کریمی قدوسی:

ژنرال های اجاره ای توانایی نجات سعودی ها را ندارند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه / یکشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۵ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که عربستان در تهاجم به یمن شکست خورده اند ، گفت: مشکل سعودی ها در تهاجم علیه مردم یمن مساله ای نیست که با حضور یک یا دو ژنرال اجاره ای حل شدنی باشد زیرا مردم یمن تسلیم ناپذیرهستند.

جواد کریمی قدوسی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت ضمن انتقاد از انتصاب ژنرال راحیل شریف،فرمانده سابق ارتش پاکستان به فرماندهی ائتلاف سعودی گفت: عربستان از ابتدای ایجاد ائتلاف سعودی تلاش های متنوعی را برای کشاندن پای پاکستان به تهاجم علیه مردم یمن انجام داده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی عناصر در حکومت پاکستان برای مشارکت در ائتلاف سعودی از سال گذشته وجود داشته است اما پیامی که سفیر جمهوری اسلامی به اسلام آباد ابلاغ کرد و تصمیم قاطع مجلس پاکستان مانع وقوع این اتفاق شده بود.

وی تصریح کرد: پاکستان به عنوان یک کشور مسلمان دارای اهمیت ویژه ای در جنوب آسیا و حتی خاورمیانه است که از یک ارتش منسجم و قدرتمند بهره می گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: راهبرد انگلیسی که رژیم صهیونیستی مبنی بر جدال ارتش های مسلمان و هزینه های کلان نظامی در جهت خوددرگیری جهان اسلام برای تامین امنیت رژیم صهیوینستی توسط رژیم سعودی دنبال می شود.

وی در ادامه افزود: کشاندن ارتش پاکستان در کنار حضور برخی کشورهای دسته چندم اقدامی است که در حقیقت منجر به هزینه از جیب اسلام آباد به کام ریاض خواهد شد.

کریمی قدوسی گفت: به کارگیری فردی ژنرال راحیل شریف توسط ریاض یک اتفاق جالب است که نشان دهنده ضعف فاحش ریاض و خشم سعودی ها از شکست هایی است که متحمل شده اند.

وی تاکید کرد: مشکل سعودی ها در تهاجم علیه مردم یمن مساله ای نیست که با حضور یک یا دو ژنرال حل شدنی باشد زیرا مردم یمن تسلیم ناپذیرهستند.

گفتنی است که «خواجه آصف» وزیر دفاع پاکستان در یک گفت و گوی تلویزیونی تایید کرد که ژنرال راحیل شریف فرمانده سابق ارتش این کشور، به فرماندهی ائتلاف نظامی سعودی منصوب شده است. ژنرال راحیل شریف که به مدت سه سال فرماندهی ارتش پاکستان را برعهده داشت.

وزیر دفاع پاکستان در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم گیری برای انتصاب ژنرال راحیل شریف به عنوان فرمانده ائتلاف یاد شده در اسلام آباد اتخاذ شده و یا در ریاض؟ گفت: انتصاب ژنرال راحیل شریف به فرماندهی این ائتلاف حتما با اجازه و تایید دولت پاکستان انجام شده است. برای اتخاذ چنین تصمیم های مهمی، حتما هماهنگی های لازم انجام می شود.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1217

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.