کریمی قدوسی در گفتگو با افکارنیوز:

واردات 70 درصدی کالا از کانال سبز کرباسیان را به مجلس کشاند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانون گذاری / چهارشنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه هیچ گونه بازرسی و بازدید کارشناسی از کالا در کانال سبز انجام نمی شود، گفت: واردات 70 درصدی کالا از کانال سبز کرباسیان را به مجلس کشاند.

گروه سیاسی- جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه مسعود کرباسیان وزیر اقتصادباید با حضور در مجلس در خصوص واردات کالا از طریق کانال سبز در گمرگ پاسخگو باشد، گفت: وزیر باید پاسخ دهد که کانال سبز برای چه کالاهایی تعریف شده و چند درصد واردات از کانال سبز انجام می شود.

وی خطاب به کرباسیان افزود: کانال سبز در نظام گمرکات برای وادرداتی در نظر گرفته شده که تمام جزئیات و کیفیت آن مانند مواد پتروشیمی روشن است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در سطح دنیا حداکثر 30 درصد واردات از کانال سبز انجام می شود، تصریح کرد: این در حالی است که در زمان ریاست کرباسیان بر سازمان گمرکات کشور اجازه می داد تا 70 درصد کالاهای واردات از کانال سبز که هیچ گونه بازرسی و بازدید کارشناسی در قبال آن صورت نمی پذیرد، انجام شود.

کریمی قدوسی تصریح کرد: آمار رسمی بیانگر فاجعه ای در زمینه قاچاق از طریق کانال سبز است و این مسیر مبدل به رخنه بزرگی برای قاچاق کالا بصورت بد اظهاری و یا کم اظهاری شده و این در حای است که وزیر اقتصاد معتقد است که قاچاق کالا در گمرگ وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در همین زمینه سوالی از مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد پرسیده، گفت:  این سوال تحویل هیئت رئیسه مجلس شده و وزیر باید در روزهای آینده با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس پاسخگوی این سوال باشد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1613

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.