کریمی قدوسی در گفت‌وگو با افکار نیوز:

برخی نماینده ها وکیل الدوله هستند/ وکیل الدوله ها به دنبال گرفتن امتیاز از وزرا

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه / سه شنبه ۲۷ تیر ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برخی نماینده ها وکیل الدوله هستند، گفت: وکیل الدوله ها بجای انجام وظایف نمایندگی خود، به دنبال گرفتن امتیاز از وزرا هستند.

گروه سیاسی- جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد درمجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار افکارنیوز، از بده و بستان ها در مجلس بین نمایندگان و وزرای دولت خبر داد و گفت: وقتی یک وزیری برای پاسخ به سوالات نمایندگان در صحن یا در کمیسیونهای تخصصی مجلس حاضر می شود، برخی نمایندگان بجای ایفای وظیفه نمایندگی، به دنبال گرفتن امضا، دستور و پاراف برای نامه های خود و امتیاز گرفتن هستند.

وی افزود: حضور وزرا در مجلس برای پیگیری مطالبات کل مردم است نه اینکه برخی نمایندگان صرفا برای امتیاز گرفتن، امضا از وزرا برای پاراف نامه هایشان، وظایف نمایندگی خود را فراموش کنند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: برخی نماینده ها وکیل الدوله هستند و بجای دفاع از منافع ومشکلات کل ملت، در حال دفاع از دولت و منافع عده ای خاص هستند.

کریمی قدوسی تصریح کرد: وقتی استیضاح وزرا رای نمی آورد و یا وقتی وزیری در صحن مجلس به سوالات نمایندگان جواب قانع کننده نمی دهد اما صحن مجلس به قانع کننده بودن جواب وزیر رای می دهند، دیگر نمی توان انتظاری از این عده از نمایندگان داشت.

وی گفت: هفته پیش یکی از وزرا در صحن مجلس حاضر شد که اکثر نمایندگان نامه هایی از قبل تهیه کرده بوده و منتظر دستور و پاراف وزیر بر نامه های خود بودند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این نامه ها در خصوص احداث راههای روستایی، مسکن و رانت هایی از این قبیل بود.

کریمی قدوسی افزود: حدود یک ساعت وزیر در مجلس در حال صحبت با نمایندگان و پاراف نامه های آنها بود و بعد شاهد بودیم که به رغم ندادن پاسخ درست و مناسب وزیر، نمایندگان به قانع کننده بودن جواب وی رای مثبت دادند.

وی افزود: اینگونه بده و بستان ها باعث می شود نمایندگان بجای انجام وظایف خود، پیگیر گرفتن پاراف و دستور از وزرا باشند و آنچه در صحن مجلس می گذرد، بی توجه باشند.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1457

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.