کریمی قدوسی مطرح کرد:

تعلل ۲۰ ساله در انتقال باغ وحش وکیل آباد به خارج از مشهد/منطقه طرقبه بهترین گزینه برای تاسیس باغ وحش جدید

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب اخبار حوزه انتخابیه / شنبه ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت: شهرداری و اداره محیط زیست مشهد نزدیک ۲۰ سال است که می خواهند باغ وحش وکیل آباد را به خارج از شهر انتقال دهند.

جواد کریمی قدوسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص سابقه اتفاقات در باغ وحش وکیل آباد مشهد، گفت: گذشته این باغ وحش از لحاظ مسائل زیست محیطی و بهداشتی شاید نزدیک به 20 سال است که مورد بحث است و قرار است تعیین تکلیف شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: شهرداری و اداره محیط زیست مشهد بارها از صاحبان باغ وحش وکیل آباد خواسته بودند باغ وحش را به خارج از شهر انتقال دهند و به نظر من هم باید این اتفاق می افتاد به دلیل این که در حال حاضر شهر گسترش پیدا کرده و اطراف آن را منطقه مسکونی فرار گرفته است.

 وی ادامه داد: البته نیاز به تأمین مکانی در خارج از شهر نیز بود که مکان هم زیاد هست. در منطقه شاندیز و طرقبه باید مکان مدرنی متناسب با استانداردهای روز در نظر گرفته شده واین باغ وحش به آنجا انتقال داده شود.

حدود 2 هفته پیش بود که خبر معدوم‌سازی 8  قلاده ببر باغ وحش وکیل‌آباد مشهد در رسانه ها منتشر شد. در این خبر، علت معدوم‌سازی ببرهای این باغ وحش، تلاش صاحبان باغ وحش برای کاهش تعداد جانوران عنوان شده چرا که سازمان حفاظت محیط زیست، صدور مجوز بهره‌برداری برای این باغ وحش را که تا پایان سال گذشته به صورت غیرقانونی فعالیت داشت، بر کاهش تعداد جانوران مشروط کرده بود.

بعد از این خبر، اداره محیط زیست و صاحب باغ وحش وکیل آباد این خبر را تکذیب کردند و در حالی که تکذیب خبر از سوی محیط‌زیست خراسان‌رضوی کم‌کم تبدیل به گفتمان غالب می‌شد اما به یک باره و با ورود دادستانی موضوع ابعاد جالبی به خود گرفت ؛ در بازدید کارشناسان دادستانی از باغ وحش مشهد 7 تخته پوست و 4 جمجمه ببر از این باغ وحش کشف شد.

اما معاون محیط زیست مشهد این کشفیات را چیز جدیدی ندانست وعنوان کرد پوست ها متعلق به ببرهایی است که در یک سال اخیر بر اثر بیماری تلف شده اند. اما این صحبت ها هم پایان کار نبود و همچنان حواشی پیرامون این خبر ادامه دارد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1785

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.