کریمی قدوسی مطرح کرد:

حواشی حضور گسترده گردشگران در مشهد؛ از ترکمن‌ها در دهه هفتاد تا اعراب در شرایط کنونی

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب اخبار حوزه انتخابیه / دوشنبه ۵ شهریور ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

نماینده مردم مشهد در مجلس خواستار ورود شورای تأمین به حواشی گستردگی حضور گردشگران عرب در این شهر شد.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به حضور گسترده گردشگران عراقی و حواشی ایجاد شده از حضور این افراد در مشهد، به حوادثی مشابه در دهه هفتاد در مشهد اشاره و  عنوان کرد: در اوایل دهه هفتاد پس از فروپاشی شوروی و شکل‌گیری جمهوری‌های مستقل از جمله جمهوری ترکمنستان، حضور زنان ترکمن در مشهد به شکل عجیبی گسترش یافت که دستمایه حاشیه‌هایی در شهر مشهد شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بروز این حواشی موجب جریحه‌دار شدن احساسات و عواطف مردم، مؤمنان و متدینین مشهد شد، افزود: در آن زمان وضع به گونه‌ای پیش رفت که حتی در نزدیکی حرم امام رضا(ع) نیز شاهد بروز روابط ناگواری و مفسده‌های غیرقابل قبولی بودیم؛ بنابراین در همان زمان شورای تأمین استان وارد عمل شد و تصمیم گرفت که اوضاع را سامان دهد و این اتفاق هم افتاد.

کریمی قدوسی با یادآوری اینکه در آن دوران فرمانده سپاه خراسان بودم، ادامه داد: شورای تأمین بر اساس گزارشی که از سپاه دریافت کرد، وارد عمل شد و تصمیمی قاطع گرفت که ورود اتباع مجرد ترکمنستانی به کشور ممنوع شود؛ لذا با این تصمیم در آن زمان موضوع کاملا حل و فصل شد که امروز نیز می‌توان مشابه این تصمیم را اتخاذ کرد.

استراتژی ایران توسعه روابط دیپلماتیک با کشورهای همسایه است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه سیاست و استراتژی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط دیپلماتیک با کشورهای همسایه است، اظهار کرد: حتی یکی از سیاست‌های ایران در قبال کشورهای همسایه این است که مراودات میان دو کشور با لغو روادید انجام پذیرد و همگرایی‌ها به لحاظ فرهنگی و تجاری رشد کند.

وی تأکید کرد: همه این مسائل باید بر اساس برنامه‌‌ریزی و حساب شده صورت گیرد و قطعا اگر بی برنامگی در مراودات با کشورهای همسایه حاکم باشد، بروز مسائل حاشیه‌ای و آزار دهنده‌ای که افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهد، عادی می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به بازدید هفته گذشته خود از یکی از منطقه‌های گردشگری حاشیه مشهد، افزود: جمع کثیری از گردشگرانی که در این منطقه حضور داشتند، اتباع عرب حاضر در مشهد بودند که برخی از آن‌ها حضور خانوادگی در این منطقه داشتند و برخی حضور مجردی داشتند که حضور این افراد مجرد قطعا حاشیه آفرین خواهد بود.

ضرورت کنترل حواشی حضور عرب‌ها در مشهد

وی تأکید کرد: مسئولان استان به ویژه شورای تأمین باید این حواشی ایجاد شده را بر اساس تجزیه و تحلیل صحیح مدیریت کنند؛ اگر کنترل نشود، مشکلات اجتماعی بسیاری برای مشهد و حتی سایر شهرهای کشور ایجاد خواهد شد.

نظارت بیشتر بر خدمات نامتعارف آژانس‌های مسافرتی و هتلداران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره خدمات رسانی نامتعارف برخی هتل‌ها و آژانس‎های مسافرتی نیز گفت: قطعا در این میان میان تخلفات آشکاری رخ می‌دهد که مورد اعتراض مردم مشهد واقع شده که ما به عنوان نماینده مردم موظف به پیگیری این مسائل هستیم.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1797

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.