کریمی‌قدوسی با اشاره به حمله شیمیایی روز گذشته در سوریه خبرداد:

دلیل حمله شیمیایی به دومای سوریه پس از آزادسازی غوطه شرقی چیست؟

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / سه شنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه حمله شیمیایی به دومای سوریه بیانگر عصبانیت حامیان تروریست ها به دلیل از بین رفتن موقعیتشان است، گفت: امکان دارد آمریکا به طور دیوانه‌وار وارد مسئله سوریه شود.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  در خصوص دلایل حمله شیمیایی به دومای سوریه پس از آزادسازی غوطه شرقی دمشق، گفت: باید اذعان کرد که پاکسازی مناطق ریف، غوطه شرقی و شهرک دوما از جمله مهمترین رخدادی های یک ماهه در فضای بحرانی سوریه محسوب می شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در آخرین سفری که نمایندگان به سوریه داشتند، رییس مجلس این کشور اعلام کرد که 200 متر آنطرف تر از محل تشکیل جلسه در دست جریان تکفیری بود لذا طی پنج سال گذشته امنیت اجتماعی و غیره هر لحظه تهدید میشد.

وی ادامه داد: بر این اساس خوشبختانه این مناطق آزاد شد و روز گذشته نیز جریان جیش الاسلام وابسته به رژیم آل سعود و تخلیه شهرک دوما رخ داد؛ افرادی که توسط جیش الاسلام گروگان گرفته شده بودند آزاد شده و در مقابل هفت اتوبوس نیز اجازه یافتند از منطقه خارج شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بنابراین اهمیت اتفاقات رخ داده را باید از عصبانیت حامیان جریان تروریستی متوجه شد؛ جریان جیش الاسلام در نزدیکی پایتخت حضور داشت و این مهم با توجه به حمایت اطلاعاتی و تجهیزاتی که از سوی آل سعود صورت می گرفت، موقعیت خوبی را برای تهدید دولت مرکزی فراهم می کرد لذا هم اکنون این ظرفیت از بین رفته است.

کریمی قدوسی افزود: شلیک یازده موشک آمریکایی به سمت حمص نیز در شب گذشته نشان داد که امکان دارد ایالات متحده به درخواست رژیم صهیونیستی به طور دیوانه‌وار وارد مسئله سوریه شود و دست به اقدامات انتحاری بزند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که تحولات پیروزی های بدست آمده در سوریه، بر مسئله فلسطین و نهضت مقاومت نیز تاثیر جدی خواهد داشت.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1695

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.