کریمی قدوسی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو:

جلسه اردیبهشت ماه سران قوا مهندسی لاریجانی بود/ به رئیس مجلس گفتم مبادا از این پس از FATF حرف بزنی

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / یکشنبه ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

نماینده مردم مشهد و کلات با اشاره به جلسه سران قوا در اردیبهشت ماه گذشته گفت:این جلسه نیز طراحی به منظور بررسی لایحه چهار قلوی (لوایح مربوط به FATF) رئیس جمهور بود. تمامی این‌ها مهندسی لاریجانی است.

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو با اشاره به جلسات هماهنگی سران قوا و جلسات غیرعلنی مجلس برای بررسی گرانی‌های اخیر اظهار داشت: بنده نسبت به این جلسات به شدت انتقاد دارم چرا که معتقدم از دل این جلسات هیچ چیز بیرون نمی‌آید.
نماینده مردم مشهد و کلات با بیان اینکه راهکار‌ها کاملا مشخص است افزود: آقای جهانگیری در جلسه غیرعلنی مجلس نمایندگان را توجیح می‌کرد که مدیران و مسئولان باید این واقعیت را درک کنند که ما در یک جنگ اقتصادی قرار داریم. این در حالی است که تا همین چند ماه پیش آقایان دم از تعامل و ارتباط با امریکا، انگلیس می زدند و دستاورد برجام را فریاد می‌زدند.
کریمی قدوسی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همواره نسبت به جنگ اقتصادی هشدارهایی داده بودند، ادامه داد: بیش از 10-20 سال است که مقام معظم رهبری سال‌ها را با عناوین اقتصادی یاد و نامگذاری می‌کنند و این موضوع حاکی از وقوع جنگ اقتصادی است.
نماینده مردم مشهد و کلات با بیان اینکه گویی آقایان می‌خواهند شرایط را تیره و تار نشان دهند و دل نمایندگان را خالی کنند تا تسلیم امریکا شویم یادآور شد: بنده پس از جلسه غیرعلنی به آقای لاریجانی گفتم حرف‌های جهانگیری بودار است شما باید خط قرمز‌های برجام اروپایی را به وی یادآوری کنید.
وی گفت: در جلسات همه نمی‌توانند صحبت کنند چرا که معمولا به نحوی جلسه را مهندسی می‌کنند تا افرادی که به قول آقایان معتدل و روحیه تسلیم پذیری دارند حرف بزنند و میدان داری کنند. متاسفانه آقای لاریجانی جلسات را بسیار مهندسی اداره می‌کند تا به آن جهتی که تمایل دارد جلسه هدایت شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: این در حالی است که در مواقعی چون بررسی FATF در مجلس که ما به اقدام ویژه دست زدیم و طومار مردم را به صحن آوریم رئیس مجلس عصبانی شد و آن را خلاف آیین نامه نشان داد. از سوی دیگر لاریجانی آن بالا می نشیند و ساز و کار جلسه غیرعلنی برای بررسی FATF را به گونه‌ای طراحی می‌کند که دولتی‌ها همچون عراقچی، ظریف و شمخانی بتوانند صحبت کنند.

وی ادامه داد: بنده به لاریجانی در خصوص اینکه چرا از منتقدین برای حضور در این جلسه دعوت نشده است اعتراض کردم که وی پاسخ داد، منظورت از منتقدین سازمان اطلاعات سپاه است؟ بنده نیز بیان کردم یکی از این مجموعه‌ها که اطلاع جامعی در این زمینه دارد اطلاعات سپاه است اما بخش‌های دیگری چون بخش های دانشگاهی و نخبگانی که در این زمینه کار کرده اند نیز جزو منتقدین محسوب می‌شوند و می‌توانند نظراتشان را به نمایندگان اعلام کنند.
نماینده مردم مشهد و کلات در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جلسه سران قوا در اردیبهشت ماه گذشته گفت: این جلسه نیز طراحی به منظور بررسی لایحه چهار قلوی (لوایح مربوط به FATF) رئیس جمهور بود. تمامی این‌ها مهندسی آقای لاریجانی است.
وی با بیان اینکه مجلس باید به صورت کاملا شفاف مدیریت شود تاکید کرد: بعد از دیدار نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب به هیئت رئیسه و شخص آقای لاریجانی گفتم باید احکام حکومتی رهبر معظم انقلاب را در این دیدار احصا کنید و بلافاصله این دستورات حکیمانه را به صورت طرح در دستور کار قرار دهید چرا که مخاطب این صحبت‌ها فقط مجلس بود.
کریمی قدوسی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه روحانی با جرات برنامه ششم توسعه  و قانون امر به معروف را ابلاغ نکرده است، تصریح کرد: اگر این‌ها جرم تلقی شود دیگر هیچ رئیس جمهوری جرات نمی‌کند این گونه مقابل قانون بایستد.
نماینده مردم مشهد و کلات افزود: چندی پیش به رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی گفتم اگر اقدام رئیس جمهور یا هر وزیری که تن به اجرای قوانین مصوبی که ابلاغ می‌شود ندهد جرم انگاری کنید تا مجازات در مورد آن‌ها اعمال شود دیگر هیچ فردی به خود اجازه نمی دهد از قانون سرپیچی کند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: پس از صحبت‌های رهبر معظم انقلاب به لاریجانی گفتم مبادا از این پس صحبتی درباره FATF داشته باشید آقا تکلیف را روشن کردند و در ادامه گفتم باید صراحتا به دولت ابلاغ کنید که لایحه را پس بگیرد. لاریجانی نیز در پاسخ سری تکان داد و گفت: پیگیری می‌کنیم!

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1757

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.