همراه با ایسکانیوز در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات؛

برجام را باید در موزه تاریخ جست‌‌وجو کرد / امیدی به آینده برجام نیست

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / چهارشنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که آمریکایی ها به دنبال منفعت بیشتر از برجام هستند اظهار داشت: امیدی به آینده برجام نیست.

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه ایسکانیوز واقع در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات درباره فضای سیاسی که در مورد برجام وجود دارد گفت: جمع بندی که در فضای سیاسی از مذاکرات 1+5 و برجام در سطح بین الملل وجود دارد این است که این عمارت چون پایه های سستی فروریخته است و جز آواربرداری کاری نمانده است.

وی با اشاره به این که امروز چیزی به نام برجام وجود ندارد اظهار داشت: برجام را باید در موزه های تاریخ جست‌وجو کرد.

کریمی قدوسی ادامه داد: پشت صحنه خود ظریف، عراقچی، نهاوندیان و تیم مذاکره کننده به این نتیجه رسیده اند که دیگر هیچ امیدی به آینده برجام نیست چون هیچ امیدی به تغییر رفتار آمریکا وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکایی ها و اروپایی ها در این قضیه همین نظر را دارند و می گویند تا وقتی که این جسد برای من نفع داشته باشد، باید دفن نشود زیرا شاید از این جسد بتوانیم امتیازی بگیریم.

وی در خصوص برجام اظهار داشت: آمریکا همه خواسته های خود را گرفته است دیگر لزومی ندارد برجام را نگه دارد.

کریمی قدوسی در مورد عدم پاره کردن برجام از سوی آمریکا اظهار داشت: دلیل عمده آن این است که هنوز مرده برجام ظرفیتی دارد که مردم ایران را معطل نگه دارد و این به معنای معطل نگه داشتن انقلاب، سیاست، فرهنگ و مدیریت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد:از نظر غرب برجام هنوز ظرفیت دارد که چالش دفاعی و منطقه ای برای ما به وجود بیاورد.

وی با طرح این پرسش که چرا طرف ایرانی قضیه برجام را جمع نمی کند و به آن خاتمه نمی دهد بیان کرد: زیرا می بیند دیگران هر چه را گفته بودند همان اتفاق افتاد و آنچه که گفته است را باید پس بگیرد و در تاریخ برای آن تبعات سنگینی خواهد داشت.

کریمی قدوسی تاکید کرد : اینجا ملت بنای بر سرزنش کردن مذاکره را نباید داشته باشد و باید از این ظرفیتی که الان به وجود آمده برای عمق بخشیدن به وحدت کشورمان استفاده کنیم، با این ظرفیت روحانی و همه را بیاوریم پشت سر سنگر اصلی نظام که مقابله با زورگویی آمریکا است و این از برکات برجام است .

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1570

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.