کریمی قدوسی مطرح کرد:

ضرورت کاهش سطح ارتباط با انگلیسی‌ها/بجای سفیر باید کاردار در لندن مستقر شود

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / دوشنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد کاهش سطح ارتباطات با انگلیس پاسخی است که باید بلافاصله پس از تعرض به سفارتخانه ایران در لندن انجام شود.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  در خصوص واکنش دیپلماتیک وزارت امورخارجه کشورمان در مواجه با تعرض به سفارتخانه ایران در لندن، گفت: طی چهار دهه گذشته چندین مرتبه به سفارتخانه کشورمان در لندن حمله شده که ناشی از بغض و کینه شجره خبیثه دولت انگلیس است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت انگلیس امروزه از ناحیه دستگاه دیپلماسی کشورمان نرمش می بیند که به خودش اجاره می دهد چنین اقداماتی ازانجام دهد، اظهارکرد: همچنین بوریس جانسون در سفر اخیرش انتظار داشت خواسته هایش در تهران برآورده شود؛ از جمله دیدار با نفوذی شیعه انگلیسی که از نجف به لندن می رود و بعد از آموزش دیدن، در ایران ثبت نام می کند تا به عنوان نفوذی در مجلس خبرگان رهبر برود که دستگیر می شود لذا به وی اجازه داده نشد.

وی ادامه داد: همچنین باید اذعان کرد که امروزه انگلستان با آلمان و فرانسه در مواجه با برنامه موشکی کشورمان اتحاد دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه حمله به سفارت جمهوری اسلامی نوعی انتقام گیری است، تصریح کرد: بر این اساس باید گفت که این اتفاق در عرف بین الملل پاسخ دیپلماتیک به همراه خواهد داشت.

کریمی قدوسی اظهار کرد: بنابراین در شرایط کنونی رییس جمهوری باید بعیدی نژاد، سفیر کشورمان در انگلستان را به ایران برگرداند و به جای وی کاردار قرار دهد؛ به عبارتی باید سطح روابط را به گذشته برگردانیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت: نظر نظام مبنی بر این است که رابطه با انگلیس باید تا حد سفر پیش رود؛ بر این اساس در مجلس هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی این موضوع را پیگیری کردم که امروزه مبادله دانشجو نداریم و حتی خرید از انگلیس تقریبا ممنوع است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت یازدهم و دوازدهم اسرار بر افزایش ارتباط با انگلیس دارد، خاطرنشان کرد:  در حالی که پس از این اتفاق، کاهش سطح ارتباطات پاسخی است که بلافاصله باید انجام شود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1688

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.