در دیدار هیات پارلمانی کشورمان با رییس جمهور سوریه مطرح شد؛

بروجردی: پایداری سوریه موجب شکست آمریکا و صهیونیست ها شد/ بشار اسد: خون‌ شهدای ایران در سوریه سرمایه گرانقدری برای دو کشور است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانون گذاری / پنجشنبه ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طی دیدار با رییس جمهور سوریه بر مواجهه ایران و روسیه با دشمنان مشترک در منطقه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و هیات همراه صبح امروز (پنج شنبه 13 مهرماه) با بشار اسد رییس جمهور سوریه دیدار و پیرامون موضوعات مختلف گفتگو و تبادل نظر کرد.

بنابراین گزارش بروجردی در ابتدای این دیدار ضمن تبریک پیروزی‌های ارزشمند اخیر ارتش سوریه در جبهه‌های مختلف، گفت: سوریه سمبل مقاومت در مقابل دشمنان میان کشورهای منطقه است و به یقین عظمت تحولات اخیر سوریه در آینده بیشتر درک خواهد شد چراکه دولت و ملت سوریه با استقامت و پایداری توانست اقدامات محور امریکا و رژیم صهیونیستی وهم پیمانان منطقه ای آن‌ها را شکست دهند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شواری اسلامی ایستادگی و مقاومت ملت سوریه را از تحولات تاریخی و ماندگار در تاریخ منطقه و جهان دانست.

وی همچنین با اشاره به نامه اخیر بشار اسد به مقام معظم رهبری اظهارکرد: به‌یقین این نامه نشان دهنده عمق پیوندهای میان دو کشور و نقش مثبت جمهوری اسلامی ایران در پیروزی‌های اخیر است.

بروجردی در ادامه با تشریح تحولات منطقه افزود: محور مقاومت در منطقه با دشمن مشترک مواجه است و این امر همکاری و هماهنگی مستمر و منظم میان کشورهای عضو محور مقاومت را ضروری ساخته است .

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گسترده صنعتی و اقتصادی کشورمان، بر آمادگی ایران برای کمک به بازسازی سوریه تاکید کرد.

در ادامه این دیدار بشار اسد رییس جمهور سوریه ضمن ابراز خرسندی از سفر هیات پارلمانی ایران به سوریه گفت: سوریه هرگز فدارکاری‌ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از دولت و ملت سوریه در دوران سخت و دشوار فراموش نخواهد کرد.

وی افزود: خون‌های ریخته شده شهدای ایران در سوریه، سرمایه گران قدری برای آینده همکاری ها و مناسبات دوستانه و برادرانه دو کشور خواهد بود.

رییس جمهور سوریه در بخش دیگری از سخنان خود تحولات اخیر منطقه را به نفع محور مقاومت ارزیابی کرد و گفت: این تحولات بر قدرت و توانایی های محور مقاومت افزوده است .

وی ضرورت همکاری تنگاتنگ میان کشورهای کشورهای مقاومت را در عرصه‌های مختلف بویژه روابط اقتصادی مورد تاکید قرار داد.

بنابراین گزارش جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات، ولی الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و یوناتن بت کلیا نماینده مردم ارامنه شمال نیز در این دیدار حضور داشتند.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1535

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.