کریمی قدوسی:

آمریکا با تحریم‌های جدید به دنبال تضمین امنیت اسرائیل است/ شناسایی 65 دوتابعیتی در بدنه دولت

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانونگذاری و نظارت / چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در قانون جدید تحریم ها عمدتا مربوط به محدود کردن حوزه دفاعی کشور است تا کارکرد جمهوری اسلامی در محور مقاومت را متوقف کنند و به این وسیله به هدف اصلی خود که تضمین امنیت بلندمدت اسرائیل است، برسند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش طرقبه نیوز؛ جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: با تصویب قانون معروف به s722 کنگره و سنای آمریکا به منظور تحریم جمهوری اسلامی، بعد از عمل کردن ایران به تکالیف در این قرارداد،  توافق برجام باز هم نقض شد.

وی با بیان اینکه طرف مقابل به جز چند مورد کوچک که اصلا قبل از برجام هم بحران اصلی کشور نبوده، به سایر تعهدات خودش عمل نکرده افزود: نقض برجام از همان روز دوم اجرای تعهدات ایران شروع شد و در این قانون جدید تحریم ها آمده که با فعالیت های بی ثبات کننده ایران مقابله شود و هجمه اصلی این قانون تحریم جدید متوجه قدرت دفاعی با محوریت سپاه پاسداران کشور است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس قصد این تحریم ها را تفرقه بین مسئولان و مردم کشور در موضوع حفظ فناوری هسته ای و اهداف اقتصادی برای دوقطبی شدن جامعه ایران دانست و گفت: در این قانون با 12 فصل عمدتا مربوط به محدود کردن حوزه دفاعی کشور است تا کارکرد جمهوری اسلامی در محور مقاومت را متوقف کنند و با این وسیله به هدف اصلی خود که تضمین امنیت بلندمدت رژیم صهیونیستی است، برسند.

وی با بیان اینکه قانون جدید تحریم ها دارای شاکله ای جدید و نقض صریح برجام در ماده های 26، 28 و 29 است افزود: زمینه اصلی طرح این قانون و سیاه چاله آن تحریم های سپاه و موشک های دوربرد ایران است و همین جا قطع نامه 2231 نیز نقض می شود.

کریمی ضمن توضیح در مورد منع دائمی کشور از تولید موشک با برد کوتاه و متوسط، تصریح کرد: در فصلی به صورت مشخص نیروها، عوامل، شرکت ها و هر کس که به نحوی با سپاه در تماس باشد اعم از مجلس و دولت تحریم شده و قانون طوری نوشته شده که نظام جمهوری اسلامی حامی تروریست معرفی شده تا حربه ای برای تشدید تحریم ها باشد.

وی با اشاره به اینکه هیئت نظارت برجام 11 بند برای مقابله با این اقدام دارند و باتوجه به نقض برجام و از بین بردن ماهیت آن، اقدام مشترک از جانب مسئولان باید با تصمیم قاطع همراه باشد افزود: امروز هیچ بانکی با جمهوری اسلامی فعالیت اقتصادی ندارد، در ادامه درصد همکاری با صرافی ها افزایش یافته و هزینه های پولی و بانکی بالا رفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: دارایی های مسدود شده جمهوری اسلامی به طور کامل آزاد نشده است و خود آقای ظریف اذعان به نقض برجام دارد لذا بایستی اعمال گذشته برای عبرت در آینده باشد؛ امروز که هزینه ها را در اجرایی شدن برجام داده ایم باید تحریم های پولی و بانکی به نفع اقتصاد کشور برداشته شود لذا مقابله با این قانون دارای اهمیت است.

شناسایی لیست 65 نفری ار دوتابعیتی ها در بدنه دولت

مسئول کمیته تحقیق و تفحص از دوتابعیتی ها ضمن تأکید بر جلوگیری از افراد دوتابعیتی در کابینه افزود: تا امروز لیست 65 نفری از افراد دوتابعیتی در بدنه دولت از سطوح مختلف معاون وزیر و موارد دیگر شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه حساسیت امنیت در این موضوع و اسناد مختلف در این مورد داریم و این اطلاعات به دادستان ارائه شده گفت: یکی از مصادیق مشاور رئیس بانک مرکزی می باشد که محکوم و حکم این فرد با تابعیت کانادایی صادر شده است لذا درخواست داریم در این زمینه باید از دستگاه های امنیتی و قضایی برای وزرا استعلام بگیرند؛ به عنوان نمونه آقای نهاوندیان به عنوان فردی در کابینه که به احتمال زیاد معرفی می‌شود، دارای گرین کارت آمریکایی است و لذا درخواست داریم قوانین دوتابعیتی ها علی الخصوص در مورد مسئولان مورد بازنگری قرار گیرد.

کریمی قدوسی ضمن تأکید بر بسته شدن رخنه ایجاد شده در موضوع دوتابعیتی ها اظهار کرد: در  4 سال آینده دولت باید رویه متفاوت را شاهد باشیم و تغییر رویه داشته باشد.

وی با اشاره به این مطلب که دولت باید کارآمد باشد و مشکلات مردم علی الخصوص در زمینه های اقتصادی مرتفع شود تصریح کرد: حساسیت روی جناح‌ها از اهمیت کارامدی افراد نمی‌کاهد و قطعا هر وزیری از هر جناحی باید وقتش را صرف رفع مشکلات مردم کند.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1481

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.