ابطحی در گفتگو با افکار نیوز مطرح کرد؛

انکار جاسوس هسته ای زندانی شده از سوی دفتر رئیس جمهور جای تعجب دارد / آقای نهاوندیان دری اصفهانی عضو تیم مذاکرات هسته ای بوده یا خیر؟

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب از نگاه دیگران / یکشنبه ۲۹ مرداد ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دفتر رئیس جمهور و شخص نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور در انکار جاسوس هسته ای گفت: دفتر رئیس جمهور و آقای نهاوندیان باید پاسخ دهد که دری اصفهانی عضو تیم مذاکرات هسته ای بوده یا خیر؟ و اگر بوده این فرد الان کجاست؟ و اگر نبوده چرا همراه تیم مذاکرات حضور داشت؟.

گروه سیاسی- سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به بازداشت، محاکمه، محکومیت و زندانی شده عبدالرسول دری اصفهانی مسئول کمیته مالی برجام، گفت: دفتر رئیس جمهور که بیانیه می دهد و می گوید که اظهارات اخیر آقای کریمی قدوسی در خصوص حضور جاسوس در تیم مذاکرات هسته ای دروغ است و آنرا تهمت و مایه شرمساری و وهن جایگاه نمایندگی مجلس می داند، باید به مردم و نمایندگان پاسخ دهد که دری اصفهانی چه کسی بود و در تیم مذاکرات هسته ای بوده یا خیر؟.

وی با بیان اینکه انکار جاسوس هسته ای زندانی شده از سوی دفتر رئیس جمهور جای تعجب دارد، افزود: آقای نهاوندیان بعنوان رئیس دفتر رئیس جمهور و منتشر کننده بیانیه باید پاسخ دهد که آیا این فرد که در مرداد سال گذشته به اتهام جاسوسی بازداشت، محاکمه و زندانی شد، را قبول دارد که عضو تیم مذاکرات بوده یا خیر؟.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: آقای نهاوندیان باید پاسخ دهد که که دری اصفهانی را چه کسی با هزینه بیت المال هر چند وقت یک بار از لندن به تهران می آورد؟

ابطحی با بیان اینکه آقایون در تلاش برای مخفی کردن موضوع به این مهمی هستند، افزود: مخفی کردن این امور خلاف امنیت ملی است یا انجام وظایف قانونی و نظارتی نمایندگان و هشدار به مسئولین برای مراقبت بیشتر؟.

وی تصریح کرد: آنچه کریمی قدوسی در مصاحبه های خود گفته در راستای انجام وظایف نمایندگی اش بوده و درست است که صدور بیانیه از سوی نهاد ریاست جمهوری و کتمان حقایق جای تعجب دارد.

جواد کریمی قدوسی در هفته گذشته سه مصاحبه با سایت افکار نیوز داشت که با تیترهای «پشت پرده منتفی شدن وزارت نهاوندیان و مولاوردی/ همسر یک وزیر پیشنهادی خارجی است»، «سلطانی فر، ابتکار و انصاری دارای گرین کارت آمریکا/ خانواده های این افراد مظنون به داشتن اقامت آمریکا»، «اطلاعات جدیدی از دو تابعیتی ها/ از حضور دسته جمعی خانواده یک وزیر فعلی در خارج تا اقامت عروس وزیر دیگر در آمریکا» در این سایت منتشر شد.

بعد از انتشار این اخبار، روز پنج شنبه گذشته  دفتر رئیس‌جمهور اطلاعیه‌ای صادر و اعلام کرد کرد که اظهارات اخیر آقای کریمی قدوسی در وارد کردن تهمت جاسوسی به برخی اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای و تکرار دروغ در مورد دوتابعیتی بودن برخی مسئولان دولت، از جهات مختلف مایه شرمساری و وهن جایگاه نمایندگی مجلس محترم شورای اسلامی است.

این اطلاعیه در حالی صادر شد که جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد، رئیس هیئت تحقیق و تفحص از وضعیت افراد دوتابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد است و اعلام کرده تمام اظهاراتش بر اساس اسناد و مدارکی است که نهادها و سازمانهای اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی در اختیار هیئت قرار دادند.

عبدالرسول دری اصفهانی مسئول کمیته مالی برجام، عضو هیئت مدیره بانک سامان، مشاور سیف در بانک مرکزی و حقوق بگیر آمریکا بود.

وی در مرداد امسال به اتهام جاسوسی دستگیر شد.

در همان زمان گفته می شد که این متهم دارای چند پاسپورت است و حتی چهار پاسپورت دارد.

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در همان زمان گفت که دری اصفهانی فردی بود که چهار تا پاسپورت کانادایی، امریکایی و انگلیسی و ایرانی در جیب داشت.

همچنین اعلام شد که وی ماهانه هفت هزار و 500 پوند از آمریکا یعنی بیش از 30 میلیون تومان حقوق می گرفت.

دری اصفهانی در دولت یازدهم مشاور سیف مدیرکل بانک مرکزی و هم چنین عضو هیئت مدیره بانک سامان می شود و ماهانه چندین میلیون تومان از این مراکز حقوق دریافت می کرد.

حسن روحانی رئیس جمهور به وی نشان درجه سه خدمت و 50 سکه اهدا کرد.

این فرد یکی از نفوذیها در تیم مذاکرات هسته ای بود که زیر نظر بعیدی نژاد کار می کرد.

بعیدی نژاد رئیس تیم ایرانی در مذاکرات کارشناسی بود که این متهم به جاسوسی همراه وی در مذاکرات حضور می یافت و از این طریق اطلاعات ذی قیمتی به آمریکا می داد.

شنیده شده وی در اوائل انقلاب کارمند وزارت دفاع بود اما به دلیل برخی ارتباطات با آمریکائیها از وزارت دفاع اخراج می شود.

نهادهای امنیتی در مرداد ماه متوجه ارتباطات وی با خارج از کشور می شوند و در پی بازداشت وی بودند.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه در همین زمینه گفت که این فرد که در این رابطه مدتی تحت تعقیب بوده، بازداشت شده است. قرار کیفرخواست برای این فرد صادر شده و پرونده به دادگاه رفته و پس از محاکمه، محکوم و روانه زندان شد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1499

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.