ریشه حادثه تروریستی اهواز به ائتلاف آمریکایی ‌صهیونیستی باز می‌گردد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / شنبه ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ریشه حوادث امروز به ائتلافی بازمی‌گردد که در رأس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارند.

جواد کریمی‌قدوسی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، در خصوص حمله تروریستی امروز، ۳۱ شهریور در اهواز اظهار کرد: اخباری که از این حمله تروریستی به دست رسیده و شبیه‌سازی این حادثه با حادثه حمله به مجلس شورای اسلامی و حوادث تروریستی اخیر در حمله به پایگاه‌های نیرو‌های نظامی در مریوان که سبب حمله به مراکز دموکرات‌ها با موشک‌های نقطه‌زن شد، ریشه حوادث امروز به ائتلافی بازمی‌گردد که در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارند.

وی ادامه داد: در بدنه اجرایی این ائتلاف رژیم آل سعود قرار داشته که پایگاهی را برای منافقینی تاسیس کرد که از پاریس به شهر عکاظ هدایت شدند و در آنجا مشغول آموزش، هدایت و طرح‌ریزی عملیات در درون خاک جمهوری اسلامی هستند و کشور‌های دیگری از مرتجعین منطقه نیز از این امر حمایت می‌کنند.

کریمی قدوسی با بیان اینکه این اضلاع مثلث غربی عبری عربی منشا اصلی این حوادث بوده، عنوان کرد: امروز از نظر دیدگاه مسئولان عالی‌رتبه امنیتی و کمیسیون امنیت ملی، کشور سعودی یک کشور متخاصم شناسایی شده یعنی تمام عملیات‌ها و نیز پشتیبانی عملیات‌های تروریستی در داخل خاک جمهوری اسلامی با حمایت مستقیم آل سعود صورت می‌گیرد که اخیرا رژیم صهیونسیستی و آمریکایی‌ها نیز آل سعود را متقاعد کرده بودند که اگر حمله نظامی نیز به ایران انجام دهند، موفق خواهند شد و آن‌ها نیز قطعا پشتیبانی خواهند کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: آقای روحانی باید در سفر خود به نیویورک و دیدار با مکرون، رئیس جمهور فرانسه، مراتب شدید اعتراض خود را به رئیس جمهور فرانسه منتقل کنند، زیرا امروز مقر اصلی منافقین در پاریس بوده و همه ساله با پشتوانه امنیتی، اطلاعاتی و خدمات مدیریتی، اجلاس منافقین با فراخوان از عوامل اصلی داعش، وهابی از آل سعود و تمام عناصر ضد انقلاب در پاریس جمع می‌شوند و برای فتنه علیه جمهوری اسلامی رایزنی می‌کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این اجلاس‌ها نیز زیر نظر مستقیم سرویس امنیتی فرانسه است که اخیرا ادعا کردند یکی از عوامل ایران را دستگیر کرده‌اند که قصد بمب‌گذاری داشته در حالی که این فرانسه است که باید جواب دهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: تروریست‌هایی در فرانسه حضور دارند که حداقل ۱۷ هزار ترور به دست آن‌ها انجام شده و روسای جمهور، نخست وزیر، رئیس شورای دیوان عالی، قوه قضاییه و صد‌ها و هزاران چهره نخبه به دست آن‌ها به شهادت رسیده‌اند که هم اکنون در فرانسه هستند و دولت فرانسه، شخص رئیس جمهور و روسای جمهور قبل نیز از این جریان حمایت می‌کنند. آقای روحانی باید اعتراض شدیدی را انجام دهند، بیانیه‌ای را صادر و در اجلاس سازمان ملل در بخشی از نطق خود به این جسارت و خیانتی که نسبت به مردم ایران انجام می‌شود، اشاره کنند.

وی در خصوص هدف عملیات تروریستی امروز، تصریح کرد: هدف از این عملیات بر هم زدن امنیت جمهوری اسلامی است، زیرا آن‌ها بسیار عصبانی و از آرامش جمهوری اسلامی ناراحت هستند و می‌خواهند که به گونه‌ای نظام امنیتی کشور را تهدید کنند و باعث ایجاد ناراحتی برای مردم ما شوند در حالی که ملت ما نیز کاملا این را درک کردند و از پس این مسائل بر می‌آیند.

کریمی قدوسی عنوان کرد: من به عنوان نماینده ملت و عضو کمیسیون امنیت ملی از وزیر کشور می‌خواهم که سریعا این حادثه بررسی و برآورد‌های اطلاعاتی و امنیتی که در این مناطق به دست آمده، انعکاس داده شود و با اقدامات جدی و همکاری‌های وسیع‌تری از تکرار این حوادث جلوگیری شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی و دولت خبیث آمریکا قصد دارند که بیان کنند، هم اقتصاد و هم امنیت کشور را هدف قرار داده‌اند و ایران یک راه نیز بیشتر ندارد و این است که با آن‌ها مذاکره کند. چند روز پیش یکی از مقامات آمریکایی‌ها با ناراحتی از اینکه ایرانی‌ها حاضر به مذاکره با آن‌ها نیستند موضع‌گیری کرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای روحانی از همین الان باید اعلام کند که به هیچ وجه اتفاقی، برنامه‌ریزی شده و تلفنی، ملاقاتی بین ایشان و رئیس جمهور خبیث آمریکا اتفاق نخواهد افتاد و همان موضع رهبر معظم انقلاب را در سفر به نیویورک تکرار کند. رئیس جمهور و وزیر خارجه ما حق هیچگونه ارتباط و ملاقات را ندارد و آقای روحانی نیز نباید هیچگونه واسطه‌گری را قبول کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: ملت این امر را نمی‌پذیرند و شرایطی که در طول این ۴۰ سال ظلم‌های بسیاری به ملت روا داشته شده و اکنون نیز به دنبال ایجاد ناامنی در کشور ما هستند. ایشان در اعتراض به این اتفاقات نباید هیچگونه روابط و پیام‌رسانی توسط واسطه‌گر‌ها را قبول کنند، باید مستقیم موضع بگیرند و پشتوانه امنیتی و اطلاعاتی حملات به مجلس شورای اسلامی، مراسم امروز نیرو‌های مسلح و حوادث شبیه به آن‌ها را در نطق سازمان ملل افشا و مراتب اعتراض شدید خود را به این دولت‌های مدعی غربی به ویژه فرانسه اعلام کنند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1829

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.