کریمی قدوسی در جریان سوال خود از وزیر جهاد کشاورزی:

انحصار اقلام غذایی یکی از شیوه های نظام سرمایه داری است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانون گذاری / یکشنبه ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن ابراز نگرانی از انحصار اقلام غذایی گفت: انحصار یکی از شیوه های نظام سرمایه داری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جواد کریمی قدوسی در نشست علنی امروز (یکشنبه 10 تیرماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان طرح سوال خود از وزیر جهاد کشاورزی، اظهار داشت: ظرف 15 روز بعد از وصول سوال، جلسه با وزیر باید در کمیسیون مربوطه برگزار شود و نهایتاً پس از لحاظ مهلت های قانونی  بعد از 35 روز سوال باید در صحن علنی مطرح شود، اما سوال من پس از 7 ماه در صحن مطرح شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سوال من مربوط به تولید مرغ، تخم مرغ و آنفولانزا بود که در سال 96 موضوعیت داشت که اگر در آن زمان این سوال در صحن مطرح می شد اثرگذاری بیشتری داشت.

وی افزود: بحث مربوط به دام و طیور است که بعد از انقلاب این صنعت رشد خوبی داشته و مازاد تولید در زمینه طیور گوشتی و تخم مرغ را به سایر کشورها صادر کرده است.

کریمی قدوسی ادامه داد: مسئله امروز من انحصار است که به عنوان یکی از شیوه های سرمایه داری شناخته می شود. در جهان نیز شرکت های بزرگ چند ملیتی انحصار اقلام غذایی را به دست می گیرند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1753

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.