کریمی قدوسی

بازداشت جاسوس ها نشانه نفوذ گسترده در دولت روحانی است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه / شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نفود در خیلی دولت ها مطرح بوده، گفت: بازداشت تعداد زیادی جاسوس در دولت روحانی، نشانه نفوذ گسترده دشمنان در دولت یازدهم است و در بین دولتهای پس از انقلاب بیشترین نفوذ در دولت روحانی مطرح بود.

به گزارش تهران نیوز ، جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازداشت یک جاسوس در دفتر حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور و تائید این خبر از سوی حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه، گفت: این جاسوس نه اولین جاسوسی بود که در دولت روحانی  بازداشت شد و نه آخرین آن.

وی افزود: مساله نفوذ در خیلی از دولت ها مطرح بوده اما در دولت یازدهم شاهد بیشترین نفوذ هستیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نفوذ دشمنان در داخل کشور، تصریح کرد: مقام معظم رهبری بارها در خصوص نفوذ هشدار دادند که باید این مساله جدی گرفته شود.

کریمی قدوسی با بیان اینکه دشمنان تمام توان خود را برای نفوذ در دولت بکار گرفتند، گفت: یکی از راههای نفوذ، استفاده از وجود افراد ۲ تابعیتی و چند تابعیتی است که متاسفانه تعدادی از این افراد در بدنه دولت مشغول بکار شدند و حتی در تیممذاکرات هسته ای هم این افراد حضور داشتند و  اطلاعات ذی قیمتی را به طرف مقابل مذاکرات و دشمنان نظام می دادند.

وی گفت: ما در شهریور سال گذشته شاهد بازداشت عبدالرسول دری اصفهانی به اتهام امنیتی و متهم به جاسوسی بودیم که این فرد مسئول کمیته مالی برجام بود. همچنین برخی دیگر از افراد در بدنه دولت و مذاکرات به اتهام های مشابه بازداشت شدند.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از وضعیت افراد دوتابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاءهای قانونی در این زمینه گفت: به دلیل همین نفوذ و استفاده از افراد ۲ تابعیتی در دولت روحانی بود که ما تقاضای تحقیق و تفحص از افراد ۲ تابعیتی را مطرح کردیم و در حال انجام کار هستیم.

کریمی قدوسی تصریح کرد: وقتی برخی از آقایان در دولت دارای گرین کارت و ۲ تابعیتی و حتی چند تابعیتی هستند نباید از بازداشت افرادی با اتهام جاسوسی در دفتر مشاور رئیس جمهور تعجب کرد.

وی تاکید کرد: انتظار ما از مسئولین وزارت اطلاعات و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی این است که مساله نفوذ را جدی بگیرند و وقتی متوجه می شویم یک  فرد با اتهام امنیتی و جاسوسی بازداشت شده، این امکان وجود دارد که برخی افراد هنوز در بدنه دولت باشند که مشغول دادن اطلاعات به بیگانگان هستند و بازداشت نشدند.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1398

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.