کریمی قدوسی مطرح کرد:

امکان استقلال دفاعی از ناتو و آمریکا برای اروپا وجود دارد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / چهارشنبه ۲ اسفند ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:در کنفرانس مونیخ اروپایی ها به نکته رسیده اند که هزینه های حضور نظامیان آمریکا در اروپا را خود اروپایی ها باید پرداخت کنند.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص امکان استقلال دفاعی اروپا از آمریکا و ناتو در تشکیل نیروهای واکنش سریع گفت: وقتی ایالات متحده به خود اجازه می دهد در پایتخت آلمان سیستم شنود قرار دهد و مکالمات صدر اعظم آلمان را شنود بکند در حالیکه هزینه پایگاه های نظامی آمریکا را آلمان تأمین می کند و وقتی سیستم شنود برملا می شود، وجود آن را انکار نکرده بلکه تأیید می کند، بسیار برای ملت آلمان تحقیر کننده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت فرانسه که در اروپا به آزادی خواهی مشهور هستند، مشاهده می کنند که نظام آمریکا مردم فرانسه را تحقیر می کند. فرانسه خود را نظامی قدرتمند در مقابل رایش می داند و خود را به عنوان یک قدرت قلمداد می کند.

وی ادامه داد: این درحالی است که سیاست های آمریکا در طول سال های اخیر بعد از جنگ جهانی دوم باعث تحقیر نظام  اروپا شده است. این احساس در کل اروپا وجود دارد.ترامپ با آن ادبیات گاو چرانی خود ظاهر واقعی آمریکا را نشان می دهد، درحالیکه روسای گذشته ایالات متحده ظاهر را رعایت می کردند.

این نماینده مجلس در دوره دهم بیان کرد: مشاهده می شود که ترامپ در آخرین سخنان خود ملت های آفریقایی را توالت تشبیه کرد و آنچه مشخص است تحقیر کردن ملت های دیگر جزو وظایف روسای جمهور آمریکا شده است.

وی افزود: اروپا در باطن می خواهد از سیستم حاکم در آمریکا فاصله بگیرد اما وجود نظامات ارزی و بانکی و شرکت های بزرگ در اروپا که بیشترین سهامداران را آمریکایی ها و یهودیان تشکیل می دهد و هم چنین وابستگی کشورهای اروپایی عضو ناتو به آمریکا بسیار کار را برای اروپایی ها دشوار کرده و از آمریکا یک کلانتر بلا منازعه ساخته است که به وقت نیاز جریمه و تهدید می کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخیرا ترامپ در آخرین پیام خود به اروپایی ها هشدار داده که بین آمریکا و برجام باید یک گزینه را انتخاب کنند و اروپا نشان داد وابستگی شدیدی به نظام حاکم آمریکا دارد.

وی گفت: در کنفرانس مونیخ اروپایی ها به نکته رسیده اند که هزینه های حضور نظامیان آمریکا در اروپا را خود اروپایی ها باید پرداخت کنند و این درحالی است که تصمیم گیرنده نیز به تنهایی خود آمریکا می باشد.

کریمی قدوسی تأکید کرد: مشاهده می کنید که آمریکا در منطقه خاورمیانه از رژیم متمول سعودی پول های کلان بدست می آورد و اروپا از جمله انگلیسی ها برای اینکه بتوانند از پول های نفتی سعودی مقداری بدست بیاورند، وزیر امور خارجه خود به تهران می فرستند تا برای رژیم سعودی امتیازاتی بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بنابراین براساس اینکه سیاست های تحریک کننده ترامپ در این ایام افزایش پیدا کرده و باعث به دردسر افتادن اروپا شده و هم چنین هزینه های سنگینی به اروپا تحمیل کرده، مقامات اروپایی را به فکر جدا کردن مسیر دفاعی خود از آمریکا کرده است.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1679

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.