عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی:

دولت باید پاسخگوی وعده‌های انتخاباتی خود باشد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / یکشنبه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید پاسخگوی وعده‌های انتخاباتی خود باشد، گفت: افزایش قیمت تخم‌مرغ، کاهش تعداد یارانه بگیرها، افزایش قیمت سوخت همه قسمتی از پازل‌های اعتراضی ایجاد شده توسط بعضی‌ها است.

به گزارش‌ خبرگزاری فارس در نیشابور، جواد کریمی‌ قدوسی در محل هیأت رضوی نیشابور به مناسبت سالروز حماسه ۹ دی با بیان اینکه امروز جمع شده‌ایم تا فتنه ۸۸ دوباره تکرار نشود،‌ ما باید از اتفاق‌های انقلاب درس‌ بگیریم، اظهار داشت: برخی از اعضاء کابینه فعلی هنوز جزو فتنه ۸۸ بوده و هستند، این افراد اکنون نیز مخالف برگزاری مراسم‌های ۹ دی هستند.

وی با اشاره به اینکه هرکس روبه‌روی این جلسات بایستد باید نامش را بین حامیان فتنه قرار داد، افزود: ریشه فتنه ۸۸ حب دنیا و همسطح دانستن خود با مقام معظم رهبری، توسط برخی افراد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: هاشمی رفسنجانی در نامه سرگشاده خود به رهبری با امضای خود به‌ عنوان دوست، خود را هم‌سطح رهبر انقلاب قرار داد.

کریمی قدوسی ادامه داد: دولت باید پاسخگوی وعده‌های انتخاباتی خود باشد، مسئولان باید به خواست مردم جواب بدهند اما جواب که نمی‌دهند امروز مخالف‌خوانی را شروع کرده‌اند، نماینده‌ها هم همین‌طور شده‌اند، نماینده تبریز و نائب رئیس مجلس پشت تریبون مجلس به حمایت از فتنه سخنرانی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور باید پاسخگو باشد که چرا یک‌هفته‌ای قیمت تخم‌مرغ افزایش یافت، بیان کرد: برای اینکه مردم را به خیابان بکشند باید اول مردم را امیدوار کنند،‌ برخی شعار دادند که به‌زودی رونق اقتصادی ایجاد می‌شود، در اوج امید، سطل آب سرد به سر ‌مردم ریختند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرونده جاسوس بازداشت‌ شده توسط اطلاعات سپاه یادآور شد: پرونده جیسون رضاییان در مجلس قبل باز شد، یک نکته از صحبت‌های این جاسوس امروز در کشور اتفاق افتاد، جیسون رضاییان به اوباما گفته بود که با موج سبز نمی‌شود جلو جمهوری اسلامی را گرفت، برای مبارزه با جمهوری اسلامی باید کسانی علیه نظام شعار بدهند که با عکس شهیدشان به خیابان‌ها می‌آیند.

کریمی‌ قدوسی اضافه کرد: لاریجانی در دیدار وزیر امور خارجه به او گفته بود که شما بعد از برجام به‌ اندازه ایجاد یک حساب بانکی برای سفارت ایران در لندن کار ‌نکردید.

وی با اشاره به تجمع‌های اخیر در استان و کشور گفت: این تجمع‌ها سازماندهی‌ شده و برای ضربه‌زدن به انقلاب است، ولی اکثر مردم حاضر در آن مردم عادی و مطالبه‌گر واقعی هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فروپاشی اقتصادی به ارکانی وابسته است، یکی از این ارکان ورشکسته شدن صندوق‌های مالی و اعتباری است، چه کسی این فسادهای مالی را ایجاد کرده است؟‌ جواب آن روشن است، همان کسانی که فتنه ۸۸ و بانک‌های خصوصی را ایجاد کرده‌اند فساد مالی را گسترش داده‌اند.

کریمی قدوسی یادآور شد: یک ماه قبل در مجلس گفتم که فردی به نام مدلل ۹۵ درصد واردات ذرت و سویا که مواد اصلی صنعت دام و طیور است دستش هست و هر وقت بخواهد آن را گران می‌کند، این آقا طی دو ماه قیمت ذرت و سویا را دو برابر کرده است.

وی افزود: شاید به او اجازه داده‌اند که هزینه‌های تبلیغاتی که برای یک کاندیدا کرده است را بعد از رأی آوردن به دست بیاورد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر نمی‌دانستید که قرار است تخم‌مرغ بعد از مرگ مرغ‌ها به دلیل آنفولانزا گران شود دیگر صلاحیت رئیس‌جمهوری را ندارید.

کریمی قدوسی اظهار داشت: قبل از انتخابات می‌گفتیم یارانه ۶ میلیون افراد ‌پردرآمد باید حذف شود، دولت قبول نمی‌کرد، امروز دولت می‌خواهد به‌ یکباره ۳۰ میلیون یارانه بگیر را حذف می‌کند.

وی ادامه داد: افزایش قیمت تخم‌مرغ، کاهش تعداد یارانه بگیرها، افزایش قیمت سوخت قسمتی از پازل‌های اعتراضی ایجاد شده توسط بعضی‌ها است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کانون شورش و بحران این است که از سال دیگر استانداری باید حقوق کارکنان آن استان را بدهد، دولت می‌خواهد صندوق ذخیره ملی خالی شود، هدف از این کار این است که بنیان‌های اقتصادی که برای اتفاق‌ها و ضربه‌های شدید آماده‌ شده است، خالی شود تا در مواقع حساس نشود کشور را از مشکلات خارج کرد.

کریمی قدوسی یادآور شد: مردم روی گنج نشسته‌اند و دارند به سمت مشکلات اقتصادی شدید حرکت می‌کنند، هدف از این کار اجرای مرحله بعدی مذاکرات یعنی خلع سلاح موشکی است.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1627

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.