کریمی قدوسی:

۶۵ دوتابعیتی در بدنه دولت فعالیت می‌کنند/ قانون تحریمی جدید یک تحریم جدید و تمام‌عیار است/ قرارداد با توتال فعلا متوقف شده است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب حوزه انتخابیه / چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بنده به عنوان رئیس کمیته تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها اعلام می‌کنم که ۶۵ دوتابعیتی در بدنه دولت فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، جواد کریمی‌قدوسی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی که در دفتر روابط عمومی وی برگزار شده بود، گفت: قانون تحریمی s722 یک تحریم جدید است، اما برخی مقامات وزارت امورخارجه ادعا می‌کنند که تحریم جدیدی نیست.

وی افزود: تصویب قانون تحریمی s722 نقض صریح برجام است و در مواد ۲۶، ۲۸ و۲۹ این قانون به صراحت برجام نقض شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در جلسه‌ای که در مجلس با عراقچی داشتیم، وی پذیرفت که قانون s722 نقض برجام است.

کریمی خاطرنشان کرد: بنده اکنون موافق اجرای برجام هستم، چراکه ما به تمام تعهداتمان عمل کرده‌ایم و حالا نوبت آن رسیده است که طرف مقابل نیز به تعهداتش عمل کند.

وی ادامه داد: در قانون s722 سپاه پاسداران به صورت کامل تحریم شده و از آن به عنوان نهادی تروریستی نام برده و هدف از وضع این قانون، متهم کردن ایران در عرصه بین‌المللی به عنوان حامی تروریسم است.

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هدف از وضع تحریم جدید، اخذ امتیازات بیشتر از ایران است و متاسفانه برخی معاونین وزارت خارجه معتقدند باید در مسائل منطقه‌ای نیز با آمریکا مذاکره کنیم تا مانع بروز جنگ شویم.

وی یادآور شد: زیرساخت اجرای قانون s722 از چند ماه پیش و با مطرح کردن کلیدواژه‌ دولت با تفنگ از سوی رئیس جمهور فراهم شده است.

کریمی با اشاره به ترس شرکت‌های خارجی از همکاری با ایران گفت: تنها شرکت خارجی که پس از برجام با ایران همکاری کرد، شرکت چندملیتی توتال بود که با اجازه آمریکا وارد همکاری با ایران شد.

وی اضافه کرد: آمریکا به شرکت توتال به عنوان دروازه "نفوذ" به حوزه اقتصاد و مدیریت نفت و گاز ایران، اجازه انعقاد قرارداد اعطا کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: در حال حاضر قرارداد توتال با دستور شورای عالی امنیت ملی متوقف شده تا پیوست امنیتی و محرمانگی این قراردادها به تصویب شورای عالی امنیت ملی برسد و قرارداد توتال پس از تطبیق با این سند، اجازه اجرا می‌گیرد.

وی ضمن تاکید بر لزوم تطبیق قرارداد نفتی اخیر با پیوست امنیتی، گفت: آقای زنگنه خیلی مقاومت می‌کرد که قرارداد توتال با این سند تطبیق نشود.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: پیوست محرمانگی برای جلوگیری از نفوذ و زمینه‌سازی کودتا در پوشش فعالیت‌های اقتصادی است.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ ها با اشاره به اینکه در بحث کابینه یک خط قرمز وجود دارد و آن استفاده از مدیران دوتابعیتی است، افزود: بنده به عنوان رئیس کمیته تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها اعلام می‌کنم که ۶۵ نفر دوتابعیتی در بدنه دولت فعالیت می‌کنند.

کریمی قدوسی گفت: اخیرا یک گزارش مالی از دانشگاه آزاد تهیه شده که بسیار تلخ است و سرمایه‌های این دانشگاه عمدتا برای خدمات‌دهی به افراد خاصی همچون فرزندان مرحوم حجت‌الاسلام هاشمی حیف و میل می‌شده است.

وی بیان کرد: در مدیریت قبلی دانشگاه آزاد، یک جریان سیاسی به دنبال تربیت سرباز برای نظام پس از جمهوری اسلامی بود.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1480

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.