عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

پیروزی اخلاقی در برجام سخنی از روی ناچاری است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه / دوشنبه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اینکه آقای روحانی می گوید ما در برجام به پیروزی اخلاقی رسیده ایم از سر لاعلاجی است زیرا کسی برای پیروزی اخلاقی حاضر به فدا کردن تمام صنعت هسته ای کشورش نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، پیرامون خروج احتمالی آمریکا از برجام اظهار کرد: پیش از برجام جمهوری اسلامی ایران با اکثر کشور های جهان به غیر از آمریکا و رژیم صهیونیستی روابط حسنه و دوستانه ای داشت و می توان گفت علاوه بر اینکه تحریم ها مشکل ایجاد کرده بود اما به طرق مختلف نیازهای بانکی و اقتصادی کشور برطرف می شد.

 

سرنوشت شومی در انتظار برجام است

وی با بیان اینکه سرنوشت شومی در انتظار برجام است، افزود: چنانچه آمریکا از برجام خارج شود هیچ تبعات منفی برای جمهوری اسلامی ایران به دنبال نخواهد داشت.

 

خروج از برجام آمریکا هیچ تبعات منفی برای ایران ندارد

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: پس از برجام آمریکا راه های دورزدن های تحریم های ایران را شناسایی و بست اما آن ها بدانند همانطور که هیچ گاه نتوانسته اند جمهوری اسلامی ایران را با تحریم متوقف کنند، در آینده نیز تحریم ها توانایی تضعیف ایران را نخواند داشت.

 

گزارش ترامپ به کنگره مقدمه ای برای خروج آمریکا از برجام است

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه همواره دست برنده با جمهوری اسلامی بوده است، یادآور شد: پس از گزارش ترامپ به کنگره در خصوص پایبندی ایران به برجام، که قطعاً مقدمه ای برای خروج آمریکا از برجام خواهد بود؛ هیئت نظارت بر برجام باید انقلابی و بدون ترس، تصمیم های متقابل برای مقابله با اقدام آمریکا را بگیرد.

 

هیئت نظارت بر برجام انقلابی تصمیم بگیرد

وی گفت: مردم و مسئولان از تصمیم هیئت نظارت بر برجام حمایت خواهند کرد و شرایط اقتصادی جامعه اگر رو به بهبود نرود، بدتر نمی شود زیرا بر اساس «قانون 722 کاستا» که به امضای شخص ترامپ نیز رسید تمام تحریم ها بازگشته است.

 

طبق «قانون کاستا» تمام تحریم ها بازگشته است

کریمی قدوسی با تأکید بر اینکه ادامه برجام به ضرر جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: تصمیم انقلابی و قاطع در مقابله زیادی خواهی های آمریکا به نفع جمهور اسلامی ایران و مردم است.

 

مردم فهمیدند که آمریکا همواره قابل اعتماد نیست/ آمریکا به تمام خواسته هایش در برجام رسیده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور بیان کرد: مردم و برخی مسئولان تجربه گران‌بهایی را به دست آوردند که آمریکا همواره قابل اعتماد نیست و باید روی پای خود بایستند این مهمترین دست آورد برجام است و آمریکا به تمام خواسته هایش در برجام رسیده است و پایبندی به آن برای آمریکایی ها هیچ منفعتی ندارد.

 

اینکه آقای روحانی می گوید ما در برجام به پیروزی اخلاقی رسیده ایم از سر لاعلاجی است

وی در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور پیرامون خروج از برجام آمریکا، گفت: اینکه آقای روحانی می گوید ما در برجام به پیروزی اخلاقی رسیده ایم از سر لاعلاجی است زیرا کسی برای پیروزی اخلاقی حاضر به فدا کردن تمام صنعت هسته ای کشورش نمی شود.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1542

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.