کریمی قدوسی به الف خبر داد؛

پاسخگویی کرباسیان برای بدهی عوارض 11 هزار میلیارد تومانی کارتهای بازرگانی یک بار مصرف

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانون گذاری / چهارشنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بدهی عوارض 11 هزار میلیارد تومانی کارتهای بازرگانی یک بار مصرف گفت: مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد بعنوان مقام مسئول در این زمینه باید به مجلس پاسخگو باشد.

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس در گفتگو با خبرنگار الف، با اشاره به اظهارات سید کامل تقوی نژاد رئیس سازمان مالیاتی کشور در صداو سیما گفت: چندی پیش این مقام مسئول اعلام کرد که 11 هزار میلیارد تومان بدهی مالیاتی و حقوق گمرگی صاحبان کارت یک بار مصرف بازرگانی است.

وی افزود: سازمان گمرکات با داشتن واحدی برای بررسی و صلاحیت صاحبان این کارت ها می بایست در این زمینه اقدام می نمود ولی این اقدام صورت نگرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: شبکه قاچاق و مافیای موجود با در دست داشتن این کارت های یک بار مصرف حجم زیادی از واردات را بدون پرداخت عوارض گمرگی انجام داده اند.

کریمی قدوسی با بیان اینکه این واردات عمدتا شامل کالاهایی می شود که در داخل تولید می شده، تصریح کرد: خودرو، لوازم خانگی، محصولات کشاورزی و لوازم صنعتی از جمله این واردات بود.

وی با بیان اینکه این کارت ها نه تنها باعث ضرر و زیان به بیت المال شده، بلکه از طرف دیگر بلای جان تولید کنندگان داخلی و باعث ورشکستگی آنان شده است، افزود: این افراد حتی به اسم واردات مواد اولیه، از دولت ارز مبادله‌ای دریافت کرده و بجای استفاده درست آنرا در بازار آزاد فروخته‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه وزیر اقتصاد در این زمینه مسئولیت دارد، تاکید کرد: اینجانب از آقای کرباسیان درباره نقش مدیریت وی در این زمینه سوال کردم که باید با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس توضیح دهد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1611

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.