کریمی‌قدوسی:

خارج کردن ژنرال‌های گاوچران از منطقه پیگیری می‌شود

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / سه شنبه ۳ مهر ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد جریان سازی برخی رسانه ها مبنی بر اینکه برگزاری جلسه دوجانبه ترکیه و روسیه بیانگر اختلاف در بین ائتلاف با محوریت ایران است، دروغ پردازی است.

جواد کریمی قدوسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مذاکرات تهران درباره اوضاع سوریه و پاکسازی ادلب از تروریست های تکفیری، گفت: ادلب آخرین منطقه مملو از تروریست ها است و این مهم در حالیست که دولت سوریه در جلسه ای اعلام کرد تا لحظه خروج آخرین تروریست حاضر در این کشور، دست از مبارزه بر نمی دارد.

خلاء سلاح تروریست ها امری ضروری است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پس از برگزاری نشست تهران در مورد سوریه، کشورهای روسیه و ترکیه نیز در این خصوص جلسه دوجانبه ای را برگزار کردند، اظهار کرد: پیش بینی منطقه بی طرف غیرنظامی، خلاء سلاح افراد و زندگی در منطقه مورد توافق از نتایج نشست دوجانبه مذکور بوده است.

اختلافی بین کشورهای ایران، ترکیه و روسیه وجود ندارد

وی با بیان اینکه تصمیم فوق تقریبا سیاستی است که در مناطق مختلف درگیری توسط جریان حزب الله و مقاومت عملیاتی شده است، ادامه داد: بنابراین جریان سازی برخی رسانه های خارجی مبنی بر اینکه برگزاری جلسه دوجانبه ترکیه و روسیه بیانگر اختلاف در بین ائتلاف با محوریت ایران است، دروغ پردازی است.

هر اتفاقی که در سوریه رخ می دهد به نفع جریان مقاومت است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه هر اتفاقی که در سوریه رخ می دهد به نفع جریان مقاومت است، تصریح کرد: اگر ائتلاف آمریکایی به نتیجه مطلوبش رسیده بود حتما حملات نظامی گسترده تری به سوریه انجام می داد. بنابراین حمله اخیر صهیونیست ها به خاک سوریه نیز نمی تواند آغازی برای حملات بعدی ائتلاف آمریکایی محسوب شود.

راهبرد خارج کردن آمریکایی ها از منطقه دردستورکار قرار دارد

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه راهبرد خارج کردن نیروهای نظامی آمریکا و سایر کشورهای مدخله گر از منطقه جزئی از اصول چندگانه امنیتی ایران است، گفت: این مهم در سوریه نیز پیگیری می شود؛ همچنین این سیاست نیز امروزه در کشورهایی مانند عراق، افغانستان، پاکستان و غیره اجرایی شده و شاهد فراهم شدن زمینه خروج آمریکایی ها از این کشورها هستیم.

نیروهای مستشاری ایران به درخواست رسمی سوری ها در این کشور حضور دارند

کریمی قدوسی با اشاره به اینکه سوریه دولت مستقل دارد و ایران به عزم و اراده مردم سوریه احترام می گذارد و حتی دخالتی در امور این کشور ندارد، اظهار کرد: در این بین باید یادآور شد کشورمان با دعوت رسمی سوریه در این کشور حضور یافته و پشتیبانی های مستشاری ارائه می دهد.
وی افزود: ایران تلاش می کند در دفع خطر تروریست، دولت های همسو را همگرا کند. به عنوان مثال ترکیه، قطره و سایر کشورها در ابتدای فعالیت داعش موضوع گیری های تندی داشتند اما ایران تلاش کرد این کشورها را با واقعیت موضوع آشنا کند و خوشبختانه مشاهده می شود که امروزه ترکیه در ائتلاف ایران و روسیه حضور دارد.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین کشورمان همواره تلاش می کند خون کمتری در منطقه ریخته شود و مردم مسلمان در امان بمانند که نمونه های این مهم در سوریه مشاهده می شود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1830

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.