عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در نشست خبری:

کشاورزان از عملکرد دولت رضایت ندارند/شرایط ‌به‌هم‌ریخته اقتصادی اصلاح نشد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب حوزه انتخابیه / دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عموم مردم و به‌ویژه کشاورزان از عملکرد دولت روحانی رضایت ندارند و آن چیزی که قرار بود در بحث بیکاری، رکود و شرایط تحمیل شده و به‌هم‌ریخته اقتصادی برطرف شود نشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، جواد کریمی‌قدوسی عصر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که با موضوع دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری صراحت، راز ماندگاری جمهوری اسلامی بوده و ایشان می‌فرمایند اصول، مبانی و ارزش‌های انقلاب باید همیشه به شکل صریح و شفاف مورد تکیه و توجه قرار بگیرد.

وی افزود: موضوع مهم این روزها بحث فراهم شدن حضور پررنگ مردم در دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و اداره کشور از طریق مردم‌سالاری دینی است و ایران تنها کشوری در جهان بوده که سالم‌ترین انتخابات را برگزار می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سمت و سوی کشورهای غربی حضور نمایشی مردم در انتخابات است، خاطرنشان کرد: در این کشورها از طریق رسانه‌های مبتنی بر سلطه این کار انجام می‌شود و نمونه آخر آن در ایالات متحده آمریکا بود و ترامپ و کلینتون نامزدهای شرکت‌های سرمایه‌گذاری و چند ملیتی بودند.

کریمی‌قدوسی تصریح کرد: فضای انتخابات در آمریکا چنان سخت شده بود که تاکنون به این شکل سابقه نداشت و شکاف‌های طبقاتی، جنگ‌های طبقاتی در کشورها و غیره را داشتند و سرمایه‌گذاری میلیاردی را داشتند که فاقد نتیجه بود، اما ملاک در جمهوری اسلامی تحلیل، بصیرت و انتخاب درست و آگاهانه است و در نظام مبتنی بر مردم‌سالاری دینی بر این مهم توجه شده است.

وی تاکید کرد: در گذشته دامنه رقابت‌ها محدود بود اما اکنون اینگونه نیست و حتی شاهد بودیم که مناظره‌ها زنده برگزار نشود که با اعتراض مردم، مسئولان و نامزدهای انتخاباتی مواجه شد و پس از تجدید نظر این مناظرات پخش مستقیم شد و 60 درصد ملت ایران پای ثابت این مناظرات بودند و پس از آن هم تحلیل‌های مناظراتی و انتخاباتی را داشتند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عدم اطلاعات و آگاهی لازم سبب خدشه‌دارشدن وحدت ملی می‌شود، بیان کرد: دشمنان توطئه‌ها و شیطنت‌های زیادی علیه کشورمان دارند و این مردم بصیر و ولایت‌مدار هیچگاه اجازه گستاخی به دشمنان نمی‌دهند.

کریمی‌قدوسی گفت: رئیس جمهور رئیس شورای عالی امنیت ملی است و سابقه دبیری این شورا و حضور در 5 دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را دارد و باید موضوع امنیت ملی را مورد توجه قرار دهد؛ استحکامات دفاعی پس از سال‌ها تلاش و زحمت حاصل شده و کار یک شبه نبوده و علت آن دفاع از امنیت کشور بوده و جای تعجب است که رئیس جمهور برای عزت دادن به برجام چنین سخنانی(اشاره به سخنان روحانی در مناظرات در مورد موشک‌ها) را مطرح می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هرگاه عملیات بزرگی در جبهه‌ها داشتیم دست برتر مذاکره پشت میز ایران بود، گفت: باید تیم مذاکره کننده از شهرهای موشکی به‌عنوان دستاورد استفاده می‌کرد، آن هم در شرایطی که ایران در تهدید نظامی بوده و این موضوع گزینه روی میز طرف‌های مقابل بوده و روحانی باید از شهرهای موشکی استقبال می‌کرد و ظریف هم این شهرها را نشان می‌داد.

وی با اشاره به نظرسنجی‌های انتخاباتی، تاکید کرد: طبق نظرسنجی‌های صورت‌گرفته بالغ بر 60 درصد، این انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود و بین 65 تا 70 درصد مردم هم اعلام حضور کرده‌اند و همه می‌گویند با وجود سختی‌ها رای می‌دهیم و باور دارند که مشکلات باید به دست دولت و مجلس حل شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تلاش دشمن در قبل دو قطبی کردن مردم در رسیدن به نتیجه مدنظرش بوده و دو قطبی کردن در این دوره با شکست مواجه شده و دشمنان نتوانسته توطئه‌هایش را پیاده کند و بهترین انتخاب در زمان آرامش است و نباید اجازه دهیم که شعار جای شعور را بگیرد.

کریمی‌قدوسی گفت: عموم مردم و به‌ویژه کشاورزان از عملکرد دولت روحانی رضایت ندارند و آن چیزی که قرار بود در بحث بیکاری، رکود و شرایط تحمیل شده و به‌هم‌ریخته اقتصادی برطرف شود نشد و در حوزه عمرانی تمامی کارگران بخش‌های مربوطه بیکار هستند و اینکه اعلام می‌شود روحانی محبوبیتش کاهش یافته صحت دارد و اگر عملکرد دولت در این 4 سال قوی بود از هر 3 دقیقه 30 ساعت مطلب می‌دادند و چون دست روحانی خالی بود در پاسخ به سوال قالیباف در بحث ایجاد 4 میلیون شغل نمی‌گفت دروغ محض است و در 90 درصد این مناظره روحانی و جهانگیری به حاشیه رفتند.

کریمی‌قدوسی بیان کرد: نمی‌گوییم که وام اشتغال، ازدواج و غیره صفر است اما بسیار کم است و اشکال کار معطوف‌شدن صرف به مذاکره است و یک لایحه در بحث اقتصادی که کمکی به مردم بکند نیامد و در برنامه ششم توسعه لایحه 40 ماده‌ای انشایی آمد که به 140 ماده در بحث قاچاق کالا، واردات بی‌رویه و غیره که بیش از 200 هزار میلیارد تومان پول از کشور خارج می‌کند رسید که رئیس مجلس آن را ابلاغ کرد، اما رئیس جمهور آن را اجرا نکرد. پول‌های زیادی با رقم‌های بسیار بالا از صرافی‌ها خارج می‌شود و هیچ نظارتی نیست و مخالفت با دولت سیاسی نیست، بلکه در تمامی بخش‌ها به ویژه اقتصادی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دولت از بالغ بر 20 نماینده مجلس شکایت کرده است، خاطرنشان کرد: آخرین مورد آن مربوط به حسین فریدون برادر رئیس جمهور بوده است.

کریمی‌قدوسی گفت: نامزدها باید با قوت کار کنند و قالیباف و رئیسی هم‌افزایی خوبی دارند و هنوز زود است که بگوییم کدام یک کنار برود، اما موج استقبال‌ها در سفرهای انتخاباتی به نفع رئیسی بوده است.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1374

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.