مجمع روحانیون باید پیش از گفت وگو با جامعه روحانیت توبه کند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / یکشنبه ۳ دی ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: اگر مجمع روحانیون حاضر است توبه آشکار کند، به نظر می رسد جامعتین آنها را بپذیرد.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به بحث های مطرح شده در خصوص گفتگوی مجمع روحانیون با جامعتین، گفت: اگر مجمع روحانیون به این درجه از بصیرت رسیده که اتفاقات گذشته خصوصا حوادث سال 88 به ضرر وحدت ملت ایران و آرمان های امام (ره) بود و حاضر است توبه آشکار کند، به نظر می رسد جامعتین آنها را بپذیرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نباید فراموش کرد اقدامات مجمع روحانیون در حوادث 88 مانند صدور بیانیه، حضور چهره های شاخص این مجمع کف خیابان ها و دعوت مردم به ادامه شورش به خصوص بعد از خطبه فصل الخطاب و اتمام حجت 24 خرداد 88 رهبر معظم انقلاب که همه را فراخواندند به تبعیت از قانون اما حضور آقای انصاری و چهره هایی از مجمع روحانیون کف خیابان در هفته بعد از این خطبه و دعوت دوباره مردم به شورش که این مهم در احکام دین حکم سنگین محاربه با نظام اسلامی دارد.

وی با اشاره به اینکه اگر مجمع روحانیون به این درجه رسیدند که باید امورشان اصلاح شود، ابتدا باید دستور دین که توبه است را رعایت کنند، افزود: توبه پیش شرط گفتگوی مجمع روحانیون با جامعتین است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در خصوص امکان ادغام مجمع روحانیون و جامعتین، ادامه داد: امکان ادغان بین طرفین وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جامعتین قطعا محور اصولگرایان است و باید اذعان کرد که خواستگاه انقلاب حوزه علمیه و روحانیت تلقی می شود، تصریح کرد: مدرسین و علما همانند امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با اشرافی که بر مبانی دین دارند انقلاب اسلامی را مدیریت و تئوریزه کردند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی باقی نمی ماند مگر با حفظ آرمان های دینی در رفتارهای سیاسی، فرهنگی، مدیرتی و غیره، خاطرنشان کرد: بنابراین هر چه جامعتین در همه شرایط وسط میدان باشند، البته نه اینکه همه امور اجرایی را بدست بگیرند بلکه محوریت باشند و از انحراف جلوگیری کنند. این مهم بزرگترین رسالت روحانیت است و سبب جلوگیری از ایجاد بدعت در آرمان های انقلاب و فرقه فرقه شدن امت ایران می شود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1616

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.