عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با آنا مطرح کرد؛

مجلس مکان فریاد زدن در دفاع از حقوق ملت / تمسخر کنندگان طومار در مجلس با مخالفان برجام هم همین کار را کردند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت: مجلس جای فریاد زدن است آن هم در زمانی که فقط یک تریبون باز است و یک لحظه بعد هم آقای لاریجانی می‌تواند اعلام رای‌گیری کند آنوقت دیگر کاری از دست ما بر نمی‌آید.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، درباره واکنش‌ برخی جریانات سیاسی به طومار نویسی در مجلس برای مخالفت با برخی لوایح اظهارداشت: کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم در یک جمله مقابله با جریان مقاومت را دستور کار دارد، همان جریانی که بیش از 40 راهپیمایی روز قدس برای زنده نگه داشتن آرمان فلسطین برپا کرده است.

وی با بیان اینکه پیام برجسته یوم‌الله روز قدس امسال خطاب به نمایندگان مردم در مجلس و روند جریان تصویب این کنوانسیون بود، تصریح کرد: مردم در سراسر کشور با حمل دست نوشته و طومار به نمایندگانشان در رابطه با کنوانسیون‌ CFT، هشدار دادند و حال آنکه مواضع ما در مجلس انعکاس مواضع ملت بود؛ نه احزاب و روزنامه‌های زنجیره‌ای که پایگاه دشمن هستند و ان‌شاالله ملت خودشان روزی به حساب اینها هم رسیدگی خواهند کرد.

کریمی قدوسی تاکید کرد: اکنون احکامی قطعی نسبت به این روزنامه‌های زنجیره‌ای مشهور صادر شده است و درخواستم از دستگاه قضایی این است که حکم تعطیلی درباره یکی از این روزنامه‌های شاخص اجرا شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ملت حق دارند بیایند در مجلس بنشینند و از نزدیک مذاکرات نمایندگان را گوش کنند، اظهارداشت: قانون اساسی تصریح دارد که تمام مذاکرات مجلس علنی باشد و آن بخشی از قانون هم که جلسات را غیر علنی رسمی می‌کند، اصرار دارد که بلافاصله بعد از رفع اضطرار آن جلسه هم انعکاس داده شود.

وی اضافه کرد: آوردن طومارهایی با بیش از 50 هزار امضا در صحن مجلس آن هم در یک نقطه عطفی که بسیاری از نمایندگان لیست امید بدون مطالعه کنوانسیون، کمربند را محکم بسته بودند که به آن رای دهند، و اشخاصی مانند علی مطهری که هیچگاه در مجلس «دو دو» نمی‌کند، برای مسکوت نماندن لایحه فریاد دودو سر می‌دهد و از نمایندگان می‌خواهد به مسکوت ماندن لایحه رای ندهند، و آقای تابش از چهره‌هایی بود که برای مسکوت نماندن لایحه تلاش می‌کرد و تمام ظرفیت خود را استفاده کردند تا بتوانند بار دیگر فاجعه‌ای را به ملت ایران تحمیل کنند، البته نمایندگانی هم با مطالعه و ارتباط نزدیک با مردم و عبرت گرفتن از برجام در صحنه بودند و تصمیمشان این بود که از ظرفیت قانونی خودشان برای منافع ملی استفاده کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با تاکید بر اینکه مجلس جای صحبت کردن و فریاد زدن است آن هم در زمانی که فقط یک تریبون باز است و یک لحظه بعد هم آقای لاریجانی می‌تواند اعلام رای‌گیری کند، گفت: وقتی لایحه به رای گیری گذاشته شود، دیگر کاری از دست ما بر نمی‌آید. اینجاست که نمایندگان نباید آرام روی صندلی‌هایشان بنشینند و باید فریاد هیهات من‌الذله‌شان بلند شود. چرا که یک لحظه تاریخی است و ما به قرآن سوگند یاد کرده‌ایم که از حقوق ملت دفاع کنیم.

کریمی قدوسی با اشاره به روزنامه‌های زنجیره‌ای که آوردن طومار در مجلس را مورد تمسخر قرار داده‌اند، بیان داشت: ذات این رسانه‌ها مشخص است. اینها پایگاه دشمن هستند و بسیاری از آنان به مفاسد مالی دچارند و وضع و حالشان را می‌دانیم. اینها با مخالفان برجام هم همین کار را کردند و با همین محتواها تیتر زدند و اکنون با وجود اینکه تشت رسوایی برجام به زمین افتاده، نمی‌خواهند بپذیرند و سعی می‌کنند با گام‌های بعدی این را پوشش دهند.

وی اضافه کرد: برداشتم این است که لایحه کنوانسیون منع تأمین مالی ترویسم برای همیشه از دستور خارج شده است؛ چون ما همچنان مصمم هستیم که با اقدامات خود و کمک از مردم وظیفه خود را در این زمینه انجام دهیم. آن روز روی بود که پژواک پیام مردم در روز قدس در مجلس شنیده شد و ما با قوت مردم توانستیم فریاد بزنیم و گویی مردم پشت صحنه بودند که از ما حمایت کردند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطرنشان کرد: مردم خودشان در این نقاط عطف باید به میدان بیایند و نمایندگان را هدایت کنند. اگر دیدند نمایندگانشان کج می‌روند حق دارند در چارچوب قانون در دفتر نمایندگانشان در شهرستان تجمع کنند و از او بخواهند که تو نماینده ما هستی چرا بدون مطالعه، آگاهی و کار کارشناسی رای می‌دهد.

وی گفت: امر به معروف در عرصه سیاسی یکی از تکالیف بزرگ است که اسلام بردوش مردم گذاشته و ما مردم را صاحب انقلاب می‌دانیم و آفرین می‌گوییم به این مردمی که هوشیارانه حقوق خود را مطالبه می‌کنند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1742

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.