عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس:

عبارت «آتش به اختیار» در پی ناامیدی رهبری از مسئولان مطرح شد/ «آتش به اختیار» یعنی پاسخگویی مسئولان به مردم

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه / دوشنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس گفت: ناامیدی از مسئولان کار را به جایی رساند که رهبری معظم انقلاب از عبارت «آتش به اختیار» استفاده کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد کریمی قدوسی در گفت و گو با صبح توس اظهار کرد: «آتش به اختیار» زمانی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی در فضای کشور مطرح می شود که ایشان در جایگاه رهبری امت اسلامی هستند و هر گاه احساس خطر نسبت به فضای فرهنگی، سیاسی و مدیریتی داشته باشند تذکرات لازم را بیان می کنند.

وی تصریح کرد: متاسفانه کار به جایی رسیده که دیگر از نصیحت و تذکر در قبال برخی از مسئولین گذشته است به همین علت رهبری از عبارت «آتش به اختیار» استفاده کرده‌اند.

کریمی قدوسی با اشاره به سخنان امام راحل(ره) در این رابطه با رفتار مسئولین در جامعه، گفت: ایشان بارها فرمودند«چنانچه به مسئولین تذکر دادید و مسئولین عمل نکردند خودتان وارد میدان شوید»،  امروز میلیون ها جوان انقلابی در این کشور وجود دارد که احساس نگرانی نسبت به رفتار رئیس جمهور، وزرا و نمایندگان در راستای ارزش های انقلاب دارند.

وی در ادامه گفت: «آتش به اختیار» یعنی حرکت در چارچوب و مسیر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه. در واقع این عبارت به معنی این است که خود مردم به میدان بیایند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به سخن روحانی خطاب به رهبری در خصوص سند 2030 (مقام معظم رهبری بدون مطالعه به  سند 2030 ایراد گرفته‌اند) اشاره کرد و افزود: رئیس جمهوری که حکم شرعی خود را از دست ولی فقیه و امام امت دریافت می کند چگونه به خود اجازه این چنین گستاخی را می دهد(؟) هرچند که مقام معظم رهبری در جواب روحانی فرمودند «ما بر روی این سند مطالعه کامل را داشته ایم».

وی گفت: احساس میلیون ها جوان انقلابی امروز در کشور همان احساسی  بود که  کارگران زغال سنگ گلستان نسبت به رئیس جمهور در قبال رفتار و بی لیاقتی وی نسبت به کارگران این معدن داشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به مفهوم «اختیار به آتش» در رابطه مجلس گفت: کلید واژه «آتش به اختیار» یعنی پاسخگویی نماینده مجلس به مردم، یعنی برخورد با نماینده‌ای که از طریق تریبون مجلس، نظام را زیر سوال می‌برد.

کریمی قدوسی در ادامه بیان کرد: نباید به راحتی از کنار نماینده‌ای که از سران فتنه حمایت می کند و خواستار آزادی و رفع حصر خانگی آنان است، عبور کرد. مردم نباید این نماینده را به راحتی رها کنند تا وی هر عملی که خواست انجام دهد.

وی تاکید کرد: کلید واژه «آتش به اختیار» بسیاری از مشکلات را حل و ارزش متراکم شده در جامعه را رها می کند.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1405

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.