عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

تعمیق فرهنگ رضوی؛ بزرگترین رسالت آستان قدس رضوی

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب اخبار حوزه انتخابیه / یکشنبه ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بزرگترین رسالت آستان قدس رضوی تعمیق و اشاعه فرهنگ رضوی دانست.

 به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از استان نیوز جواد کریمی قدوسی در حاشیه بازدید از غرفه آستان قدس رضوی در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: این نهاد مقدس که به عظمت ملکوتی و معنوی بارگاه امام هشتم(ع) متصل است، بر پایه وقف در ایران شکل گرفت و گسترش پیدا کرد. 
وی تصریح کرد: امروز به نظر بیشتر کارشناسان آستان قدس رضوی یک نهاد کاملا فرهنگی است که از توانایی و استعداد بالایی برای طراحی و اجرای کارهای بزرگ فرهنگی برخوردار است.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، افزود: این آستان مقدس با پشتوانه اقتصادی و مجریان توانمندی که دارد، می‌تواند اقدامات اثر گذار فرهنگی بسیاری را در سراسر کشور اجرا کند که معمولا کمتر نهادی است که از چنین ظرفیت و توانایی بالا و گسترده‌ای برخوردار باشد. 
وی با اشاره به اینکه طرح‌های فرهنگی در آستان قدس رضوی همه با نیت خیر واقفان طراحی و اجرا می‌شوند، بیان کرد:  همه واقفین این آستان مقدس از آن پیرزنی که یک هزار تومانی به داخل ضریح مطهر می‌اندازد تا واقف بزرگی چون حاج حسین ملک، همه با نیت فرهنگی این کار را انجام داده‌اند. 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بزرگترین رسالت آستان قدس رضوی تعمیق و اشاعه فرهنگ رضوی است، اظهار کرد: آثار فرهنگی این موقوفات امروز با مدیریت جدید تولیت آستان قدس رضوی و روحیه جوان‌گرایی که دارند، به خوبی مسیر تکاملی خود را طی می‌کند. 
وی ادامه داد: به نظر می‌رسد ظرفیت آستان قدس رضوی به درستی برای جامعه تشریح نشده و این آستان مقدس هنوز هم نتوانسته از تمام توان و ظرفیت خود برای اثرگذاری فرهنگی با محوریت قرآن و اهل بیت(ع) بهره ببرد. 
کریمی قدوسی یکی از مهمترین رسالت‌های آستان قدس رضوی را برقراری ارتباط با همه مخاطبان دانست و اظهار کرد: همه زائرانی که به نوعی با حرم امام رضا(ع) ارتباط برقرار می‌کنند باید از این آستان ملکوتی و نورانی پیام فرهنگی دریافت کنند و به جایی برسیم که هیچ زائری نباشد که آستان قدس بعد از زیارت با او ارتباط فرهنگی برقرار نکند. 
وی تصریح کرد: همه زائران بارگاه منور رضوی اعم از کودکان خردسال که مخاطب نشریه نورالهدی هستند تا آن زائر غیر ایرانی که از نقاط دور دست برای زیارت امام رئوف به حرم مطهر مشرف می‌شود هم باید به زبان خود فرهنگ رضوی را دریافت کند. 
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت برقراری ارتباط با زائران غیر ایرانی بیان کرد: امروزه شاهد هستیم که افرادی از سراسر دنیا به حرم امام رضا(ع) مشرف می‌شود و آستان قدس رضوی وظیفه دارد که علاوه بر برقراری ارتباط فرهنگی با آنها، در حد توان خود مشکلات آنها را نیز بازگو و نسبت به حل آن چاره اندیشی کند. 

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1578

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.