چرا شعار سال 1396 به سال قبل نزدیک است؟

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / سه شنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۶ / 0 نظر

در مورد شعار سال جاری علاوه بر توجه به مضمون و محتوای آن باید به این سؤال جواب داد که چرا رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 1396 تقریبا همان شعار سال 1395 را با تاکید بر یک بخش خاص از اقتصاد مقاومتی انتخاب کرده‌اند...

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار سلام لردگان؛ در مورد شعار سال جاری علاوه بر توجه به مضمون و محتوای آن باید به این سؤال جواب داد که چرا رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 1396 تقریبا همان شعار سال 1395 را با تاکید بر یک بخش خاص از اقتصاد مقاومتی انتخاب کرده‌اند.
چنان که می‌دانیم شعار سال گذشته نیز «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» بود و شعار امسال نیز «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال» نام گذاری شده است و رهبر معظم انقلاب نیز در این مورد فرمودند: «من شعار امسال را «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» قرار می دهم؛ یعنی اقتصاد مقاومتی عنوان کلّی است، بعد تولید و اشتغال؛ این مجموع نقاطی است که بایستی همه بر روی آن متمرکز بشوند. مطالبه‌ی من و مطالبه‌ی مردم از مسئولین عزیز و محترم این است که بر روی این دو نقطه متمرکز بشوند و کارها را با برنامه‌ریزی انجام بدهند و ان‌شاءالله در پایان سال نتایج آن را بتوانند به مردم گزارش کنند».
در جواب به این سؤال بسیاری در همین چند روز گذشته بر این نکته تاکید کرده‌اند که این امر نشان می‌دهد که در تحقق شعار سال گذشته کوتاهی صورت گرفته است و اهداف مورد نظر از آن شعار سال محقق نشده است.


این سخن البته تا حدی بیان‌گر واقعیت است. یعنی در انجام شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل لازم و مورد نظر صورت نگرفته است و آن‌گونه که باید اهداف مورد نظر محقق نشده‌ است. البته این بدان معنی نیست که هیچ اقدام مثبتی نیز صورت نگرفته و باید آن اقدامات مثبت صورت گرفته را نیز مطرح کرد و دید. اما در مجموع شعار سال 1395 آنگونه که باید به سرانجام نرسیده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیان همین نکته در پیام نوروزی نکاتی را متذکر شدند: «رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأکید بر «اقدام و عمل» در نامگذاری سال ۹۵ و انجام کارهای خوبی که مسئولین گزارش آن را داده‌اند، گفتند: البته فاصله زیادی میان کارهای انجام شده با انتظارات مردم و رهبری وجود دارد و آمارهای مثبت و منفی را باید در مجموع مشاهده کرد. ایشان، توجه به نام «اقتصاد مقاومتی» را به تنهایی مؤثر ندانستند و در خصوص راه‌حل و علاج وضع کنونی، افزودند: علاج، در تقسیم کردن اقتصاد مقاومتی به نقاط کلیدی و مهم و تمرکز همه همت مسئولین و مردم بر آن نقاط است و این نقاط کلیدی عبارت است از تولید داخلی و اشتغال بویژه اشتغال جوانان.»
نکته دیگری که شاید در تکرار بخشی از شعار سال دخیل بوده باشد این است که دشمن هنوز دست از دشمنی در این عرصه بر نداشته است و هنوز به دنبال ایجاد مشکلات اقتصادی در زندگی مردم ایران است. تلاش جدی دشمن در ایجاد مشکلات اقتصادی برای مردم ایران نیز یکی از علل تکرار شعار سال است.
امید است که مسئولان کشور شعار امسال را به بهترین وجهی سرلوحه کار خویش قرار دهند و بر اساس آن عمل کنند.

ان شاء الله

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1339

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.