عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

رئیس‌جمهور به جای اینکه به سؤالات جواب بدهد، سؤال می‌پرسد!/ مگر حل مسائل اقتصادی دشوارتر از مسائل دفاعی و میدان جنگ است؟

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شما چند میلیون لشگر سازمان‌یافته اقتصادی، دانشگاهی، آموزش‌وپرورش و محیط‌زیست دارید، قدرت استخدام، قدرت سازمان‌دهی و قدرت قانون و پول دارید، مقام عالی اجرایی کشور باید مشکلات حل کنید نه اینکه مخالف‌خوان باشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد کریمی‌قدوسی ظهر امروز در ویژه‌برنامه مشق حضور که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد، اظهار داشت:  اقدامات فرهنگی و جمعی و تبیین تاریخ و حوادث انقلاب اسلامی و خلق ایام‌الله‌ها، دهه‌ها و روزهای خاص سبب می‌شود که انسان ارزش و فضیلت خود را به خاطر داشته باشد و آن‌ها را تحویل جبهه فراموشی ندهد.
وی با بیان اینکه دهه فجر، پیروزی انقلاب اسلامی و بزرگداشت ایام دهه فجر به این دلیل است که خاطرات نسل به نسل منتقل شود، گفت: امروز بعد از اینکه ۱۴ قرن از عاشورای حسینی و فاطمیه می‌گذرد اما همچنان ملت یکپارچه عاشورایی می‌شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: انقلاب اسلامی دو رکن دارد و تا زمانی که این دو رکن همراه هم مسیر را ادامه دهند به دستاوردهای بیشتری می‌رسند.

کریمی‌قدوسی این دو رکن را مردم و امام دانست و تصریح کرد: آرمان‌های امام امت، اسلام بود و هدف انقلاب اسلامی نیز تأسیس جامعه اسلامی بر اساس معارف دین بوده است.

وی ادامه داد: هدف این بود که باید به کشورهای اسلامی و مردم مسلمان کمک کنید همان‌طور که خود را از شر شاه نجات دادید، مردم لیبی را از شر قذافی، مردم مصر را از شر حسنی مبارک، مردم عراق را از شر صدام و مردم یمن را از شر علی عبدالله صالح نجات دهید.

*گام نهایی ما تأسیس حکومت جهانی اسلام به پرچم‌داری حضرت مهدی (عج) است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گام نهایی تأسیس حکومت جهانی اسلامی به پرچم‌داری حضرت مهدی (عج) است، خاطرنشان کرد: تحولات بسیاری در ۴۰ سال گذشته به وقوع پیوسته و  ملل مختلف از شر دیکتاتورها نجات پیدا کردند.

کریمی‌قدوسی عنوان کرد: مابقی ملت‌ها با این‌گونه افکار همراه ایران اسلامی شدند و ملت ایران به استقلال حقیقی و واقعی رسیده است.

وی افزود: سیاست داخلی و خارجی کشور در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی توسط نظام اسلامی تدوین و اجرا شده اما قبل از انقلاب این سیاست داخلی و خارجی توسط آمریکایی‌ها دیکته می‌شد و شاه نیز آن را اجرایی می‌کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: شاه اعلام می‌کرد که نفت رایگان به رژیم صهیونیستی بدهید، با آمریکا ارتباط داشته باشید، در دانشگاه‌ها چه رشته‌هایی مجاز به تدریس است و در چه علومی مانند هسته‌ای جوانان ایران حق تدریس ندارند.

کریمی‌قدوسی افزود: در سیاست داخلی نیز نظام مدیریتی کشور در دست آمریکایی‌ها قرار داشت و آمریکایی‌ها برای ایران نخست‌وزیر و کابینه تعیین می‌کردند، لذا به معنای واقعی کلمه اسارت مدیریت قبل از انقلاب در کشور توسط آمریکایی‌ها حاکم شده بود.

وی با بیان اینکه امروز فریاد رژیم صهیونیستی از نفوذ و قدرت ایران اسلامی در غزه و قدس بلند است، عنوان کرد: امروز فلسطین به برکت انقلاب اسلامی به ملتی مجاهد تبدیل شده است و آرمان جهانی دارد.

*امام راحل، فلسطین را به مسئله اول جهان تبدیل کرد

کریمی قدوسی با بیان اینکه امام راحل، فلسطین را به مسئله اول جهان تبدیل کرد و در جهان جبهه قوی علیه رژیم صهیونیستی شکل گرفته است، افزود: امروز جمهوری اسلامی توانسته نقشه‌های کارشناسی شده آمریکا را به زمین بزند و به خاکستر تبدیل کند.

وی گفت: دستگاه‌های امنیتی کشور خواب را از چشمان جاسوسان آمریکایی و رژیم صهیونیستی ربوده‌اند و مردم احساس امنیت می‌کنند و دشمن از دستگاه‌های امنیتی می‌ترسد.

*مشکلات باقی‌مانده با روحیه انقلابی حل می‌شود

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: خدمات زیادی به مناطق محروم داده شده البته همچنان برخی مناطق با کمبود خدمات مواجه هستند اما مشکلات بسیاری در جامعه حل شده و مشکلات باقی‌مانده نیز می‌تواند با روحیه انقلابی حل شود.

کریمی‌قدوسی بیان کرد: متأسفانه در برخی وقت‌ها، مسؤولان مقابل انقلاب ایستادند و لشکرکشی کردند و برخی‌ها دستور ایجاد ناامنی در کشور می‌دادند.

وی با بیان اینکه این ناامنی‌ها از روزهای تلخ انقلاب است، اذعان داشت: زمانی که صدام حمله کرد برای ملت ایران تلخ نبود زیرا دشمن بود و آن را می‌شناختند، مقاومت می‌کردند و خسارت زیادی دادند و تردیدی نداشتند اما امروز در فتنه‌های اخیر بسیاری از افراد به تردید افتادند.

*رئیس‌جمهور به جای اینکه به سؤالات جواب بدهد، سؤال می‌پرسد!

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: مگر می‌شود کسی که رئیس‌جمهور است در مقابل انقلاب بایستد؟ و کسی که امروز قدرت کشور را در اختیار دارد مخالف‌خوان باشد؟ متأسفانه رئیس قوه مجریه به جای اینکه به سؤالات جواب بدهد، سؤال می‌پرسد!

کریمی‌قدوسی ادامه داد: امروز روش‌های دشمنی با انقلاب خطرناک است و هزینه تحمیل می‌کند، شناخت این روش‌ها دشوار است و اگر شناختید باید تبیین کنید.

وی بیان کرد: متهم کردن انقلاب اسلامی و نظام ولایی به عدم کارایی، عدم توانایی به حل مشکلات، عدم استقرار امنیت، عدم رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال، نگران کردن مردم از بحران اقتصادی و فروپاشی نظام پولی و عدم توان نظامی در مقابله با مفاسد بزرگ اقتصادی برای مردم از روش‌های دشمنی با انقلاب است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: رهبری داهیانه مقام معظم رهبری نقش مهمی در خلق حماسه و پیروزی‌ها داشته است.

کریمی‌قدوسی اظهار کرد: امروز بیشترین فشارها به عرصه‌های معیشتی، اقتصادی و فرهنگی وارد شده است، این فشارهای دشمن نشان می‌دهد مقاومت جمهوری اسلامی مؤثر بوده و دشمن دست به هجوم و ناامید کردن مردم زده است.

*مگر مسائل اقتصادی فرمول آن دشوارتر از مسائل دفاعی و میدان جنگ است؟

وی افزود: مگر مسائل اقتصادی فرمول آن دشوارتر از مسائل دفاعی و میدان جنگ است؟ بسیج عمومی برای رونق اقتصادی کار سختی نیست و این شدنی است و همه مردم دست‌به‌دست هم دهند تا رونق اقتصادی پایدار ایجاد شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مسؤولان هر روز کلیدواژه‌ای به کار می‌برند که نباید بگویند، شما مسؤولان وظیفه دارید شبانه‌روزی به فکر حل مشکلات مردم باشید نه اینکه در سالگرد ورود امام به میهن مقام عالی اجرایی کشور بگوید رژیم گذشته به این دلیل همه چیز را از دست داد که صدای مردم را نشنید! یعنی چه؟ یعنی شما با این حرف خود می‌خواهید خاطره تعریف کنید!

کریمی‌قدوسی با بیان اینکه اینگونه حرف‌ها برای چه گفته می‌شود، گفت: می‌گویید اعتراضات و مطالبات مردم باید شنیده شود، خب بفرمایید چه کسی باید این مطالبات را بشنود، این مشکلات را باید رئیس‌جمهور حل کند.

*رئیس‌جمهور باید  مشکلات را حل کند نه اینکه مخالف‌خوان باشد

وی افزود: شما چند میلیون لشگر سازمان‌یافته اقتصادی، دانشگاهی، آموزش‌وپرورش و محیط‌ زیست دارید، قدرت استخدام، قدرت سازمان‌دهی و قدرت قانون و پول دارید، مقام عالی اجرایی کشور باید مشکلات حل کنید نه اینکه مخالف‌خوان باشد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1664

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.