عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی:

تلاش دشمن برای دوقطبی کردم مردم با شکست مواجه شده است/ عدم رضیت عموم مردم از عملکرد دولت روحانی

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب حوزه انتخابیه / دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: لاش دشمن برای دوقطبی کردن مردم با شکست مواجه شده و نتوانسته توطئه‌های خود را پیاده کنند، مردم نیز باید هوشیار باشند تا بتوانند در فضای آرام، بهترین انتخاب را داشته و اجازه ندهند شعار جای شعور را بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، جواد کریمی قدوسی شامگاه گذشته در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به ایام پرهیجان انتخابات در کشور، اظهار کرد: این روزها مقدمات حضور حماسی ملت انقلابی ایران در پای صندوق‌های رأی برای انتخاب رئیس‌جمهور دولت دوازدهم و انتخاب شوراهای شهر برای انتخاب شهرداران و اداره شهرها و روستاهاست.

وی انتخابات را دستاوردی عظیم برای نظام اسلامی دانست و ادامه داد: دستاورد عظیمی که از این انقلاب نصیب مردم شده است، سیستم، روش، ساختار و راهکاری است که منتج به اداره کشور از طریق مردم‌سالاری دینی می‌شود و امروز می‌توان به جرأت ادعا کرد در سطح جهان، تنها کشوری که مؤمن به دانستن مردم است و تلاش می‌کند مردم آگاهانه انتخاب کنند، جمهوری اسلامی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سطح رقابت انتخاباتی در دیگر کشورها، خاطرنشان کرد: در دنیا انتخابات زیادی برگزار می‌شود و هزینه‌های زیادی هم برای تبلیغات صورت می‌گیرد اما سمت‌وسوی انتخابات در نظام سرمایه‌داری و کشورهایی که حکومت‌های سلطنتی آنان را مدیریت می‌کنند، مبنای حضور مردم در پای صندوق‌های رأی نیست بلکه یک حضور نمایشی است تا به جهان نمایش دهند مردم کشورشان از نظام دموکراسی برخوردارند.

بالغ‌بر 60 درصد مردم مناظرات را پیگیری می‌کنند

وی افزود: عواملی در آن کشورها دست‌به‌دست هم داده است تا اخبار از نگاه مردم دور نگه‌داشته شود و حساسیت‌های ناشی از فطرت‌های مردم برانگیخته نشود همان‌طور که در آمریکا انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد، نامزدهایی که نامزد شرکت‌های چندملیتی بودند و در دنیا بیش از 60 درصد ثروت‌های دنیا را در اختیار خود دارند، دو نامزد معرفی کردند.

کریمی قدوسی اضافه کرد: این دو نامزد در واقع نامزد نظام سرمایه‌داری بودند اما تلاش می‌کردند مردم را نیز پای صندوق‌های رأی بکشانند اما هیچ‌گاه حاضر نمی‌شدند به طور رسمی، مبانی زندگی و فضای اقتصادی خود را در اختیار مردم قرار دهند تا این‌که فضا آنقدر سخت شد که یکی علیه دیگری دست به افشاگری‌هایی زد که در تاریخ آمریکا سابقه نداشت.

تلاش نظام اسلامی، افزایش آگاهی و انتخابی آگاهانه است

وی با مقایسه چنین رقابت انتخاباتی با رقابت‌های انتخاباتی در جمهوری اسلامی، عنوان کرد: در جمهوری اسلامی، حاکمیت اسلامی، رهبریت نظام همیشه تلاششان بر این است که مردم آگاهانه انتخاب کنند و برای این انتخاب باید تحلیل و بصیرت درست داشته باشند، از عملکرد مسؤولین مطلع باشند، عملکردها را موردبررسی قرار دهند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به لطف خدا رشد فضائل سیاسی و فرهنگی مردم در هر انتخاب نسبت به انتخاب دیگر هستیم.

وی با اشاره به برخی تلاش‌ها برای جلوگیری از انتقال صحیح اطلاعات به مردم در جریان تبلیغات انتخاباتی، اظهار کرد: شاهد بودیم نظریه ضبطی بودن مناظرات در این مرحله از انتخابات مطرح شد که موج مخالفت مردمی علیه آن شکل گرفت درحالی‌که در کمیته اول صداوسیما برای مناظرات، این موضوع را به خواست بعضی نامزدها مصوب کرده بودند، بعد از خواست وسیع مردمی در مصوبه خود تجدیدنظر کردند تا مناظرات به‌صورت زنده پخش شده و شاهد حضور 60 درصدی مردم پای مناظرات بودیم.

افزایش آگاهی مردم سبب افزایش امنیت ملی می‌شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم آگاهی مردم و افزایش آن، گفت: آگاهی سبب افزایش امنیت ملی و گسترش فضائل می‌شود اما عدم اطلاعات سبب متزلزل شدن وحدت ملی شده و آثار سوئی دارد.

وی افزود: وظیفه خواص در این برهه از زمان این است که در بین مردم حضور پیدا کنند و آنچه را از وضعیت امروز جامعه در اختیار دارند برای آگاهی و انتخاب درست در اختیار مردم قرار دهند؛ رسانه‌ها نیز باید تلاش کنند بر اساس اخلاق حرفه‌ای آنچه را واقعیت است منعکس کنند تا حضور حداکثری که اصل بقای نظام اسلامی و خنثی‌کننده توطئه‌های دشمن است، محقق شود.

زیر سؤال بردن توان دفاعی برای عزت دادن به برجام جای تعجب دارد

این نماینده مجلس شورای با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور پیرامون مسائل موشکی، عنوان کرد: استحکامات دفاعی پس از سال‌ها تلاش و مجاهدت حاصل‌شده و دلیل وجود آن، دفاع از امنیت کشور است، جای تعجب دارد ایشان که رئیس شورای عالی امنیت ملی است و سابقه دبیری این شورا و حضور در 5 دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را دارد، برای عزت دادن به برجام، چنین سخنانی را مطرح کند.

وی افزود: در شرایطی که ایران از سوی دشمن تهدید نظامی می‌شد، تیم مذاکره‌کننده و آقای روحانی باید از شهرهای موشکی به‌عنوان دستاورد استفاده می‌کرد.

نگذارید شعار جای شعور را بگیرد

کریمی قدوسی با اشاره به تلاش بدخواهان نظام اسلامی برای دوقطبی کردن فضای انتخابات، اظهار کرد: تلاش دشمن برای دوقطبی کردن مردم با شکست مواجه شده و نتوانسته توطئه‌های خود را پیاده کنند، مردم نیز باید هوشیار باشند تا بتوانند در فضای آرام، بهترین انتخاب را داشته و اجازه ندهند شعار جای شعور را بگیرد.

وی تصریح کرد: عموم مردم به‌ویژه کشاورزان از عملکرد دولت روحانی راضی نیستند زیرا انتظارات مردم و وعده‌های دولت در حوزه‌های بیکاری، رکود و شرایط تحمیل‌شده و به‌هم‌ریخته اقتصادی محقق نشده است، در حوزه عمرانی نیز تمامی کارگران بخش‌های مختلف بیکار شده‌اند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که دست دولت برای ارائه عملکرد خالی است، گفت: محبوبیت روحانی کاهش‌یافته زیرا عملکرد قابل‌ارائه‌ای برای مردم ندارد و چون دست روحانی خالی بود، در پاسخ به سؤال قالیباف در بحث ایجاد 4 میلیون شغل، آن را دروغ نمی‌خواند، در واقع در 90 درصد مناظره‌ها، روحانی و جهانگیری به حاشیه رفتند.

دولت قوانین اقتصادی مصوب مجلس را اجرا نمی‌کند

وی افزود: نرخ پایین اعطای وام اشتغال و ازدواج، معطوف‌شدن همه فعالیت‌ها به مذاکره است اما در مقابل، حتی یک لایحه در بحث اقتصادی که بتواند به مردم کمکی بکند، وجود ندارد؛ در برنامه ششم توسعه، لایحه 40 ماده‌ای انشایی آمد که به 140 ماده در بحث قاچاق کالا، واردات بی‌رویه و غیره که بیش از 200 هزار میلیارد تومان پول از کشور خارج می‌کند رسید که رئیس مجلس آن را ابلاغ کرد، اما رئیس‌جمهور آن را اجرا نکرد.

کریمی با تأکید بر این‌که مخالفت با دولت سیاسی نیست، اظهار کرد: دولت از حدود 20 نماینده مجلس شکایت کرده است که آخرین مورد آن مربوط به شکایت حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور از نمایندگان بود.

وی با اشاره به شرایط امروز رقابت‌های انتخاباتی، یادآور شد: قالیباف و رئیسی در این مسیر هم‌افزایی خوبی دارند، هنوز زود است که بگوییم کدام یک به نفع دیگری کنار می رود اما موج استقبال‌ها در سفرهای انتخاباتی به نفع رئیسی است.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1372

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.