کریمی قدوسی در گفتگو با بولتن نیوز:

بیشترین 2 تابعیتی در وزارت نفت و صنعت/ جلسه با مسئولین این وزارتخانه ها و مسئولین اطلاعاتی و امنیتی درباره 2 تابعیتی ها

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانونگذاری و نظارت / یکشنبه ۸ مرداد ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از وضعیت افراد دوتابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاءهای قانونی در این زمینه با بیان اینکه بیشترین 2 تابعیتی در وزارت نفت و وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور دارند، گفت: تا کنون در چند جلسه با وزرای دولت و مسئولین این وزارتخانه ها و مسئولین اطلاعاتی و امنیتی، موضوع 2 تابعیتی ها و افراد دارای گرین کارت بررسی و هشدارهای لازم داده شد.

گروه سیاسی: جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به  تحقیق و تفحص از وضعیت افراد دوتابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاءهای قانونی در این زمینه گفت: ما در مجلس برای مشخص شدن نقش 2 تابعیتی ها و افراد دارای گرین کارت در بدنه اجرایی کشور از شش ماه پیش موضوع تحقیق و  تفحص را مطرح کردیم و هم اکنون روند کار در حال انجام است.

 وی با بیان اینکه مهلت شش ماه برای تحقیق و تفحص به اتمام رسیده و تقاضای مهلت شش ماه دیگر داشتیم، افزود: ما در این مدت جلسات متعددی با برخی دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی و با وزارتخانه های کشور، نفت و صعنت، معدن و تجارت و مراکز اینگونه که بیشترین 22 تابعیتی دارند، برگزار کردیم.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین 2 تابعیتی ها در وزارتخانه های نفت و صنعت، معدن و تجارت حضور دارند، افزود: ما اطلاعاتی داریم که برخی افراد 2 تابعیتی و دارای گرین کارت بعنوان معاون وزیر و مشاورین مهم و تاثیر گذار در وزارتخانه های مذکور و مراکز مهم پولی و مالی مشغول بکار هستند و هویت و مشخصات این افراد برای ما کاملا مشخص است.

 کریمی قدوسی با بیان اینکه لیست این افراد در اختیار داستانی کشور قرار گرفت، تصریح کرد: دادستانی نیز این لیست را در اختیار وزارت اطلاعات قرار داد که 22 تابعیتی بودن بسیاری از این افراد هم تائید شد و برخی از آنها هم دارای گرین کارت بودند.

 وی تصریح کرد: بر اساس اطلاعاتی که داریم مطمئن هستیم که معاونین و مشاورین برخی از وزرا و حتی خانواده های آنها، فرزندان و همسران آنها 2 تابعیتی هستند.

 رئیس هیئت تحقیق و تفحص از وضعیت افراد دوتابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاءهای قانونی در این زمینه افزود: برای ما اشتغال بکار 22 تابعیتی ها و افراد دارای گرین کارت در وزارتخانه ها و مراکز دولتی محرز است و مشخصات این افراد در گزارش هیئت تحقیق و تفحص حتما ذکر خواهد شد.

 کریمی قدوسی از برگزاری جلسات هیئت تحقیق و تفحص از وضعیت افراد دوتابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاءهای قانونی در این زمینه با سازمان بازرسی و دادستانی کل کشور خبر داد و گفت: ما در آینده نزدیک با مسئولین این دستگاهها جلساتی خواهیم داشت و با وزرایی که در وزارتخانه های آنها بیشترین 22 تابعیتی حضور دارند، نیز مجددا صحبت خواهیم کرد.

 وی با اشاره به وجود افراد 2 تابعیتی در بین شهروندان عادی جامعه گفت: تحقیق و تفحص ما متوجه وزرا، مسئولین و خانواده های آنهاست.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1476

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.