کریمی قدوسی به الف خبر داد؛

تهدید وعده و وعید برای پس گرفتن امضای سوال از رئیس جمهور/ 71 امضاء و تلاش برای سه امضای دیگر

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانون گذاری / سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه معاونین پارلمانی وزارتخانه ها و استانداران نمایندگان را تهدید کردند تا امضای خود از طرح سوال را پس بگیرند، گفت: علاوه بر تهدید وعده و وعید هم داده شد.

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با بیان اینکه حدود 30 نماینده امضای خود را از طرح سوال از رئیس جمهور پس گرفتند، گفت: در حال حاضر طرح سوال 71 امضا دارد که برای اعلام وصول شدن تنها سه امضاء کم داریم. 

وی افزود: در حال تلاش هستیم تا این سه امضاء را جمع کنیم و سوال از رئیس جمهور در دستور کار مجلس قرار گیرد. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه لابی، تهدید و وعده و وعید دولت به نمایندگان برای پس گرفتن امضاها، مصداق دخالت قوه مجریه در کار قوه مقننه است، افزود: رئیس جمهور قسم یاد کرد که در چارچوب قانون اساسی عمل کند. سوال از رئیس جمهور هم یک ظرفیت قانون اساسی است اما می بینیم که رئیس جمهور و دولتی ها به این بخش قانون توجهی ندارند. 

کریمی قدوسی با بیان اینکه مگر رئیس جمهور قسم یاد نکرد که پاسدار قانون اساسی باشد، تاکید کرد: پاسخگویی رئیس جمهور به سوالات نمایندگان ملت هم به نفع دولت است و هم به نفع مجلس و مردم. 

وی افزود: نمایندگان برای اعمال وظیفه نظارتی خود ابزارهایی چون سوال، تذکر، تحقیق و تفحص و استیضاح دارند و رئیس جمهور و دولتی ها نباید مانع اعمل وظیفه نظارتی مجلس شوند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1734

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.