عضو کمیسیون امنیت ملی:

مجلس از وزارت ورزش درباره اقدام دو ملی پوش فوتبال توضیح می خواهد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانونگذاری و نظارت / دوشنبه ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

سرویس سیاسی - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که این کمیسیون از وزارت ورزش درباره اقدام دو ورزشکار ایرانی و حضور آنها مقابل تیمی از رژیم صهیونیستی توضیح خواسته است.

جواد کریمی قدوسی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی فانوس اظهار داشت: متاسفانه در روزهای اخیر مطلع شدیم که دو ورزشکار ایرانی که عضو تیم  ملی فوتبال نیز هستند، در رقابت های قهرمانی لیگ اروپا مقابل یک تیم از رژیم صهیونیستی به میدان رفته اند.

وی افزود: این اقدام تحت هیچ شرایطی با اصول، ارزش ها و اعتقادات جهان اسلام و مردم ولایی ایران اسلامی همخوانی ندارد و حتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز سابقه نداشته است که ورزشکاران ما چنین اقدامی را انجام دهند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع، اقدام خلاف عرف این دو ورزشکار در کمیسیون امنیت ملی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کریمی قدوسی گفت: اعضای کمیسیون این موضوع را به شدت محکوم کرده و تاکید داشتند که عمل فوق توهین به خون شهدای مقاومت اسلامی است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فانوس مبنی بر اینکه آیا برخوردی با این دو ورزشکار صورت خواهد گرفت، بیان داشت: گزارش هایی داشتیم مبنی بر  اینکه آنها در دیدار رفت که در سرزمین های اشغالی برگزار شده، حضور نداشتند و طی بازی برگشت به واسطه قراردادی که با باشگاه خود دارند، مجبور به انجام این کار شده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در نهایت مقرر گردید که این اقدام با جدیت از سوی وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و مجامع ورزشی کشور محکوم گردد. همچنین از وزارت ورزش خواستیم تا گزارش کاملی از اتفاق فوق و همچنین توضیحات این وزارتخانه را به مجلس ارائه دهند.

کریمی قدوسی در پایان تاکید کرد: به طور قطع مجلس این موضوع را تا برخورد قاطع با دو ورزشکار فوق و جلوگیری از تکرار چنین رفتاری پیگیری خواهد کرد.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1484

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.