عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با فارس:

قانون‌گذاران اراده‌ای برای جلوگیری از واردات ندارند/ پویش‌های حمایتی مردم از تولید داخلی ادامه یابد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / یکشنبه ۵ فروردین ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در مجلس اراده‌ای نمی‌بینیم که به عنوان قانون‌گذار بخواهد جلوی واردات بی‌رویه را بگیرد.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، اظهار کرد: شعارهایی که در یک دهه گذشته توسط رهبر معظم انقلاب در مشهد تعیین می‌شود، متوجه نیاز فوری و اولویت درجه اول فضای عمومی کشور است.

وی با بیان این  که شعارهای سال، نشان‌دهنده جهت‌گیری ملت و دولت ایران است، افزود: مقام معظم رهبری امسال نیز حمایت از تولید داخلی را مطرح فرمودند که نشان می‌دهد، بزرگ‌ترین مشکل کشور همچنان مسئله تولید، اشتغال و توسعه وضعیت معیشتی ملت به خصوص طبقات ضعیف و متوسط است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دومین کلید واژه بیانات نوروزی مقام معظم رهبری را خودکفایی ظرفیت‌های داخلی در حل مشکلات دانست و گفت: نکته اساسی که در بیانات مقام معظم رهبری  تبیین شد، این است که کلید حل همه مشکلات، مردم و دولت هستند و هیچ موضوعی وجود ندارد که حل آن مستلزم یک رابطه یا قرارداد خارجی باشد.

وی ادامه داد: نکته دیگر این است که در تحقق شعار امسال، نقش ملت از دولت خیلی پررنگ تر بود واین حاکی از این است که دولتی ها تا الان اراده قوی خودشان را برای کارجهادی نشان نداده‌اند.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: نقش مردم در حمایت از تولید داخل بسیار مهم بوده، امید است، پویش‌های مردمی که یکی دوماه اخیر در این رابطه راه افتاده همچنان با قوت ادامه یابد.

وی اضافه کرد: اگر مردم به صحنه بیایند، می‌توانند مسؤولان را از خواب غفلت بیدار کرده و از آنان مطالبه کنند.

تصمیم به خرید تولیدات ملی، انتخاب کالای داخلی و سرمایه گذاری در زمینه تولید کالا از دیگر پتانسیلهای مردمی است که کریمی به انها اشاره کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی همچنین  به حلقه مفقوده‌ای که در زمینه حمایت از کالای داخلی کمتر به آن پرداخته شده اشاره کرد و گفت:  بازرگانان و تجار نقش فوق العاده مهمی در حمایت از تولید داخلی دارند، اما رسانه‌ها کمتر به آن پرداخته‌اند.

وی ادامه داد: شایسته است، رسانه‌ها بیشتر به این بحث بپردازند، چراکه بازرگانان و تجار به لحاظ سابقه دیرینه و آشنایی‌شان با بازارهای داخلی و خارجی و سرپل‌های اقتصادی کشورهای خاور دور و اروپا، ظرفیت بالایی در تحقق  شعار امسال دارند.

کریمی در پاسخ به این سوال که آیا در پشت پرده واردات بی‌رویه کالا می‌تواند مافیایی نهفته باشد، اظهار کرد: قطعا برای این حجم گسترده واردات به کشور مافیایی وجود دارد، چراکه در مجلس اراده‌ای نمی‌بینیم که به عنوان قانون‌گذار بخواهد جلوی واردات بی‌رویه را بگیرد.

وی تصریح کرد: زمانی که یک طرح جدی برای مدیریت و محدود کردن واردات به مجلس ارائه می‌کنیم، فریاد همه بلند می‌شود، با این شکل نمی‌شود جلوی واردات را گرفت، در حالی که امروز مقام معظم رهبری به صراحت گفتند، نباید اجازه دهید بعضی کالاها وارد شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بهترین راه تحقق شعار امسال را مطالبه‌گری افکار عمومی در این زمینه دانست و از رسانه‌ها خواست به‌صورت جدی به این موضوع بپردازند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1693

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.