مشکلات معیشتی ناشی از نداشتن تفکر انقلابی است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / دوشنبه ۲۳ بهمن ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: هر انسانی در چهل سالگی اش ثبات شخصیت پیدا می‌کند و انقلاب اسلامی هم در اربعین خود تثبیت شده است و هر جایی مشکلی وجود دارد ناشی از نداشتن تفکر انقلابی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد جواد کریمی قدوسی شامگاه گذشته در ویژه برنامه جشن دهه فجر انقلاب اسلامی در مشهد مقدس با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما وارد چهل سالگی‌اش شده است گفت: چهل سال برای یک نسل و یک فرهنگ و انقلاب ایامی کافی است تا نتیجه‌ها و دستاوردها و تجربه‌های مورد نظرش دیده شود.

وی با بیان اینکه هر انسانی که عمرش به چهل سال برسد، ثبات شخصیت پیدا می‌کند، افزود: انقلاب اسلامی  یک تحول الهی بوده است  و در اربعین می‌تواند این بشارت را بدهد که از این بعد هم با اقتدار بیشتر و دستاوردهای گسترده‌تر مسیرش را ادامه خواهد داد.

نماینده مردم مشهد و کلات ادامه داد: اکنون شخصیت انقلاب تثبیت شده است و برای ملت ایران به یک فرهنگ و سبک زندگی تبدیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه در طول این چهل سال یک روز هم نیامده که شعله جهاد در راه آرمان‌های انقلاب کم فروغ شده باشد و ملت ایران همیشه در حالت آماده باش بوده است، اظهار داشت: چهل سال جهاد فی‌سبیل‌الله در این کشور در اوج خود استمرار داشته است و سالی بر این ملت نگذشت که در آن شاهد تشییع شهیدی نباشیم.

کریمی قدوسی افزود: چهل سال گذشت و ندیدیم روزی را که دشمنان برای گرفتن فضیلت‌های این ملت به توطئه‌های نرم ادامه نداده باشند و یوم اللهی نبوده است که مردم به صحنه نیامده باشند.

نماینده مردم مشهد و کلات با اشاره به پیام رهبری مبنی بر اینکه 22 بهمن امسال یک روز تماشاییست، گفت: در این روز عده‌ای آمدند و دوباره با توهم و خیال اینکه انقلاب را با خطر مواجه کنند برای چند روزی امنیت عمومی ما را به خطر انداختند و مردم ما هم همیشه پاسخ داده‌اند.

وی با اینکه بیرون از مرزهای انقلاب اسلامی هم، انقلاب حرف و ماموریت‌های زیادی داشته و به همه آن‌ها پرداخته و ثمره گرفته است، افزود: چهل سال قبل منطقه آرام بود و امنیت ملی آمریکایی‌ها در آرامش کامل به سر می‌برد اما امروز یک وجب خاک و سنگر برای آمریکا در منطقه باقی نمانده مگر اینکه هر روز برای حفظش منتطر تلفاتند.

کریمی قدوسی با اشاره به تجربیات انقلاب و رسالت که امام فرمودند ما برای تشکیل اتحاد جماهیر اسلامی ماموریت داریم، ادامه داد: وسط این میادین و معرکه‌ها هشت سال دفاع مقدس و مبارزه با منافقین و مقابله با انواع فتنه‌ها را پشت سر گذاشتیم.

نماینده مردم مشهد و کلات خاطر نشان کرد: در یک جمله در این اربعین انقلاب خداوند تبارک و تعالی را شکرگزاریم که همچنان کشور ما را در راس کشورهایی که فرهنگ جهاد در راه خدا را زنده کرده‌اند قرار داده و این ملت را لایق همچین نعمتی گردانیده است.

وی خود و هم قطارانش را به عنوان جاماندگان کاروان شهدا، قوی‌تر، سرحال‌تر و امیدوارتر از سال 57 دانست و اظهار داشت: حال همه ما از اول انقلاب بهتر است چرا که هر وعده که خدا به ما داد و از بیان امام (ره) خارج شد محقق شده است و لذا بسیجیان کمربندها را محکم ببندند که هیچ چیز عوض نشده است.

کریمی قدوسی با بیان اینکه امروزه نسل جدید کتابی قطور از تجارب انقلاب را پیش رو دارند، ادامه داد: فتنه‌هایی که جلوی چشممان اتفاق افتاد ما را  به 1400 سال قبل برده است ؛ امروز اگر از ما  بخواهند طلحه و زبیر را معرفی کنیم صدها اسم می‌توانیم ببریم.

نماینده مردم مشهد و کلات افزود: چقدر امتیاز است برای مایی که بعد از 1400 سال انقلابمان به پیروزی می‌رسد و راهی که از امام و پیامبر می‌دانستیم اطاعت کردیم ولی آنها خود امام و پیامبر را داشتند و کم آوردند.

وی با بیان اینکه خیمه امام را رزمندگامش محاصره کردند و حکمیت را به او تحمیل کردند، بیان کرد: در کشور ما هم عین این حکمیت رخ داده است که فتنه 88 که در آن اصرار می‌کردند انتخابات باطل شود و رهبرمان مقابلشان ایستاد و ملت هم او را حمایت کردند یک نمونه‌اش است.

کریمی قدوسی انقلاب اسلامی را حاصل باور عمیق مردم به اسلام ناب دانست و خاطرنشان کرد: ما باید مدیون گفتمانی باشیم که انقلاب اسلامی را به وجود آورد و زیرساخت اصلی تمدن ما را تشکیل داده است.

نماینده مردم مشهد و کلات تاکید کرد: گفتمان انقلاب اسلامی گفتمان اسلام ناب محمدی ست و از روز اولی که این اعتقاد به پیروزی رسید و شجره خبیثه شاهنشاهی را برای همیشه به زباله‌دان تاریخ انداخت تلاش شد گفتمان‌های موازی به وجود بیاید.

وی با بیان اینکه سبک و روش ایرانی اسلامی از روز اول دشمن در مقابلش دید گفت‌: اولین روش لیبرالیسم در دولت بازرگان بود که آن را مقابل اسلام ناب قرار دادند و همینطور مجاهدین خلق که به نام خلق و با کلید واژه‌هایی از قرآن گفتمانی مقابل گفتمان اسلام ناب به میدان آمد.

نماینده مردم مشهد و کلات با بیان اینکه خیلی‌ها تلاش کردند در این چهل سال این مسیر اسلام ناب که ریشه عمیق در فرهنگ این ملت داشته را منحرف کنند و ملت را به این باور برسانند که تفکر اسلامی دیگر کارآمد نیست و راهی نداریم جز اینکه دروازه‌ها را باز کنیم به روی غربی‌ها، اضافه کرد: واقعه عاشورا را هم تحریف کردند که در ان شب سید الشهدا با عمر سعد مذاکره کرد پس چرا ما امروز با آمریکا مذاکره نکنیم مگر ما از امام حسین بالاتریم.

وی با بیان اینکه فهم این‌ها در تاریخ در همین حد است تصریح کرد: امام حسین(ع) با عمر ابن سعد مذاکره نکرد بلکه به او نهیب و تشر زد و او را تهدید کرد نه اینکه بده بستان کرده باشد.

کریمی قدوسی ادامه داد: امام رضا(ع) را هم امام مذاکره دانستند تا توجیه کنند باید مایی که پیرو هستیم تن به مذاکره دهیم، آن هم مذاکره با شیطان بزرگی که ققط کف خواسته‌اش گرفتن دین از مردم و سقفش بردگی ملت ایران است.

نماینده مردم مشهد و کلات این گفتمان‌ها را در برابر برابر گفتمان اسلام ناب مغلوب و شکست خورده توصیف کرد و افزود: گفتمان اسلام ناب محصول فکر امام خمینی(ره) نبوده بلکه امام احیا کننده آن بوده است در زمانی که سینه‌ها آماده بوده و باورها به یقین تبدیل شده بود.

وی به سرقت کلیدواژه‌های اسلام برای انحراف اشاره کرد و گفت: طوری می‌گویند اعتدال انگار اسلام از اول افراط و تفریط بوده است، این متهم کردن انقلاب اسلامی و شهدای ملت است زیرا این انقلاب حقوق مردم را احیا کرد و همیشه فریادش بلند بود که صاحب انقلاب شما مردمید.

کریمی قدوسی با بیان اینکه اعتدال در اسلام تعریف دارد و به معنای قرار گرفتن در وسط میدان حق است نه در مرز حق و باطل بیان کرد: اعتدال یعنی امام و رهبر معظم انقلاب و کوبیدن بر استکبار و کمک به مظلومین جهان و یعنی اشداء علی الکفار و رحما بینهم.

نماینده مردم مشهد و کلات با بیان اینکه انقلاب اسلامی به اهداف مادی زیادی هم رسیده است افزود: انقلاب در زمان پیروزیش 36 میلیون جمعیت داشته و اکنون قریب به 80 میلیون و جوانان این نسل بیشتر از نسل اول مورد اعتماد ولی امر مسلمینند.

وی ادامه داد: بنده با یقین و تجربه کامل عرض می‌کنم جایی که این مشکلات معیشتی هست جاییست که تفکر انقلابی میدان‌دار این امور نبوده است.

کریمی قدوسی با بیان اینکه بخش بزرگی از اقتصاد دست جریان لیبرالیسم است خاطرنشان کرد: آن بخش‌هایی که در دست تفکر انقلابی بوده است در بهترین شرایط قرار دارد، برای مثال ما هیچ مشکلی در دفاع از این کشور نداریم.

نماینده مردم مشهد و کلات اضافه کرد: بخشی مشکلات هم محصول دشمنی و توطئه‌های دشمنان است که خودشان هم اعتراف کردند که به آمریکا پیشنهاد دادیم اگر می‌خواهید به انقلاب ضربه بزنید کاری کنید که طبقات ضعیف به آشوب بیفتند.

وی تاکید کرد: بنده شهادت می‌دهم قلب من یک ذره رضایت به سقوط رئیس جمهور ندارد بلکه می‌خواهم اصلاح شود، اما می‌خواهم بگویم که اگر اینگونه ادامه دهد نهایتش سقوط است.

کریمی قدوسی با اشاره به اینکه بعضی‌ها طوری موضع می‌گیرند که پژواک صدای ساختارشکنان در اعتراضات اخیر است، افزود: در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی این را می‌گویند که رژیم گذشته همه چیز را از دست داد زیرا حرف مردم را نشنید و حکومت‌ها دائمی نیستند و باید به خواست و اعتراض مردم به خوبی توجه کنند و اینکه می‌گویند شما فقط صدای انقلاب را می‌شنوید، این جسارت به مقام معظم رهبری‌ست.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1671

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.