کریمی قدوسی در گفتگو با بولتن نیوز:

نبویان بر اساس کدام اسناد، در خصوص تحویل سردار سلیمانی به آمریکا ادعا کرده است؟

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانونگذاری و نظارت / جمعه ۱۲ خرداد ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

کریمی قدوسی با اشاره به اظهار علاقه ظریف وزیر امور خارجه به سردار سلیمانی گفت: بهتر است آقای ظریف در مورد اظهارات آقای نبویان و اسناد غیر محرمانه FATF و لیست SDN و قطعنامه ۲۲۳۱ توضیح دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اظهارات نبویان مبنی بر تعهد دولت ایران برای تحویل افرادی چون سردار سلیمانی به دشمنان نظام گفت: ظریف باید در خصوص اظهارات نبویان، اسناد غیر محرمانه FATF و لیست SDN و قطعنامه ۲۲۳۱ به مجلس پاسخگو باشد.

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به اظهارات حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود نبویان نماینده سابق تهران در مجلس در خصوص تعهد ظریف وزیر امور خارجه مبنی بر تحویل اشخاصی چون سردار سلیمانی به آمریکا گفت: صحبت‌های آقای نبویان طبق اسناد غیر محرمانه FATF و لیست SDN و قطعنامه ۲۲۳۱ است که طبق این اسناد دولت ایران ملزم به همکاری قضایی و استرداد اشخاص است.

وی بابیان اینکه دولت به‌صراحت تعهد نداده تا افرادی چون سردار حاج قاسم سلیمانی را تحویل دهد، افزود: آقای نبویان نتیجه یک سری تعهدات را مطرح کرده و گفته نتیجه این تعهدات منجر به تحویل افرادی از ایران به‌طرف مقابل می‌شود که این نتیجه‌گیری درست است و دولت و آقای ظریف باید پاسخگو باشند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس بابیان اینکه طبق این تعهدات در صورت درخواست طرف مقابل ما باید افرادی که در قطعنامه 2231 تحت تحریم باقی ماندند، تحویل دهیم، افزود: آقای نبویان گفته این قطعنامه برای ما الزام ایجاد می‌کند تا این افراد را تحویل دهیم.

کریمی قدوسی تصریح کرد: آقای نبویان با صغری و کبری که انجام داده می‌گوید طبق این تعهدات و اسناد ما الزام داریم تا افرادی چون سردار سلیمانی که تحت تحریم باقی ماندند را تحویل دهیم و الزام داریم تا این تعهدات را اجرا کنیم.

وی بابیان اینکه طبق این اسناد ایران موظف است نسبت به دستورالعمل‌هایی که می‌دهند، اجرا کند، افزود: در همین راستا اگر افرادی به پول‌شویی متهم شدند و یا دستورالعمل این بود که این افراد تأمین‌کننده مالی تروریسم هستند، ایران باید همکاری قضایی با کشورها داشته باشد و در صورت درخواست باید این افراد را تحویل دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حرف آقای نبویان این است که اگر دشمنان ایران علیه سردار سلیمانی اعلام‌جرم و وی را محکوم کردند، ما طبق تعهداتی که دادیم باید وی را تحویل دهیم.

کریمی قدوسی اضافه کرد: این نظر آقای نبویان درست است و حرف ایشان این است که ما نباید نسبت به این تعهدات، بی‌تفاوت باشیم و اگر بی‌تفاوت باشیم در آینده ضرر خواهیم کرد.

وی با اشاره به اظهارات حسن روحانی در مناظرات انتخاباتی گفت: در سالهای 60 منافقین هزاران زن و مرد بی‌گناه را به خاک و خون کشیدند و دستشان به خون جوانان این مملکت آلوده شد که برخی از آن‌ها در دادگاه‌های اسلامی به اعدام محکوم شدند؛ اما باگذشت 30 سال رئیس‌جمهور مملکت و کاندیدای ریاست جمهوری غیرمستقیم از این اعدام‌ها انتقاد کرد و با مظلوم‌نمایی در پی کسب آرای مردم بود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حرف آقای نبویان این است در همین راستا ممکن است برخی افراد در آینده هم به سردار سلیمانی بگویند که چرا به جنگ داعش رفتید و چرا با دشمنان جنگیدی؟

کریمی قدوسی با اشاره به اظهار علاقه ظریف وزیر امور خارجه به سردار سلیمانی گفت: بهتر است آقای ظریف در مورد اظهارات آقای نبویان و اسناد غیر محرمانه FATF و لیست SDN و قطعنامه ۲۲۳۱ توضیح دهد.

وی تصریح کرد: گرچه جلوی اجرای اسناد غیر محرمانه FATF گرفته‌شده اما باید نسبت به این‌گونه موارد حساس بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود نبویان نماینده سابق تهران اخیراً گفته بود که در قضیه برجام و اسناد غیر محرمانه FATF و لیست SDN و قطعنامه ۲۲۳۱ دولت متحد شده تا سردار حاج قاسم سلیمانی را به آمریکا تحویل دهد.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1397

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.