کریمی قدوسی در گفتگو با الف مطرح کرد؛

حکایت نماینده ای که نخوانده به لایحه سی اف تی رای داد/ سپاه هدف کینه توزی آمریکاست

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / یکشنبه ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برخی نمایندگان اصلا لایحه سی اف تی را نخواندند، ماجرای نماینده ای که نخوانده به این لایحه رای داد را تشریح کرد و گفت: مراجع تقلید و جامعه مدرسین حوزه علمیه خود به صراحت با این لایحه مخالفت کردند.

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به تصویب لایحه سی اف تی یا همان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم در مجلس در هفته گذشته گفت: این لایحه ضد حقوق بشری است که در مجلس تصویب شد و برخی از نمایندگان نخوانده به آن رای دادند.

وی استدلالهای نمایندگان برای رای به این لایحه را سطحی توصیف کرد و اظهار داشت: اینجانب استدلهای نمایندگان را فهرست کردم. یکی از نمایندگان می گفت اگر این لایحه تصویب نشود، جنگ به راه می افتد و من نمی خواهم بچه ام یتیم و زنم بیوه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: این نماینده ای که به لایحه مذکور در صحن مجلس رای مثبت داد، آمد در کنار من. به من گفت لایحه را داری تا آنرا بخوانم. به وی گفتم شما همین الان برای رای دادن به لایحه در صحن مجلس داد میزدی. نگران یتیم شدن بچه هات بودی، نخوانده به لایحه رای دادی؟.

کریمی قدوسی گفت: آقای لاریجانی رسما در جلسه غیر علنی مجلس برای رای دادن به سی اف تی می گفت شما نگران حماس و حزب اله نباشید. راهکار داریم.

وی با بیان اینکه در راس لیست سازمانهای تروریستی آمریکا، سپاه پاسداران، نیروی قدس و قرار گاه خاتم الانبیاء قرار دارد، افزود: می گویند که دور زدن تحریمها با این لایحه علاج می شود اما یکی از مقامات آمریکا می گوید ما باید تمام اقدامات مالی ایران را در بیاوریم تا جلوی دور زدن تحریمهای ایرانی ها را بگیریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این لایحه را یک کنوانسیون صدرصد ایدئولوژیک توصیف کرد و افزود: یک طرف ایدئولوژی نظام سرمایه داری است در مقابله با ایدئولوژی مقاومت که ما پرچمدار آنرا اسلام ناب و ایران اسلامی می دانیم.

کریمی قدوسی گفت: یک جریان منحط غربگرا می خواهد همه امور کشور را بدست بگیرد، باید مقابل این جریان ایستاد.

وی تاکید کرد: آیت اله یزدی در تماس تلفنی با آقای لاریجانی مخالفت خود و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای تصویب این لایحه را بیان کرد و جامعه مدرسین حتی نگرانی خود را طی نامه ای اعلام کرد.

نماینده مشهد و کلات گفت: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نزد مراجع تقلید می رود تا آنها را نسبت به تصویب این لایحه در مجلس توجیه کند اما آیت اله مکارم شیرازی و نوری همدانی به صراحت مخالفت خود را بیان می کنند .

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1848

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.