کریمی قدوسی در گفتگو با افکار نیوز مطرح کرد؛

فرماندهی اغتشاشات در داخل و خارج از کشور

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / شنبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه هدایت کنندگان اغتشاشات اخیر به دنبال کشته سازی و تصرف مراکز نظامی و قتل عام مردم بودند، گفت: یک مرکز این اغتشاشات را کنترل می کرد که بخشی از آن در داخل و بخشی در خارج کشور مشغول فعالیت بودند.

 جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به بررسی موضوع اغتشاشات اخیر در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه مسئولین دستگاههای مختلف امنیتی حضور داشتند و ارزیابی این است که اقدامات صورت گرفته اخیرنه توسط مردم، بلکه به دست ضد انقلاب صورت می گیرد. 

وی اضافه کرد: معاندان تلاش می کردند اقدامات خود را خشن تر کرده و با کشته سازی و حمله به مراکز نظامی و خلع سلاح آنها زمینه قتل عام مردم را فراهم کنند که الحمدالله مردم کاملا مراقب بودند و توطئه های آنها خنثی شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حمله به پاسگاه نیروی انتظامی قهدریجان و کشته شدن چند نفر در این شهر گفت: این شهر پایگاه مهدی هاشمی و جایی است که قبلا افراد زخم خورده شناسایی شده بودند. 

کریمی قدوسی با بیان اینکه از نظر اعضای کمیسیون و بنده این پروژه کاملا شکست خورده است، افزود: این حرکتهای اعتراضی، جنبش بدون سر است. در فتنه 88 از روز اول هاشمی ، خاتمی ، موسوی، کروبی و مجمع روحانیون مبارز مشخص بودند و همه نیز با بیانیه ، سخنرانی و دعوت به تجمع علنا اظهار نظر می کردند. 

وی تاکید کرد: اما این فتنه امسال سر نداشت اما نشان می دهد بانیان فتنه از تجربه ضربه خوردن سران قبلی استفاده کرده و به فعالیت شبکه ای روی آورده اند، البته یک مرکز این حرکات را کنترل می کرد که بخشی از آن در داخل و بخشی در خارج کشور مشغول فعالیت بودند.

نماینده اصولگرای مجلس در خصوص بزرگنمایی هزینه های نظامی ایران در عراق و سوریه گفت: این کشورها منابع و ذخایر طبیعی و معدنی قابل توجهی دارند از جمله اینکه فقط سد فرات سوریه در استان حلب این کشور به تنهایی معادل نیمی از ذخائر سدهای ما ذخیره آب دارد و منابع نفت و معادن فسفات آن نیز بسیار زیاد است.

کریمی قدوسی گفت: ایران هر کجا در عراق، سوریه و یمن کمکی کرده ، بلاعوض نبوده است یا به صورت نقد و یا به شکل مواد معدنی، قطعات زمین بوده و سرمایه هزینه آن پرداخت شده است. 

وی تشریح کرد: در شرائطی که سوریه پشتوانه ارزی مناسبی نداشت، عمده پشتیبانی ها را کشور عراق با درآمد نفتی بیشتر از ایران، انجام داده است. 

این فرمانده سابق سپاه گفت: آمریکاییها 13 لشکر عراق را آموزش داده و تجهیز کردند که 10 لشکر از این تعداد در شبهای اول نا آرامی ها، سه لشکر بعد از آن در موصل تسلیم شدند. 

کریمی قدوسی گفت: زمانی که داعش موصل را گرفت و بغداد هم در آستانه سقوط بود جمهوری اسلامی ایران تمام سلاح ها شامل تانک ، توپخانه ، نفربر، زرهی و حتی هواپیمای سوخویی را که از عراق در جریان جنگ هشت ساله به غنیمت گرفته ، بازسازی کرده و بارها در مانورهای مختلف استفاده کرده بود، به عراقی ها داد و در ازاء آن پول نقد یا منابع دیگر دریافت کرد. 

وی اظهار کرد: اینکه برخی می گویند پولهای ما در سوریه هزینه شده است هم صدا با ترامپ شده اند که میگوید "مردم ایران حاضر نیستند پولهایشان درسوریه هزینه شود." 

نماینده اصولگرای مجلس گفت: آنچه ما ایثارگرانه داده ایم، تجربه و خون جوانان ماست که حتی دیه آنان را نیز به ما داده اند.

کریمی قدوسی تاکید کرد: زبانهایی که از این کشور این سخنان را تکرار کند به دنبال شکست مقامات و بالا بردن ضریب امنیترژیم صهیونیستی است، در غیر این صورت بیان این ادعاها در خصوص نحوه هزینه کردن پول کشور نشان دهنده دلسوزی به حال این مردم نیست.

وی همچنین خاطر نشان کرد: دشمن و برخی از مسئولان امروز و دیروز درک نکرده اند که کشور یک مالک و صاحب بیشتر ندارد و آن هم مردم است. 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: قبل از انقلاب کشور متعلق به خاندان پهلوی بود و اعتراض مردم این بود که مالک کشور مردم هستند و برای همین نیز انقلاب کردند.

کریمی قدوسی افزود: دشمن نیز تصور می کند کشور متعلق به مسئولان است در حالی که مقام معظم رهبری گفته اند، مالک کشور مردم هستند .حتی آن کسی که به صورت فکری و نه محاربی، ضد انقلاب است از این دیدگاه رهبر معظم انقلاب در این کشور حق انتخاب و رای دارد. 

وی به احساس الفت و صمیمیت فوق العاده بین مردم ایران اشاره کرد و گفت: دشمن از ابتدای انقلاب با بوجود آوردن راست و چپ، تندرو و کندرو، افراطی و اعتدالی و اصلاح طلب و اصولگرا به دنبال دو قطبی کردن کشور بود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1632

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.