عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم:

تک تکِ اعضای هیئت نظارت بر اجرای برجام باید در برابر وضع تحریم‌ها پاسخگو باشند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه / پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم شورای اسلامی گفت: از آقای روحانی گرفته تا لاریجانی در برابر نقض برجام مسئول‌اند و به خاطر وادادگی ‌آن‌ها شاهد وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی آناج با  اشاره به بررسی تحریم‌های ضد ایرانی جدید در مجلس آمریکا و ابعاد خطرناک آن، ابراز داشت: این تحریم‌ها در صورت تصویب ریسک سرمایه‌گذاری در ایران را افزایش خواهد داد و وضعیت به‌مراتب بدتر از دوران قبل از برجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در بسته‌ی جدید اختیار وضع تحریم و تعیین شرکت‌ها و اشخاص مورد تحریم به کنگره واگذار شده و وزارت خزانه‌داری و سایر اشخاص نیز حق دخالت ندارند، بنابراین برای رفع آن‌ها حتی دولت آمریکا نیز نمی‌تواند با کشوری مذاکره کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنگام تهدید یک ملت عدم واکنش قاطع و عملی به‌ منزله‌ی صدور پیام برای پذیرش تهدیدهای بیشتر است، تصریح کرد: آقایان باید از همان ابتدا که برجام را با وضع تحریم‌ها نقض کردند واکنش عملیاتی از خود نشان می‌دادند تا امروز شاهد وضع تحریم‌های بیشتر نباشیم.

وی توضیح داد: تک تک اعضاء هیئت نظارت بر اجرای برجام، از آقای روحانی گرفته تا لاریجانی، ظریف و سایر اعضاء، در برابر این کارشکنی‌ها مسئول‌اند؛ ما در گذشته شاهد یک وادادگی بودیم و اکنون همین موجب شده تا آمریکایی‌ها پرروتر از قبل شوند.

نماینده مردم مشهد روحانی را متهم ردیف اول ماجرای نقض برجام دانست و متذکر شد: وقتی یک نظام در برابر تهاجمات دشمن و تهدیدهای آنان برنامه‌ای نداشته باشد، در عرصه‌ی سیاسی نبرد را می‌بازد.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1409

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.