کریمی‌قدوسی در گفت‌وگو با میزان مطرح کرد

خیز فراکسیون «نمایندگان‌ولایی» مجلس برای سامان اوضاع اقتصادی/ قیمت مسکن می‌شکند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانون گذاری / دوشنبه ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو فراکسیون «نمایندگان ولایی» مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طرحی از طرف این فراکسیون برای بهبود وضعیت اقتصادی در حال پیگیری است و از کارشناسان حوزه‌های مختلف حتی از خارج از مجلس برای همفکری و تدوین طرحی باکیفیت دعوت کرده‌ایم.

جواد کریمی‌قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، به اوضاع نابسامان اقتصادی اشاره کرد و گفت: معتقد هستیم اوضاع اقتصادی با تدوین قوانین «یک خطی» یعنی قوانین شفاف و صریح قابل حل است.

وی افزود: فراکسیون «نمایندگان ولایی» مجلس شورای اسلامی برای سامان دادن به اوضاع اقتصادی برنامه دارد و جلساتی نیز برگزار کرده است و این جلسات را ادامه می‌دهد.

نماینده مردم مشهد و کلات به حوزه مسکن اشاره کرد و اظهار داشت: مسکن یکی از حوزه‌هایی که در صورت توجه و رونق بخشیدن به آن سایر حوزه‌های اقتصادی نیز رونق خواهد گرفت به طوری که بیش از ۱۷۰ شغل، رابطه مستقیم با حوزه مسکن دارد.

وی گفت: با سامان دادن و مدیریت اوضاع اقتصادی، قیمت مسکن اعم از خرید و اجاره متعادل خواهد شد و وضعیت گرانی فعلی خواهد شکست.

عضو فراکسیون «نمایندگان ولایی» مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طرحی از طرف این فراکسیون برای بهبود وضعیت اقتصادی در حال پیگیری است و از کارشناسان حوزه‌های مختلف حتی از خارج از مجلس برای همفکری و تدوین طرحی باکیفیت دعوت کرده‌ایم.

به گزارش میزان، جلسه هفتگی فراکسیون «نمایندان ولایی» مجلس شورای اسلامی، صبح روز گذشته یکشنبه ۱۰ تیر و قبل از آغاز جلسه علنی برگزار شد. سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به این جلسه اظهار داشت: در این جلسه بحث و گفتگو درباره مسائل اصلی کشور در شرایط فعلی صورت گرفت و آقای حاجی بابایی رئیس فراکسیون گزارشی از فعالیت‌های فراکسیون در جهت طراحی و همکاری لازم با روسای قوا و انسجام داخلی در جهت ارائه راه حل‌های عملی برای بحران‌های اقتصادی ارائه کرد.

وی افزود: در این جلسه همچنین مطرح شد که برخی فراکسیون‌ها با هدف گرفتن امتیاز از رئیس جمهور شروع به مخالفت با دولت و تهدید به استیضاح وزرا کرده اند و در حالی که در کلیه عملکرد پنج سال گذشته دولت شریک بوده و خود آن‌ها جزو دولت بوده اند حالا برای کسب امتیازات بیشتر حمله به دولت را شروع کرده اند و اپوزیسیون آن شده اند.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی ادامه داد: در این جلسه تاکید شد که باید منافع ملی کشور، وحدت قوا و انسجام داخلی با محور بیانات رهبر معظم انقلاب لحاظ شده و با تدبیر لازم و مناسب در جهت حل مشکلات مردم حرکت کنیم. فراکسیون از تصمیم گیری و تلاش سران قوا در جهت حل معضلات حمایت و اعلام آمادگی کرد که در این جهت همکاری لازم را انجام دهد.

نقوی حسینی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد که فراکسیون نمایندگان ولایی طرحی تهیه کند و با استفاده از متخصصین و کارشناسان طرح عملیاتی و اجرایی در شرایط فعلی کشور را پیگیری کند.

به گفته سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، در نشست صبح امروز عبدالرضا مصری، اسدالله عباسی، احمد سالک، علاءالدین خادم، ابوالفضل حسن بیگی، علی محمد شاعری، حسین مقصودی، امیر خجسته، محمود بهمنی و سیدحسین نقوی حسینی اظهار نظر کردند.

وی گفت: جمع بندی فراکسیون در این جلسه این بود که در شرایط فعلی باید همه قوا و نیرو‌ها در جریانات سیاسی با محوریت بیانات مقام معظم رهبری متحد شده و همه توان خود را در جهت حمایت از دولت و تصمیمات سران قوا به کار گیرند تا مشکلات مردم حل شود؛ همچنین در این جلسه اعلام شد که پس از عدم پاسخگویی دو فراکسیون امید و مستقلین مبنی بر معرفی افراد پیشنهادی خود جهت تشکیل کارگروه بررسی شرایط کشور و ارائه طرح‌های لازم، فراکسیون نمایندگان ولایی به طور مستقل کارگروهی را تشکیل دهد که فردا دوشنبه ساعت ۱۰ صبح اولین جلسه خود را برگزار خواهد کرد.

به گفته نقوی حسینی، در این جلسه آقایان محمدحسین حسین زاده بحرینی، عبدالرضا مصری، محمدمهدی مفتح، اسدالله عباسی، محمود بهمنی، حمیدرضا حاجی بابایی، سیدحسین نقوی حسینی، علی محمد شاعری، هدایت الله خادمی، حسینعلی شهریاری، رحیم زارع، محمدرضا پورابراهیمی، جهانبخش محبی نیا، احمد علیرضا بیگی، حمیدرضا فولادگر، سیدجواد ساداتی نژاد، محمد دهقان، محمود شکری، رضایی، احمد امیرآبادی، عباس پاپی زاده، فریدون حسنوند، محمدحسین فرهنگی و حسن سلیمانی برای شرکت در کارگروه مذکور اعلام آمادگی کردند.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: این کارگروه بنا دارد با تشکیل جلسات مستمر و بررسی شرایط فعلی و مشکلات حاد اقتصادی که برای مردم پیش آمده، راهکار‌های عملیاتی را ارائه دهد و در این مسیر از نظرات کلیات کارشناسان و صاحب نظران استفاده خواهد کرد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1758

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.