کریمی قدوسی مطرح کرد:

ادامه برجام توسط اروپا منهای ایالات متحده خیال واهی است/برخی بدنبال القاء مفید بودن برجام بدون آمریکا هستند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / یکشنبه ۵ فروردین ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اعتقاد دارد تصور ادامه برجام توسط اروپایی ها منهای آمریکا خیال واهی و بیهوده است.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  با اشاره به اینکه غربی ها همواره بعد از جنگ جهانی دوم سیاست های خارجی خودشان را با آمریکا تنظیم کرده اند و هیچگاه فاصله ای بینشان  نبوده است، گفت: این مهم به وضوح از حیث سیاسی در انظار عمومی غرب مطرح است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس در دوران کنونی که هژمونی آمریکا در دنیا دستخوش تغیرات اساسی شده، اروپایی ها بخشی از پازل قدرت ایالات متحده را تشکیل می دهند.

وی ضمن تاکید بر اینکه تصور ادامه برجام توسط اروپایی ها منهای آمریکا خیال واهی و بیهوده است، ادامه داد: در واقع این بیان نوعی تسکین آلام بر دردهای مردم برای شکست مذاکرات برجام است. می خواهند القا کنند برجام حتی اگر اسمش هم باقی بماند، برای ملت ایران از قداست برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: آقای عراقچی در جلسه کمیسیون امنیت بیان کرد که برخی معتقد هستند اتفاقا خوب است آمریکا از برجام بیرون برود و برجام بدون آمریکا برایمان بهتر است و همچنین نقل می کرد برخی از افکار حزبی الهی می گویند بهتر است بعد از خروج آمریکا برجام را با اروپا ادامه بدهیم که این مهم نوعی فرافکنی است و سوء استفاده از جریان انقلابی است که بر این اساس آقایان می خواهند القاء کنند جبهه انقلابی معتقد است برجام بدون آمریکا برایشان بهتر است.

عضو فراکسیون ولایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اروپا و آمریکا خودشان را در یک سیستم تعریف کرده اند، گفت: بنابراین بازی های سیاسی انجام می دهند؛ به عنوان مثال امروزه فرانسوی ها می گویند رابطه خوبی با آمریکا دارند و می توانند مانع خروج آنها از برجام شویم اما به شرطی که ایران پای میز مذاکره در خصوص مسائل موشکی و منطقه ای بنشیند.

کریمی قدوسی همچنین افزود: باید اذعان کرد که مسئله مذکور یک نوع بازی سیاسی است. به عبارتی تقسیم کار بین آلمان و انگلیس صورت گرفته که فرانسو تابلو مطالبات باشد و از طرفی اخم و تهدید آمریکا فضا را برای کشورمان طوری ترسیم کند که راه پس و پیش نداشته باشد مگر اینکه برای حفظ برجام پای میز مذاکرات بنشیند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تاجایی که مطلع هستیم رهبر انقلاب دولت را بر حذر داشته اند و دولت هیچ وقت مجاز به مذاکره در ارتباط با مسئله موشک و منطقه نیست.

وی با اشاره به اینکه مذاکره با اروپایی ها تا تعیین تکلیف قطعی برجام باید متوقف شود، افزود: حتی نباید هیچ نوع مذاکره اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و غیره انجام شود زیرا اروپایی ها هم  بخشی از عوامل عدم اجرای برجام و تحمیل فشارها بر ایران بودند.

عضو فراکسیون ولایی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آقای عراقچی اعلام کردند نامه ای نوشته اند به دولت مبنی بر اینکه دولت خودش را برای اقتصاد بدون برجام آماده کند و تحلیل این است که به احتمال زیاد آمریکا در اردیبشهت ماه چون از کانال فرانسه و اروپا به امتیازاتی که میخواست دسترسی پیدا نکرد خارج می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس در روزهای آغازین سال جدید در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اولویت این تحولات را رصد خواهیم کرد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1694

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.