پیام کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در حمایت از النُجَباء

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب از نگاه دیگران / شنبه ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

هیأت رئیسه و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی جداگانه به طرح لایحه تحریمی در کنگره آمریکا علیه مقاومت اسلامی نُجَباء واکنش نشان دادند.

به گزارش حوزه تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  هیأت رئیسه و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی جداگانه به طرح لایحه تحریمی در کنگره آمریکا علیه مقاومت اسلامی نُجَباء واکنش نشان دادند.

علاالدین بروجردی، رئیس این کمیسیون گفت: آمریکا حامی داعش است و نباید تعجب کنیم که یک تشکیلات مردمی مانند النُجَباء را به تروریسم متهم می کند. این اتهام زیبنده خود آمریکاست، نه نیروهای مستقل و انقلابی مانند النُجَباء.

سیدجلال دهقانی فیروزآبادی، نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی افزود: آمریکا از ابزار تحریم برای تضعیف النُجَباء استفاده می کند؛ زیرا این گروه پیشرو، با منطق دفاع از مردم مظلوم مقابل قدرت های ظالم ایستاده است.

ابوالفضل حسن بیگی، نایب رئیس دوم کمیسیون نیز ادامه داد: تیر آمریکا به سنگ می خورد و لایحه تحریمی هم حاصلی برایشان نخواهد داشت. جنبش النُجَباء یک گروه مردمی متشکل از نیروهای داوطلب جوان است که استراتژی و تاکتیک های آمریکا را دقیقا شناسایی کرده و با آن مقابله می کنند.

محدجواد جمالی نوبندگانی، دبیر کمیسیون گفت: واشنگتن می خواهد النُجَباء و سایر گروه های مقاومت را که در حال مقابله با گروه های تروریستی، آمریکا، اسرائیل و متحدان منطقه ای شان هستند، با ابزار «تحریم» تضعیف کند تا تهدید بالقوه ای برای رژیم صهیونیستی نباشند.

سیدحسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی اظهار کرد: استکبار جهانی فشار وارد می کند تا جمهوری اسلامی ایران را از پشتیبانی گروه های مقاومت، از جمله جنبش النُجَباء، منصرف کند؛ اما مجلس شورای اسلامی اجازه نخواهد داد این خواسته دشمنان محقق شود.

مصطفی کواکبیان، عضو کمیسیون نیز در ادامه تصریح کرد: به نظر من اقدام خصمانه واشنگتن نه تنها ضربه ای به این جنبش نخواهد زد، بلکه قطعاً پایگاه مردمی و محبوبیت النُجَباء را تقویت می کند.

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون خاطرنشان کرد: ارائه لایحه تحریمی علیه جنبش نُجَباء به کنگره ایالات متحده، نشان می دهد که کارد به استخوان آمریکایی ها رسیده است و آن ها در ضعیف ترین موقعیت تاریخی خود قرار دارند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1675

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.