کریمی قدوسی به الف خبر داد؛

مخالفت 2 صفحه ای هیات عالی نظارت مجمع با سی اف تی و اف ای تی اف

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / چهارشنبه ۲ آبان ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه به نظر می رسد شورای نگهبان بر روی لایحه سی اف تی نظر منفی دارد و آنرا تائید نمی کند، گفت: هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در 2 صفحه مخالفت خود را با این لایحه بیان کرد.

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به تصویب لایحه سی اف تی یا همان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم در مجلس گفت: به نظر می رسد که شورای نگهبان بر روی این لایحه نظر منفی دارد و آنرا تائید نخواهد کرد.

وی با اشاره به هیات عالی نظارت 15 نفره مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزود: این هیات وظیفه تطبیق مصوبات مجلس با سیاست های کلی نظام را بر عهده دارد که بعد از مطرح شدن اف ای تی اف و سی اف تی، این هیات در 2 صفحه مصادیق ضد قانون اساسی و ضد سیاست های کلی نظام این کنوانسیون را نوشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: دست خط و امضای آیت اله هاشمی شاهرودی رئیس هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام برای مخالفت با این لوایح به مجلس ارسال شد.

کریمی قدوسی گفت: یک نسخه از نتیجه بررسی این هیات به شورای نگهبان و یک نسخه هم به هیات رئیسه مجلس ارسال شد که هیات رئیسه مجلس آنرا تکثیر و در اختیار نمایندگان قرار داد.

هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مرکب از ۱۵ عضو است که وظیفه انطباق مصوبات مجلس با سیاست‌های کلی نظام را بر عهده دارد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1856

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.