در دیدار مردمی نمایندگان دانشجویی مقطع دکتری دانشگاه فردوسی مشهد مطرح شد:

رسیدگی به مطالبات و مشکلات دانشجویان مقطع دکتری در خصوص تسهیلات دوران تحصیل، اشتغال و مسائل آموزشی و پژوهشی /هزینه های پژوهشی باید در اختیار اساتید قرار بگیرد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب حوزه انتخابیه / یکشنبه ۴ تیر ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: یکی از مهمترین وظایف دولت ها اصلاح و تسهیل روابط بین دانشگاه و بخش های مختلف کشور در همه حوزه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی صبح امروز نمایندگان جمعی از دانش آموختگان و دانشجویان دوره دکتری دانشگاه فردوسی مشهد در دیدار و ملاقات مردمی به تشریح و تبیین مشکلات و مطالبات خود پیرامون تسهیلات دوران تحصیل، اشتغال و مسائل آموزشی و پژوهشی پرداختند.

جواد کریمی قدوسی با اشاره به این نکته که مجلس تمام توان خود را در راستای حل مشکلات و معضلات کشور بویژه در حوزه آموزشی و پژوهشی به کار خواهد گرفت گفت: وظیفه اصلی مجلس قانون گذاری و نظارت است اما اگر قانونی برای ایجاد و یا اصلاح نیاز به صرف هزینه و یا اعتباری داشته باشد باید بصورت لایحه توسط دولت تدوین و به مجلس ارجاع گردد و پس از بررسی های کارشناسی توسط کمیسیون های تخصصی، در صحن علنی به تصویب برسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه حل مشکلات و رسیدگی به مطالبات اقشار مختلف بویژه جوانان، فرهیختگان و نخبگان جامعه کلاف سر در گم و معمایی حل نشدنی نیست تصریح کرد: یکی از مهمترین وظایف دولت ها اصلاح و تسهیل روابط بین دانشگاه و بخش های مختلف کشور در حوزه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.

کریمی قدوسی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که پرسید چرا برخی از مسئولین اراده ای برای حل این مشکلات ندارند گفت: عده ای نمی خواهند کشور به رشد و توسعه پایدار بویژه در حوزه علم و فناوری برسد. آنها ماموریت دارند تا اقتصاد را ورشکسته کنند.

سردار کریمی افزود: متاسفانه آقای روحانی بعد از انتخابات در سخنرانی های خود به جای تشریح و تبیین برنامه های خود در دولت دوازدهم برای ایجاد رونق در اقتصاد و معیشت مردم و حل مشکلات و رسیدگی به مطالبات جوانان در حوزه های مختلف خصوصاً دانشجویان، دانشگاهیان، نخبگان و فرهیختگان و ارائه راهکارهای برون رفت از شرایط فعلی، سعی می کند تا افکار جامعه را به مسائل حاشیه ای جلب نماید .

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1429

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.