کریمی قدوسی با اشاره به طرح ایده نواصولگرایی:

کلیدواژه‌های جدید در جریان اصولگرایی باعث تفرقه است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه / سه شنبه ۳ مرداد ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است ایجاد دودستگی میان مردم در هر سطح و جریانی فاجعه بوده و در جریان انقلاب باید از ظرفیت پیر تا جوان استفاده شود.

جواد کریمی قدوسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه در موضوع اصولگرایی مبانی اصولگرایی مورد تأکید جریان بوده است، گفت: مبانی اصولگرایی نیز با گذشت زمان و با ورود چهره ها، افراد و جریان های مختلفی که به ظاهر به این مبانی اعتقاد داشتند، تحت تأثیر رفتارها و کنش هایی قرار گرفت که عملا مبانی اصلی اصولگرایی را به حاشیه برد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در نهایت مقام معظم رهبری جریان سیاسی کشور را به سمت دوگانه انقلاب و ضدانقلاب پیش بردند که این دوگانه با شفافیت مطرح شده و همه آحاد معتقد به جریان انقلاب را در بر می گیرد با شرط اینکه رفتار انقلابی از خود نشان داده و عملا مبانی تفکر انقلابی را در گفتارها، تشخیص ها و تصمیمات بروز دهند.

وی ادامه داد: یک جبهه یا حزبی برای اثبات انقلابی بودن صرفا نباید به گفتار، اظهار نظر و رفتار ظاهری بسنده کند بلکه نیاز به عمل دارد چنانچه اصولگرایی در گفتمان مطرح شد اما در عمل مبانی آن دچار فراموشی شد و نتوانست جریان سالم سیاسی مورد نظر انقلاب اسلامی باشد.

کریمی قدوسی در ادامه با طرح این موضعو که امروز بحث نواصولگرایی و جریان جدید وجود نداشته و به طور کلی امام مسلمین است که جریان سازی امت را به دست دارد، اظهار داشت: رهبر جامعه متناسب با شرایط زمان و مکان، فرصت ها و تهدیدها و شرایط خاص سیاسی زمانه جریان را به دست می گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: انتخابات اخیر در اردیبهشت 96 یکی از عرصه هایی بود که دوگانه انقلاب و ضدانقلاب خود را نشان داد و اینجا بحث سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب مطرح نبود بلکه جریان انقلاب بود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه کلیدواژه های ساختگی در جریان اصولگرایی برای تفرقه است، خاطرنشان کرد: در جریان انقلابی از ظرفیت جوان تا پیرمرد باید استفاده شود و قدرت طلبی مطرح نیست ضمن اینکه احزاب نیاز به اعتبار چهره و شخصیت و اعتبار مالی دارد که امروز به راحتی در دسترس احزاب نیست همچنین باید دقت کرد که دودسته کردن مردم در هر سطح و گروهی فاجعه است.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1468

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.