عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جمع مردم مشهد اعلام کرد:

جای رئیس جمهور بودم 5 وزیر را تودیع می کردم

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب اخبار حوزه انتخابیه / شنبه ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر من به ‌جای رئیس‌جمهور باشم مراسم تودیع 5 وزیر را برگزار می کنم و ظرف یک هفته وزیرهای قدرتمندی را تعیین می‌کنم و خودم به مجلس می‌آیم و درباره این مسائل توضیحاتی را ارائه می‌دهم.

به گزارش خراسان رضوی جواد کریمی قدوسی عصر روز پنج شنبه هفته گذشته در نشست «بصیرتی و تحلیل اوضاع اقتصادی کشور» که در مشهد برگزار شد، افزود: ما در مجلس همه راه‌ها را رفته‌ایم و با آن که قصد استیضاح را نداشتیم بالاجبار استیضاح را شروع کرده‌ایم و اول هفته استیضاح وزیر اقتصاد انجام می‌شود.

اوضاع اقتصادی کشور نامناسب نیست

وی ضمن اشاره به بازار متشنج سکه و ارز و تورم در هفته‌های اخیر گفت: برخلاف جو روانی که این روزها در فضای مجازی به راه افتاده است امروز اوضاع اقتصادی ما نامناسب نیست و دولت باید با مدیریت مناسب‌تر تصمیمات اقتصادی را اتخاذ کند که بتوانیم اطمینان خاطر را به جامعه برگردانیم و از این اوضاع عبور کنیم و شرایط را بهبود ببخشیم.

وی افزود: خزانه ما امروز خالی نیست و دولت هم به بانک جهانی بدهکار نیست و امروز از سرمایه‌های ملی زیادی برخورداریم و کشورهای اطراف تقاضای همکاری ارزشمند زیادی را با ما مطرح می‌کنند و اگر به کشورهای همسایه تمرکز کنیم و قراردادهای دوجانبه داشته باشیم می‌توانیم به موفقیت‌های اقتصادی زیادی دست پیدا کنیم.

قدوسی خاطرنشان کرد: ناامید کردن مردم بزرگ‌ترین نقشه آمریکاست و قصد دارد با ایجاد فشار روانی، ایران را مجبور به گفت‌وگو و مذاکره کند، این در حالی است که تا امروز ده‌ها بار با آمریکایی‌ها مذاکره شد که نتیجه مذاکره در برجام را همه دیدیم و آمریکا نشان داد به‌ هیچ ‌عنوان قابل‌اعتماد نیست.

وی ادامه داد: عبور از مشکلات نیاز به همت رئیس‌جمهور دارد تا چند نفر از کابینه را کنار بگذارد و چند نیروی انقلابی را به کابینه‌اش اضافه کند.

با استیضاح رئیس‌جمهور موافق نیستیم

وی در پاسخ به سوال یکی از حاضران که پرسید آیا مجلس مایل به استیضاح رئیس جمهور نیست؟ گفت: با استیضاح رئیس‌جمهور در شرایط امروز مخالفیم چرا که برهم زدن آرامش سیاسی ایران یکی از مهم‌ترین اهداف کشورهایی است که چشم دیدن قدرت و اقتدار ایران را ندارند.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: یکی از راه های سامان بخشی وضعیت معیشتی مردم حمایت مردم و دولت از تولیدات داخلی است و درباره نظارت بر بازار سکه و ارز نیز کنترل قیمت دلار و ارز وظیفه بانک مرکزی و ستاد اقتصادی است، ضمن این که به رئیس جمهور نیز اعلام کردیم تک نرخی شدن ارز جواب نمی دهد و ارز باید شناور باشد، اما با شعار تک‌رقمی کردن تورم برای اثرگذاری در انتخابات امروز شاهد بروز اخلال‌های اقتصادی هستیم.

وی همچنین در حاشیه این مراسم در پاسخ به سوالی درباره علت اعلام نشدن اسامی مفسدان اقتصادی گفت: در مجلس برای شفاف‌سازی اقدامات زیادی انجام دادیم و قانون گذاری هم برای این مسئله انجام دادیم اما شورای نگهبان به این موضوع ایراد گرفت.

ممنوعیت واردات 1300 قلم کالا

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: هم اکنون شورای عالی اقتصاد با حضور رئیس‌جمهور، روسای دو قوه، تعدادی از نمایندگان مجلس و قضات با هدف پشتیبانی از دولت تشکیل ‌شده و اقداماتی در حال انجام است که یکی از آن ها اعلام ممنوعیت واردات 1300 قلم کالای وارداتی که مشابه داخلی آن موجود است، بود، البته کالاهای خارجی دارای نمونه مشابه ایرانی به 7 هزار قلم می رسد و باید از واردات حداقل 5 هزار قلم کالا جلوگیری کرد.

کریمی قدوسی بیان کرد: هم اکنون70 میلیارد دلار واردات داریم و جلوی ورود 4 میلیارد دلار آن گرفته ‌شده است اما می‌توان جلوی 30 میلیارد دلار از این واردات را گرفت.

توضیحات مشاوران وزیر اقتصاد به جای وزیر در مجلس

وی در پاسخ به این سوال که دلیل گرانی‌های اخیر چه چیزی و چه کسانی بوده‌اند؟ گفت: امروز باید قوی‌ترین عضو کابینه وزیر اقتصاد باشد ولی هر وقتی وزیر اقتصاد برای پاسخ گویی به مجلس دعوت‌شده به‌جای این که خودش پاسخ گو باشد مشاورانش را برای پاسخ گویی به پشت تریبون فرستاد زیرا خودش تحلیل اقتصادی مشخصی ندارد.

کریمی قدوسی درباره طرح اقتصادی که مجلس به دولت ارائه داده نیز بیان کرد: در این طرح مباحثی از قبیل پیشنهاد بورس نفت در داخل برای مقابله با تحریم نفتی آمریکا، ارائه طرح‌های اقتصادی برای آرامش در بازار مسکن، ارائه طرح سنددار شدن سکه برای کنترل بازار خرید و فروش و ارائه طرح برای هدایت سرمایه‌های مالی موجود به سمت بازار داخلی ارائه شده است.

کنوانسیون پالرمو و منع تروریسم خطر ناک است 

به گزارش فارس، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی همچنین شامگاه پنج شنبه در اردوی طرح ولایت که در اردوگاه دشت بهشت شاندیز برگزار شد، اظهار کرد: در این روزها که بحث است تعدادی از وزرا در کابینه تغییر کنند، آقای روحانی از آقای طیب‌نیا دعوت کرده‌‌ است که به ‌عنوان وزیر اقتصاد سرکار بیاید و او هم شرط گذاشته در صورتی می‌پذیرد که مجلس قبل از آمدنش FATF را تصویب کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نظر رهبری درباره این لوایح مبنی بر استعماری بودن آن ها، اظهار کرد: نظر رهبر انقلاب را شنیدیم، چه چیزی را می‌خواهیم رای‌گیری کنیم؟ اصلا رای‌گیری ما مشروط است؟

وی با اشاره به دو کنوانسیون خطرناک تاکید کرد: یکی پالرمو و دیگری منع مالی تروریسم است، یکی در حوزه پولی و مالی و دیگری در حوزه مسائل ساختاری تروریسم و هر دو با هم  مرتبط‌اند.

کریمی قدوسی خطرناک‌ترین کنوانسیون را، کنوانسیون منع مالی تروریسم دانست و اضافه کرد: این کنوانسیون نه تنها حساب‌های مالی سپاه بلکه تمام حساب‌های مالی کشور را رد می‌زند و آن مرکز مالی که به خواست FATF باید در کشور ایجاد شود، باید تمامی اطلاعات حساب‌های مالی را جمع کند و تحویل آن‌ها دهد.عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که این کنوانسیون تروریسم را از جانب خود و به نفع خود تعریف کرده‌ است، بیان کرد: مسئله اصلی کنوانسیون منع مالی تروریسم می‌گوید که هرکس باعث ایجاد رعب و وحشت در دنیا شود یا به عبارتی نظام سلطه را بترساند این تعریف تروریسم بر او اطلاق می‌شود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1783

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.